Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2019 09 08 - 20 Kanjoningas Slovėnijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Dolamitinėse Alpėse.
Antradienis, 09 spalio 2018
Kanjoningas Slovėnijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Dolamitinėse Alpėse.Planas chuliganas – Alpės 2019 ( Austrija, Italija, Slovėnija). Susirinko stiprus kolektyvas, galime gerai pavaryti, jei tik bus tam oro sąlygos ir gera nuotaika.
Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Milda, Vykintas, Vitalijus. Miglė, Viktorija, Aleksandras, Karolis, Egidijus
Trumpam gali prisijungti: Ieva, Merūnas, Božena
Galimi maršrutai:
Austrija : Nederbach, Frauenbach.
Italija: Ogliana di Quarata, Nero, Grigno, Pisson, Clusa, Mus inferiore, Fogare inferiore, Cerosolin, Simon, Val Brutta, Boazzo, Grigno, Forti, Novarza,
Slovėnija: Milnarica, Volarija par Pod Bregom
Šveicarija: Sponde, Val Grande inferiore, Combra, Iringa, Malvaglia inferiore

Komentarų (14)

Atnaujinta ( Šeštadienis, 07 rugsėjo 2019 )
 
2019 08 12 - 24 Lofotenų salos
Antradienis, 09 spalio 2018
Lofoteno (Lofoten) salos – tai grupė salų, esančių nuošalioje vietoje, maždaug už 200 km į šiaurę nuo Poliarinio rato. Salose nuo seno gyvena žvejų bendruomenės.
Nors salos yra maždaug toje pačioje platumoje, kaip ir Grenlandija bei šiaurės Aliaska, klimatas Lofoteno salose yra šiek tiek švelnesnis dėl netoliese esančios Golfo srovės.
Temperatūra ištisus metus čia retai kada nukrenta žemiau 0oC. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra yra -1,5oC, o vasarą - siekia + 13oC, užfiksuotas rekordas - +30,4oC. Tai didžiausia teigiamos temperatūros anomalija Pasaulyje. Dėl šios priežasties Lofoteno salos yra visiškai netikėtas atradimas ir maloni staigmena atklydusiems.

Lofotenai

Dalyviai: Rolas, Algimantas, Aušra, Robert, Inga, Danutė, Vilija, Vladimir
Rolo nuotraukos čia:

Lofotenai

Komentarų (8)

Atnaujinta ( Antradienis, 27 rugpjūčio 2019 )
 
2019 08 10 - 24 Islandija
Antradienis, 09 spalio 2018
Bent kartą gyvenime tikrai aplankykite šią turtingą unikalia gamta salą. Tikrai, jei tik oras leis, išsivešite nepakartojamų įspūdžių kiekį.Kelionės metu eisime penkių dienų žygį spalvotuose kalnuose. Pietinę salos dalį apvažiuosime mašina, aplankydami visus įdomiausius gamtos objektus.

Komentarų (1)

Atnaujinta ( Antradienis, 27 rugpjūčio 2019 )
 
2019 07 20 - 08 04 Ladak, Indija
Antradienis, 09 spalio 2018
Ladakas (Ladakh – “aukštų perėjų žemė”) – rečiausiai apgyvendintas istorinis kultūrinio Tibeto regionas Indijoje, traukiantis savo unikalia gamtos ir kultūros sinteze. Dauguma Ladako gyventojų yra tibetiečių palikuonys, todėl dažnai Ladakas dar vadinamas “mažuoju Tibetu”.

Leh

Dalyviai: Roplas, Alminda, Vidmantas, Jurgita, Giedra, Julija, Paulius, Remigijus, Jūratė
Rolo nuotraukos čia:
Jurgitos nuotraukos čia:
Laimos nuotraukos čia:
Julijos nuotraukos čia:

Šeštą kartą kelionė į Ladaką, kas kartą pasirenkant skirtingus maršrutus. Pirmą kartą kartoju tą patį treką, tik su nauju iššūkiu – planu užlipti į Kang Yaze II 6200m. Pasirinktas maršrutas – vienas populiariausių Ladake – Markha. Tačiau užlipti nepavyksta, kas jau darėsi aišku nuo pat pradžių. Šiais metais labai daug gilaus sniego viršūnėse. Vietomis pėdas praminti reikia iki pusiaujo. Iš esmės būtų įmanoma, bet tuo atveju reiktų skirti ženkliai daugiau laiko. O ir iki mūsų niekas dar nebuvo užlipę. Bendravome su bandžiusiais lipti ir ką tik nusileidusiais – ir iš kalbų, ir iš akių aiškiai supratome, kad tai labai sunku. O mūsų atveju su turima aklimatizacija tiesiog neįmanoma. Važiuojant trumpam laikui verta iš anksto įvertinti tų metų orus ir situaciją.


Patį maršrutą įvertinčiau kaip gražų ir įdomų. Yra kultūros, autentiškų vienuolynų, senovės palikimų. Tai visuomet žavi, jausmas, kad patiri ir pamatai tikresnį vietinį pasaulį, kur nėra civilizacijos, kur žmonės, rodosi, šiltesni ir natūralesni. Tačiau, kiek stebina pasaulinės tendencijos palietusios ir tuos kraštus – kaimai tuštėja, jaunų žmonių mažėja, jie keliasi į didmiesčius tikėdamiesi geresnio gyvenimo. Tai pajutau ir pats, palygindamas Ladaką su ankstesnėmis savo kelionėmis čia.


Pats maršrutas nesudėtingas. Labai tinkamas pirmam kartui Ladake, galima užlipti aukštai ir nusileisti poilsiui į mažesnį aukštį. Nors kai kam tai vis tiek tampa iššūkiu, tai tik dar kartą įrodo, koks svarbus judėjimas yra žmogui. Patartina prieš važiuojant į tokias keliones pabandyti ir Lietuvoje pavaikščioti bent jau 8 val. kad atsirastų suvokimas, ką reiškia tiesiog ėjimas tiek valandų.


Aukščiausia mūsų įveikta perėja kelionėje 5250m. Oras kelionės metu buvo nuostabus, nei karšta, nei šalta. Aplankėme net devynis vienuolynus. Pamatėme daug autentikos. Nusišypsojo sėkmė patekus į atokų vienuolyną sudalyvauti vietinėse pamaldos, pūdžoje. Jautėmės priimti, pagerbti, buvome pavaišinti, įtraukti į ritualus. Taip vienuolynai tampa gyvesniais, įdomesniais.


Turėjome vieną laisvą dieną. Vieni išvažiavo į religinę šventę. Tai seminaro tipo mokymai vietiniams. Kiti penkiese išvažiavome į raftingą – vienos dienos pramogą vandenyje. Per tris valandas įveikėme trisdešimt kilometrų. Šiais metais aukštas vanduo, tad teko išsimaudyti. Vieniems teko susidurti su savo baimėmis skęsti, nejaukumo jausmu vandens stichijoje. Šie potyriai apramino perdėtą pasitikėjimą ir davė susikaupimo. Toliau sekėsi puikiai. Gavome ir suvokėme gerą pamoka, kad į kiekvieną dalyką verta žiūrėti rimtai, nesvarbu, kad pramoga komercinė ir viskuo pasirūpinta – susitelkimas ir atsakomybė už savo veiksmus ir reakciją net kritinėse situacijose priklauso tik mums patiems.

Komentarų (7)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 04 rugsėjo 2019 )
 
2019 07 13 - 07 27 Kopimas į aukščiausią Europos viršūnę, Elbruso kalną
Antradienis, 09 spalio 2018
Elbruso kalnas senovėje graikų vadintas Strobilus vardu. Šiaurinis Elbruso šlaitas apipintas legendomis, teigiama, kad būtent čia Dzeuso įsakymu Prometėjas buvo pritvirtintas metaliniais pančiais prie Elbruso kalno uolos, kol jo neišlaisvino Heraklis.
Šiaurinėje kalno dalyje yra Antro pasaulinio karo metu Vokiečių įrengtas oro uostas, kalbama, kad buvo nusileidęs net Hitleris, su budistų vienuoliais, vedinas Adlerio ieškojo praėjimo į kitus pasaulius.  Nesunku tuo patikėti išvydus oro uostą ir šalia esantį akmeninių grybų lauką, o dar sustingusios lavos laukai. Erlbrusas tai ugnikalnis, tai patvirtina apačioje veržiasi įvairūs mineraliniai šaltiniai, jie jau natūraliai gazuoti, tai yra prisotinti anglies dvideginio.
Čia po šiai dienai slankioja visokie Šambalų ir lygiagrečių pasaulių ieškotojai.Komentarų (9)

Atnaujinta ( Sekmadienis, 14 liepos 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2019 07 03 - 07 Ligurija ir Maritimes (Italija, Prancūzija)
Antradienis, 02 liepos 2019


Dalyviai:
Rolas, Darius, Audrius, Andrius, Audrius, Mantvydas, Darius, Gustavas.
 Maršrutai:

Argentina 3 sudėtingumo kategorija. Italija.
Monar 3 sudėtingumo kategorija. Prancūzija.
Peira 4 sudėtingumo kategorija. Prancūzija.

Monar

Rolo nuotraukos čia:

Komentarų (3)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 17 liepos 2019 )
 
2019 06 16 – 30. Kazachstanas, kalnų žygis Tian Šanio kalnuose, Užilės Alatau
Antradienis, 09 spalio 2018

2019 Birželio 16 – 30. Kazachstanas kalnų žygis Tian Šanio kalnuose, Užilės Alatau

Dalyvauja:
Birutė, Evelina, Eglė, Justinas, Alfredas (Simas), Linas

Is viešbučio miesto autobusu pakilome iki Medeo tai žiemos olimpinių žaidynių vieta. Toliau keliamės keltuvu, prie keltuvų paliekam užmetimą. Išeinam į kelią, civilzacijos su kiekvienu žingsniu mažėja. Aplankome memorialą žuvusiems lietuvos alpinistams. Karšta, nors ir oras gaivus.
Kylam aukščiau vėsta, lenkia kamazas. Pasiekiam 3 km virš jūros, užeina debesis, lirus, kruša, sniegas, staigiai velkamės striukes. Pietaujam pavėsinej, ji su stklu, atrodyru užuovėje, bet joje šalta.  Einame tolyn, oras gerėja, sutinkame besiledžiančias tris metginas, jos neįveikė perėjos dėl snieho gausos. Stojame nakvynės vieta pusėtina, aikštelės su nuolydžiais. Vėl lyja ir stipriai.

Komentarų (6)

Atnaujinta ( Antradienis, 25 birželio 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2019 06 15 - 28 Korsika
Antradienis, 09 spalio 2018
Korsika ir jos įveikti maršrutai:
1 Ruisseau de Purcaraccia 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas
2 La Vacca 3 sudėtingumo kategorijos maršrutas
3 Piscia di Ghjaddu (Gallo) 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas
4 Ruisseau de Cardiccia 3 sudėtingumo kategorijos maršrutas
5  Ruisseau de Sulleoni 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas
6 Ruisseau de Ziocu 3 sudėtingumo kategorijos maršrutas
7 Ruisseau de Viola 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas

La Vacca

Rolo nuotraukos čia:

Kanjoningas gimė Korsikos saloje, todėl be abejonės, ši sala yra geriausia vieta susipažinti su unikalia ir pakankamai nauja vandens sporto šaka. Korsikos tarpekliai įdomūs, dėkingi savo įvairove – vienoje kelionėje galima susipažinti su visomis kanjoningui būdingomis atrakcijomis. Nusileidimai virvėmis. Šuoliai – išbandant save nuo saugių ir neaukštų uolų iki ekstremalesnių galimybių adrenalino mėgėjams. Pagal pageidavimą vietoje šuolio visuomet yra galimybė rinktis nusileidimą virve. Linksmieji bobslėjai – natūraliai susiformavusios išgludintos uolų čiuožyklos. Maršrutai yra gerai prakalti ir saugūs. Visi parinkti tarpekliai – gražūs ir unikalūs savo susiformavimu, spalvomis, trajektorijomis, augmenija ir kriokliais. Gyvas ir artimas susitikimas su gamtos stichija.

Dalyviai: Rolas, Regina, Gintarė, Nerijus, Evelina, Vytautas, Martynas, Gediminas, Sonata

La Vacca

Komentarų (9)

Atnaujinta ( Pirmadienis, 01 liepos 2019 )
 
2019 05 18 - 26 Azorų salynas, Sao Miguel
Antradienis, 09 spalio 2018
Sao Miguel sala. Kanjoningas.
San Migelis (portug. São Miguel) − sala Atlanto vandenyne, Azorų salyne; priklauso Portugalijai. Administracinis centras − Ponta Delgada.
San Migelis yra didžiausia Azorų salyno sala. Salos plotas 759 km². Gyventojų − 140 000 (2003). Sala yra išilginės formos; jos ilgis 64 km, o plotis 8−14 km. Aukščiausias salos taškas − Piko da Varos kalnas (1105 m).
San Migelio sala dar vadinama „žaliąja sala“, nes turi gražų žaliuojančių miškų kraštovaizdį. Taip pat saloje yra keli įspūdingo grožio ežerai: Lagoa do Fogo, Lagoa das Sete Cidades, Lagoa de Santiago.

Grande

Pirmą kartą kanjoniname Sao Miguel saloje. Lyginant su kita Azorų sala – Flores, aplankytą praeitais metais, šią – kanjoningo profesionalumo prasme, galėčiau įvardinti kaip gerokai lengvesnę ir kiek nuobodesnę. Planuoti veiklą, mano manymu, čia galima ne daugiau kaip savaitei.

Praėjome šešis maršrutus, keturis iš jų pavadinčiau kaip įdomius ir sužavėjusius savo grožiu. Pats įspūdingiausias – Grande Superior – gražus, vandeningas, įtraukiantis ir leidžiantis pajausti visus kanjoningui būdingus patyrimus. Salga maršrutas žavus savo šuolių galimybėmis ir įkvepiantis savo vaizdais. Iš aprašytų nepraeitų maršrutų liko dar vienas, sudominęs kaip galimai smagus ir įdomus, o kitų likusių net aprašymai knygoje daug ypatingumo nežadantys.

Iš patirties, internetinės ir vietinių suteiktos informacijos susidariau nuomonę, kad kanjoningui įdomiausios ir egzotiškiausios salos yar Flores ir Sao Jorge. Pastarojoje maršrutai aprašyti, kaip vieni sudėtingiausių. Tad šią salą numatau sekančiam savo kelionės į Azorus tikslui.

Kultūrine prasme sala labai graži ir verta keliautojų dėmesio. Turtinga akiai maloniais vaizdais, pojūčiais ir natūralumu. Jaukūs sutvarkyti vietiniai miesteliai, bažnyčios. Azorų salos nėra brangios, tad finansine prasme taip pat patrauklios keliauti. O ir turistų dar neužplūstos, tad galima pajusti vietinį gyvenimo ritmą, autentiškumą.

Rolo foto čia:

Dalyviai:
Rolas, Andrius, Gintarė, Povilas, Modesta, Darius, Arnas


Komentarų (7)

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 06 birželio 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2019 03 30 - 04 10 Omanas
Antradienis, 09 spalio 2018
Omano Sultonatas (Omanas) – valstybė pietvakarinėje Azijos dalyje, Artimuosiuose Rytuose. Ribojasi su Jungtiniais Arabų Emiratais šiaurės vakaruose, Saudo Arabija vakaruose, Jemenu pietvakariuose, taip pat su Arabijos jūra pietuose ir rytuose bei Persijos įlanka šiaurės rytuose. Šalis saugi ir draugiška.

Wadi Tiwi

Dalyviai: Rolas, Andrius, Vykintas, Eugenijus, Mantas, Audrius, Gintaras, Remigijus, Saulius, Mindaugas

Rolo nuotraukos čia:
Sauliaus nuotraukos čia:
 

Komentarų (14)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 01 gegužės 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2019 03 09 - 23 Martinikos sala
Antradienis, 09 spalio 2018
2019 MartinikaĮveikti maršrutai:
1 Alma, Riv. Blanche IV sudėtingumo kategorija
2 Bras de I Aileron III sudėtingumo kategorija
3 Bras Exbrayat IV sudėtingumo kategorija. Neradom prieigų.
4 Grande Riviere Claire III sudėtingumo kategorija. Viršutinis ir apatinis maršrutas.
5 Riv. Blanche Dumauze IV sudėtingumo kategorija
6 Saut Gendarme III sudėtingumo kategorija
7 Bras Berhault V sudėtingumo kategorija
8 Riv. Mitan Medium IV sudėtingumo kategorija

Dalyviai: Rolas, Šarūnė, Rimvydas, Milda, Vytautas V, Vytautas P, Andrius, Inga, Vida, Vytautas B, Jovita
 
Rolo nuotraukos čia:
Šarūnės nuotraukos čia:

Komentarų (11)

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 28 kovo 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2019 03 03 Slidžių žygis Kaukaze, Svanetijoje
Trečiadienis, 20 kovo 2019


Pavyko sudalyvauti nekasdieniame žieminiame slidžių žygelyje Kaukaze, Svanetijoje.


Trumpas Gintaro reportažas

Dar nėra nė vieno komentaro

Atnaujinta ( Trečiadienis, 20 kovo 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2018 10 20 - 11 04 Nepalas. Daulagirio kalnų žygis
Pirmadienis, 22 rugpjūčio 2016

Kalnų žygis aplink Daulagirį.

 

Gintaro nuotraukos čia

Tanios nuotraukos čia

 

Skridom su ukrainiečiais ir Airarabia oro linijomis, abiejų atsiliepimai nekokie, bet viskas buvo gerai.
Truputį apsipažinom Katmandu oro uoste. Sumokėjom už vizą, bet nepaėmėm aplikacijos iš aparato ir atstovėję dvi valandas eilėje, langelyje pasakė: atleiskite eikit ir paimkit tą lapelį. Kol lakstėm, paeiliui, kad eilės neprarasti vis vien užtraukėm galinių pikti ir keiksmus, bet atlaikėm spaudimą ir galiausiai dar po kokios valandos visi gavome vizas. Ir tada į sekančią eilė atsiimti bagažo. Gerai Sigita viskuo pasirūpino ir visame tame bardake surado ir surinko mūsų kupres.
Ramas su lentelė prie išėjimo lauke mūsų nuo 9 val ryto, mes pasirodėme 13 val. Švelniai vėlavom.
Su Igne (mūsų dalyvė, atvykusią kitų reisų) pasimatyme viešbutyje. Prieš tai beviltiškai bandžiau su ja susisiekti kol galiausiai susiprotėjau patikrinti numerį, buvo neteisingas. Jos bagažas neatskrido, bet ramino tai,kad aišku kur jis ir pažadėtas atskraidinti kitą dieną. Ramas sustrategavo veiksmus. Ir viskas gerai gavosi.
Nepale pasirodo šiomis dienomis festivalis, tad skanaus maisto, laikų atvykstančio transporto ir šiaip tvarkos nėra. Ir viską paaiškinama - festivalis. Bet užtat paskanavom švelnaus alaus.

 

 

 

Komentarų (13)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 05 gruodžio 2018 )
Skaityti daugiau...
 
2018 09 28 - 10 19 Bolivija
Ketvirtadienis, 11 spalio 2018Viena sunkiausių ir gražiausių mano gyvenimo kelionių. Kai sėdėdami jau namie prie atrinktų ir minimaliai apdorotų mano foto, Rolas savo sutvarkęs jau antrąją grįžimo dieną, taip  išnaudodamas savo apversto laiko organizmo neprisitaikymą miegoti. Taip sėdėdami ir žiūrėdami ties antrąja nuotraukų gausos puse ir konkrečiau – foto su Raminta, sėdinčia apleistoje trobelėje, prisirengusia dešimt sluoksnių, apsigaubusia miegmaišiu ir labiau panašėjančia į laiko, gyvenimo, kančios ir šalčio nuvargintą autentišką fotografijai sustingusią skulptūrą. Žvelgiančią į tolį, nors patalpa tokia maža, kad jokiais toliais čia net nekvepia. Rolas sustabdęs šitą beveik ikonišką Bolivijos antros pusės portretą po pauzės sako – bet žinai, kaip skiriasi mūsų nuotraukos. Pas tave tiek daug... Pauzė... Vargo – sakau. Aha. Pas mane taip spalvota, gražu.Dalyviai: Rolas, Šarūnė, Raminta, Rytis, Šarūnas, Lina, Daiva, Edita, Gintarė, Algirdas, AgnėRolo nuotraukos čia:
Šarūno nuotraukos čia:
Šarūnės nuotraukos čia:
Daivos nuotraukos čia:
 

Komentarų (18)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 02 sausio 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2018 09 03 - 14 Šveicarija, Italija, Austrija. Kanjoningas
Pirmadienis, 22 rugpjūčio 2016

Dalyviai: Rolas, Merūnas, Andrius K, Andrius B, Natalija, Gintarė, Jurga, Miglė, Vykintas

Vykinto nuotraukos čia:

Rolo nuotraukos čia:

Komentarų (12)

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 28 vasario 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2018 07 14 - 29 Ladakas, kalnų žygis su užkopimu į Kang Yaze II (6200 m)
Antradienis, 23 rugpjūčio 2016

Ladakas (Ladakh – “aukštų perėjų žemė”) – rečiausiai apgyvendintas istorinis kultūrinio Tibeto regionas Indijoje, traukiantis savo unikalia gamtos ir kultūros sinteze. Dauguma Ladako gyventojų yra tibetiečių palikuonis, todėl dažnai Ladakas dar vadinamas “mažuoju Tibetu”.

Kelionė įvyko, pavyko, praėjome, užkopėme, pasigrožėjome, praplaukėme. Apie tai truputėli veliau.
Žygio nuotraukos (Tanios) čia.

Komentarų (12)

Atnaujinta ( Antradienis, 18 rugsėjo 2018 )
Skaityti daugiau...
 
2018 04 07-23 Indijos Himalajai, Har Ki Dun ir Balli perėjos žygis
Trečiadienis, 25 balandžio 2018

 Saulės, lietaus, sniego ir arbatos keliu, arba Indija, kokios dar nemačiau

Nesu religijų žinovė ar kurios nors sekėja, bet Himalajuose įpratau paspoksoti į budistines maldos vėliavėles ar pasukti budistinius maldos malūnėlius. O hinduistinės šventyklos asocijavosi su Indijos didmiesčių triukšmu, chaosu, noru pasipelnyti iš turistų ir rizika netekti batų. Kažkada Kalkutoje bendrakeleivis liko basas, nes nauji firminiai sportiniai bateliai, palikti prie šventyklos, išgaravo lyg dūmas.
Kad hinduistiniai regionai gali būti kalnuose ir būtent ten mes keliausim, sužinojau tik oro uoste iš Tanios. Pasaulis daug įvairesnis nei įsivaizduoju. O kelionės padeda to nepamiršti.

Komentarų (12)

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 11 spalio 2018 )
Skaityti daugiau...