Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2020 02 21 - 29 Slidžių žygis Suomija - Norvegija
Sekmadienis, 01 kovo 2020
Šliuožė slidėmis: 
Raimis (finansininkas), Aleksas (remontininkas), Saulius (už nepatogias situacijas), Jurga (nuostabus žmogus), Gintaras (maistininkas), Tania (medicina), Linas (vadas).Šis žygis spontaniškas, daug neplanuojant, susiruošėme į Šiaurę. 
Pradinis ir galinis žygio taškas Kaimelis Suomijos Šiaurėje Kilpisjarvi. Tai Suomijos, Švedijos ir Norvegijos sienų susiliejimas. 


Dar nėra nė vieno komentaro

Atnaujinta ( Sekmadienis, 01 kovo 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2020 01 11,15 Austrija, Vokietija. Kanjoningas žiemą.
Sekmadienis, 19 sausio 2020
Taxabah, III sudėtingumo kategorija. Austrija.
Tatzelwurm. Įvertinus sąlygas ir situaciją tikrai atitinka IV sudėtingumo kategoriją. Vokietija.
Giessenbachklamm, III sudėtingumo kategorija. Vokietija.

Kanjoningas žiemą

Rolo nuotraukos čia:

Dar nėra nė vieno komentaro

Atnaujinta ( Penktadienis, 31 sausio 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2020 02 27 - 03 07 Omanas
Pirmadienis, 12 rugpjūčio 2019
Omano Sultonatas (Omanas) – valstybė pietvakarinėje Azijos dalyje, Artimuosiuose Rytuose. Ribojasi su Jungtiniais Arabų Emiratais šiaurės vakaruose, Saudo Arabija vakaruose, Jemenu pietvakariuose, taip pat su Arabijos jūra pietuose ir rytuose bei Persijos įlanka šiaurės rytuose. Šalis saugi ir draugiška.

Wadi Tiwi

Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Vytautas, Tatjana, Lina, Donatas, Lina, Rokas, Mantas, Lina, Kristijonas
Rolo nuotraukos čia:
Rimvydo nuotraukos čia:

 

Komentarų (6)

Atnaujinta ( Penktadienis, 03 balandžio 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2019 11 16 – 29 Cabo Verde, Sant Antao.
Ketvirtadienis, 14 lapkričio 2019
Žaliojo Kyšulio Respublika (Žaliasis Kyšulys, portug. Cabo Verde) – salų valstybė Atlanto vandenyne. Ją sudaro 9 gyvenamos salos ir keletas mažų negyvenamų.
Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Vytautas V, Jolita, Edmundas, Marius, Vida, Erikas, Inga, Milda, Tatjana, Vytautas P, Aurimas, Asta

Cabo Verde

Maršrutai:
1 Praia Lisboa inferior. III sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 35m.
2 Vinha superior. IV sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 80m.
3 Terref d Qma. III sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 15m.
4 Tapume de Verissimo. IV sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 105m.
5 Pobas inferior, VI sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 210m.
6 Vinha medio V sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 85m.
7 Esdrougal superior. V sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 90m.
8 Esdrougal medio. IV sudėtingumo kategorija.  Aukščiausias krioklys 50m.
9 Peregina. III sudėtingumo kategorija. Aukščiausias krioklys 50m.

Rolo nuotraukos čia:

Komentarų (9)

Atnaujinta ( Penktadienis, 03 balandžio 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2019 09 08 - 20 Kanjoningas Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Dolamitinėse Alpėse.
Antradienis, 09 spalio 2018
Kanjoningas Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Dolamitinėse Alpėse.Planas chuliganas – Alpės 2019 ( Austrija, Italija, Šveicarija). 13 parų drauge, 13 maršrutų, 13 žmonių ėjo į tarpeklius per šią kelionę. 13 rugsėjo, penktadienis, pilnatis
Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Milda, Vykintas, Vitalijus. Miglė, Viktorija, Aleksandras, Karolis, Egidijus
Trumpam  prisijungė: Ieva, Merūnas, Božena
Maršrutai:
Austrija : Rotenbach apatinis.
Italija: Ogliana di Quarata, Pisson, Maor, Clusa inferiore, Mus inferiore, Fogare inferiore, Boazzo, Forti,
Šveicarija: Malvaglia, Iringa inferiore, Malvaglia inferiore
Rolo nuotraukos čia:
Rimvydo nuotraukos čia:
Daugiau apie kelionę ir maršrutus čia:

Dolomitai

Komentarų (14)

Atnaujinta ( Antradienis, 01 spalio 2019 )
 
2019 10 12 -26 Marokas kalnais ir pakrante.
Antradienis, 09 spalio 2018

Smagiai pakeliavom. Ir orais ir vaizdais palepino. Aprašymas truputėli veliau.

Bendrakeleiviai: Raimondas, Marijus, Naglis, Sigita, Judita, Ingrida, Marina, Tatjana

Komentarų (4)

Atnaujinta ( Penktadienis, 31 sausio 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2019 08 12 - 24 Lofotenų salos
Antradienis, 09 spalio 2018
Lofotenai - mano manymu, gražiausia Norvegijos dalis. Tai unikalus kraštas savo fiordais, ežerais ir aštriomis viršūnėmis. Jis yra už poliarinio rato, tačiau klimatas pats šilčiausias tokiose aukštose platumose. Šį Norvegijos salyną sudaro šešios salos. Pavadinimas kilęs iš senovės skandinavų kalbos - ló lūšis + fót 'pėda, tai senasis Vestvagoya salos pavadinimas, o ir pati sala primena lūšies pėdą. Taip kaip Flakstadoya – vilko pėda.

Mano patyrimu, labiausia grožiu sužavėjo dvi Lofotenų salos – Moskenes ir Flakstad. Jos pasižymi aštrumu ir aštriais skardžiais, o jų apačioje paprastai driekiasi arba ežerai, arba fiordai. Tai sudaro neprieinamumo, nepasiekiamumo įspūdį, kas traukia ir vilioja. Todėl atvykus į šį Norvegijos salyną ir mylintiems gamtą rekomenduočiau daugiausia dėmesio skirti būtent joms. Gražių maršrutų yra ir Vestvagoy saloje. Tik čia daugiau civilizacijos ir plačių slėnių. Austvagoy sala daugiau primena tundrinį peizažą, nepasižymi išskirtinomis viršūnėmis, fiordais, o daugiau mažais tundriniais ežerais. Vaeroy sala, į kurią patekti įmanoma tik keliantis keltu, mano pereitų kelionių patyrimais nerekomenduotina turint ribotą laiką, labai išskirtinio, kitokio peizažo ir vaizdinių čia neišvysite.

Lofotenai

Dalyviai: Rolas, Algimantas, Aušra, Robert, Inga, Danutė, Vilija, Vladimir
Rolo nuotraukos čia:Lofotenai

Komentarų (8)

Atnaujinta ( Penktadienis, 31 sausio 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2019 08 10 - 24 Islandija
Antradienis, 09 spalio 2018
Bent kartą gyvenime tikrai aplankykite šią turtingą unikalia gamta salą. Tikrai, jei tik oras leis, išsivešite nepakartojamų įspūdžių kiekį.Kelionės metu eisime penkių dienų žygį spalvotuose kalnuose. Pietinę salos dalį apvažiuosime mašina, aplankydami visus įdomiausius gamtos objektus.

Komentarų (1)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 05 vasario 2020 )
 
2019 07 20 - 08 04 Ladak, Indija
Antradienis, 09 spalio 2018
Ladakas (Ladakh – “aukštų perėjų žemė”) – rečiausiai apgyvendintas istorinis kultūrinio Tibeto regionas Indijoje, traukiantis savo unikalia gamtos ir kultūros sinteze. Dauguma Ladako gyventojų yra tibetiečių palikuonys, todėl dažnai Ladakas dar vadinamas “mažuoju Tibetu”.

Leh

Dalyviai: Rolas, Alminda, Vidmantas, Jurgita, Giedra, Julija, Paulius, Remigijus, Jūratė
Rolo nuotraukos čia:
Jurgitos nuotraukos čia:
Laimos nuotraukos čia:
Julijos nuotraukos čia:

Šeštą kartą kelionė į Ladaką, kas kartą pasirenkant skirtingus maršrutus. Pirmą kartą kartoju tą patį treką, tik su nauju iššūkiu – planu užlipti į Kang Yaze II 6200m. Pasirinktas maršrutas – vienas populiariausių Ladake – Markha. Tačiau užlipti nepavyksta, kas jau darėsi aišku nuo pat pradžių. Šiais metais labai daug gilaus sniego viršūnėse. Vietomis pėdas praminti reikia iki pusiaujo. Iš esmės būtų įmanoma, bet tuo atveju reiktų skirti ženkliai daugiau laiko. O ir iki mūsų niekas dar nebuvo užlipę. Bendravome su bandžiusiais lipti ir ką tik nusileidusiais – ir iš kalbų, ir iš akių aiškiai supratome, kad tai labai sunku. O mūsų atveju su turima aklimatizacija tiesiog neįmanoma. Važiuojant trumpam laikui verta iš anksto įvertinti tų metų orus ir situaciją.


Patį maršrutą įvertinčiau kaip gražų ir įdomų. Yra kultūros, autentiškų vienuolynų, senovės palikimų. Tai visuomet žavi, jausmas, kad patiri ir pamatai tikresnį vietinį pasaulį, kur nėra civilizacijos, kur žmonės, rodosi, šiltesni ir natūralesni. Tačiau, kiek stebina pasaulinės tendencijos palietusios ir tuos kraštus – kaimai tuštėja, jaunų žmonių mažėja, jie keliasi į didmiesčius tikėdamiesi geresnio gyvenimo. Tai pajutau ir pats, palygindamas Ladaką su ankstesnėmis savo kelionėmis čia.


Pats maršrutas nesudėtingas. Labai tinkamas pirmam kartui Ladake, galima užlipti aukštai ir nusileisti poilsiui į mažesnį aukštį. Nors kai kam tai vis tiek tampa iššūkiu, tai tik dar kartą įrodo, koks svarbus judėjimas yra žmogui. Patartina prieš važiuojant į tokias keliones pabandyti ir Lietuvoje pavaikščioti bent jau 8 val. kad atsirastų suvokimas, ką reiškia tiesiog ėjimas tiek valandų.


Aukščiausia mūsų įveikta perėja kelionėje 5250m. Oras kelionės metu buvo nuostabus, nei karšta, nei šalta. Aplankėme net devynis vienuolynus. Pamatėme daug autentikos. Nusišypsojo sėkmė patekus į atokų vienuolyną sudalyvauti vietinėse pamaldos, pūdžoje. Jautėmės priimti, pagerbti, buvome pavaišinti, įtraukti į ritualus. Taip vienuolynai tampa gyvesniais, įdomesniais.


Turėjome vieną laisvą dieną. Vieni išvažiavo į religinę šventę. Tai seminaro tipo mokymai vietiniams. Kiti penkiese išvažiavome į raftingą – vienos dienos pramogą vandenyje. Per tris valandas įveikėme trisdešimt kilometrų. Šiais metais aukštas vanduo, tad teko išsimaudyti. Vieniems teko susidurti su savo baimėmis skęsti, nejaukumo jausmu vandens stichijoje. Šie potyriai apramino perdėtą pasitikėjimą ir davė susikaupimo. Toliau sekėsi puikiai. Gavome ir suvokėme gerą pamoka, kad į kiekvieną dalyką verta žiūrėti rimtai, nesvarbu, kad pramoga komercinė ir viskuo pasirūpinta – susitelkimas ir atsakomybė už savo veiksmus ir reakciją net kritinėse situacijose priklauso tik mums patiems.

Komentarų (7)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 25 rugsėjo 2019 )
 
2019 07 13 - 07 27 Kopimas į aukščiausią Europos viršūnę, Elbruso kalną
Antradienis, 09 spalio 2018
Visa komanda užkopė į senelį Elbrusą.
Pagyvenome jo Šiauriniame šlaite, pavaikščiojome aukštyn žemyn, gavome daug lietaus, sniego, pūgų, vėjo belenkiek.
Laukėme progos, o jos vis nebuvo, laukdami aklimatizavomės, vaikščiojome tai aukštyn, tai žemyn. Beveik visi alpinistai, kurie kopė kartu su mumis jau nusileido žemyn, jie nebeturėjo laiko, motyvacijos. Paskutiniu momentu prognozėms rodant, kad vėjas sumažėja iki 35-45 km per valandą, pasiryžom kopti.
Į Elbruso kalną kopėme nuo Lenco uolų vidurio, viršutinė nakvynė 4875 netoli „barabungo“ (sustiprinta būdelė nuo sunkvežimio žmonėms vežti), kuris buvo užkeltas nukritusio malūnsparnio vieton, kad pastarąjį išardyti.
Nepaisant palapinę draskančio vėjo miegojau gerai, vizgi aklimatizacija labai gera. Kėlėmės kokią 6:30, išėjom sulaukę kylančių alpinistų grupę apie 8 val. Juos aplenkėme apie 5000 aukštyje, keli iš jų vis pakeliui alpo, bloga aklimatizacija kirto per sveikatą, bet gidai juos vis grubiu žodžiu ragino keltis ir ir nebūti skuduru.
Kopėme vorele, ir tik pagal GPS parodymus, nes už penkių metrų jau nieko nesimato, atsilikti irgi nevalia, nes vėjas pėdas užpusto pakėlus koją, riksmas irgi nesigirdi. Į GPS imtuvą pažiūrėti pakankamai sudėtinga, nes šalta rankoms. Kelias sunkus, vėjas pučią į veidą, be kaukės neįmanoma, nes kala netik sniegas, bet ir smulkūs akmenukai. Prasikankinus taip jaučiu, kad vėjas sustiprėjo nežmoniškai, visi jau nori sukti atgal, nes nebeįmanoma žengti žingsnio pirmyn, susibūrę į ratuką tariamės, sakom padarėm ką galėjom leidžiamės. Man pradeda kirbėti mintis ,kodėl tas vėjas čia taip sustiprėjo, virš galvos už kokių 10 metrų įžiūriu kažkokius akmenis, iš kur jie ar tik vėjas pučia tiesai per viršūnę. Sukaupiu jėgas keturiom užlekiu tuos 10 metrų, taip tai viršūnė !!! Kviečiu visus rankomis mojuoju, pagaliau susigaudo, kad reikia lipti pas mane, ropomis užlipa visi, išstovėti neįmanoma sugulame, susėdame, visiems aiškinu, kad tai viršūnė, na ne pats aukščiausias taškas, bet kitoje kraterio pusėje keliais metrais aukščiau. Ir šis kopimas užskaitomas. Iškarto leidžiamės, Staska su Tomu dar aukojasi vėliavos kėlimui ir filmavimuisi, tai Tomui kainuoja apšalusius pirštus.
Leidžiamės vėlgi pagal prietaisus, nuotaika gera. Sutinkame dar tebekopiančią tą pačią komandą, jiems dar toli, bet jie irgi užkopė, nepasidavė, net alpstantys.
Toliau žemyn, bazinė stovykla, nakvynė, toliau apatinė alpinistinė stovykla, Džalsų šaltiniai. Ir automobilis vežantis per kalnus vandens išplautu keliuku namo, per langus geriau nežiūrėti, nes kelio ten nėra, ten tik vėžės ant kalno šlaito padidinto pravažumo visureigiams.Komentarų (9)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 05 vasario 2020 )
Skaityti daugiau...
 
2019 06 16 – 30. Kazachstanas, kalnų žygis Tian Šanio kalnuose, Užilės Alatau
Antradienis, 09 spalio 2018

2019 Birželio 16 – 30. Kazachstanas kalnų žygis Tian Šanio kalnuose, Užilės Alatau

Dalyvauja:
Birutė, Evelina, Eglė, Justinas, Alfredas (Simas), Linas

Is viešbučio miesto autobusu pakilome iki Medeo tai žiemos olimpinių žaidynių vieta. Toliau keliamės keltuvu, prie keltuvų paliekam užmetimą. Išeinam į kelią, civilzacijos su kiekvienu žingsniu mažėja. Aplankome memorialą žuvusiems lietuvos alpinistams. Karšta, nors ir oras gaivus.
Kylam aukščiau vėsta, lenkia kamazas. Pasiekiam 3 km virš jūros, užeina debesis, lirus, kruša, sniegas, staigiai velkamės striukes. Pietaujam pavėsinej, ji su stklu, atrodyru užuovėje, bet joje šalta.  Einame tolyn, oras gerėja, sutinkame besiledžiančias tris metginas, jos neįveikė perėjos dėl snieho gausos. Stojame nakvynės vieta pusėtina, aikštelės su nuolydžiais. Vėl lyja ir stipriai.

Komentarų (6)

Atnaujinta ( Antradienis, 25 birželio 2019 )
Skaityti daugiau...
 
2019 06 15 - 28 Korsika
Antradienis, 09 spalio 2018
Korsika ir jos įveikti maršrutai:
1 Ruisseau de Purcaraccia 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas
2 La Vacca 3 sudėtingumo kategorijos maršrutas
3 Piscia di Ghjaddu (Gallo) 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas
4 Ruisseau de Cardiccia 3 sudėtingumo kategorijos maršrutas
5  Ruisseau de Sulleoni 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas
6 Ruisseau de Ziocu 3 sudėtingumo kategorijos maršrutas
7 Ruisseau de Viola 4 sudėtingumo kategorijos maršrutas

La Vacca

Rolo nuotraukos čia:

Kanjoningas gimė Korsikos saloje, todėl be abejonės, ši sala yra geriausia vieta susipažinti su unikalia ir pakankamai nauja vandens sporto šaka. Korsikos tarpekliai įdomūs, dėkingi savo įvairove – vienoje kelionėje galima susipažinti su visomis kanjoningui būdingomis atrakcijomis. Nusileidimai virvėmis. Šuoliai – išbandant save nuo saugių ir neaukštų uolų iki ekstremalesnių galimybių adrenalino mėgėjams. Pagal pageidavimą vietoje šuolio visuomet yra galimybė rinktis nusileidimą virve. Linksmieji bobslėjai – natūraliai susiformavusios išgludintos uolų čiuožyklos. Maršrutai yra gerai prakalti ir saugūs. Visi parinkti tarpekliai – gražūs ir unikalūs savo susiformavimu, spalvomis, trajektorijomis, augmenija ir kriokliais. Gyvas ir artimas susitikimas su gamtos stichija.

Dalyviai: Rolas, Regina, Gintarė, Nerijus, Evelina, Vytautas, Martynas, Gediminas, Sonata

La Vacca

Komentarų (9)

Atnaujinta ( Trečiadienis, 05 vasario 2020 )
 
2019 03 03 Slidžių žygis Kaukaze, Svanetijoje
Trečiadienis, 20 kovo 2019


Pavyko sudalyvauti nekasdieniame žieminiame slidžių žygelyje Kaukaze, Svanetijoje.


Trumpas Gintaro reportažas

Dar nėra nė vieno komentaro

Atnaujinta ( Trečiadienis, 20 kovo 2019 )
Skaityti daugiau...