Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2006 12 Sardinija ankstyvą žiemą Spausdinti Siųsti el.paštu
Antradienis, 19 gruodžio 2006
(kelios pastabos iš 10 dienų kelionės)

Sample Image
Carlijari miesto Dramblių vartai

Biudžetas: Į pažintinę kelionę po Italijai priklausančią Sardinijos salą pradėjome planuoti trejetą mėnesių prieš išvykstant. Iš anksto pirkti lėktuvų bilietai kainavo pakankamai pigiai ir skydžiai su Rynair avialinijomis iš Rygos į Londoną ir iš Londono į Algero (miestas Sardinijos šiaurinėje dalyje) kainavo apie 650 lt. Išlaidos visiems kitiems malonumams – apie 500 lt.

Sample Image
Carglijari senamiesčio vaizdas

Sample Image
Carglijari tvirtovė

Sample Image
Nuragi bokštas-tvirtovė

Sample Image
Nuragi komplekso tyrimai

Sample Image
Pasipuošęs šventasis

Sample Image
Romėnų gyvenvietės tyrimai

Sample Image
Gėlytės

Sample Image
Įvairiaspalvės mergaitės

Sample Image
Kaimo bažnytėlė

Sample Image
Karvutė

Sample Image
Laisvė

Sample Image
Močiutė

Sample Image
Medelis

Sample Image
Miestukas

Sample Image
Modernioji architektūra

Sample Image
Nelaisvė

Sample Image
Niam niam

Sample Image
Tradiciniai kolumbariumai

Sample Image
Žvejų kaimelis

Sample Image
Vėl žvejų kaimelis

Oro sąlygos: Gruodžio pradžioje orai Sardinijoje, lyginant su gimtąja Lietuva, yra santykinai šilti. Nors dienos pakankamai trumpos, švinta apie 8, o saulė leidžiasi apie 17 valandą, vidurdienį oro temperatūra įšyla iki 20 laipsnių šilumos. Tiesa, orai gana permainingi ir vėjuoti, tačiau vis tiek vyrauja šiltas ir gaivus jūrinis klimatas.

Tikslas: Pagrindiniu tikslu darni mūsų archeologų kompanija (Aš - Povilas, didž. gerb. Sigutė ir ne ką mažiau gerb. Elena) buvo numačiusi Sardinijos archeologinio paveldo pažinimą ir draugų lankymą, tačiau nevengėme patyrinėti kultūrinę nūdienos sardų būtį bei jų kulinarinį paveldą.

Pastebėjimų kratinys: Siesta ir žiemą siesta. Keliauti po salą patogiausia automobiliu. Žiemą turistų labai mažai (tik pagrindinėse „Pilies“ tipo gatvėse). Miestuose įdomiausi nuo ankstyvųjų viduramžių tebestovintys senamiesčiai (tiesa ir moderniosios architektūros perliukų taipogi pavyko aptikti). Vertingas ir archeologijos bei ankstyvųjų istorinių laikų paveldas.

Saloje yra šiokių tokių kalniukų bei neblogų uolų. Unikalūs raudono smėlio paplūdimiai. Taigi, gamta išties įspūdinga. Deja taip pat įspūdingai apšnerkšta ir prišiukšlinta.  

Ekonomika merdinti. Gana daug uždarytų fabrikų ar įmonių. Vidinė darbo rinka maža, todėl didelė jaunimo dalis stengiasi išvykti ir darbo susirasti kontinentinėje Italijoje.  Žemės ūkis – vynuogynai ir alyvmedžių plantacijos, gyvulininkystė – avys, avys, avys ir kelios didelės karvės (+ pora asiliukų). Didžioji žemės ūkio produkcijos dalis naudojama tik savo reikmėms.

Verti dėmesio ir klausymosi tradiciniai sardų vyrų chorai. Moterims įprasta rengtis išskirtinai tamsių spalvų drabužiais. Įdomus kultūrinis reiškinys - šratais ir kulkomis sušaudyti kelio ženklai.

Truputis archeologijos: Sardinijos saloje gyvavusių kultūrų ir tautų istorija yra labai įdomi ir nevienalytė. Visgi įdomiausius ir įspūdingiausius salos paveldo paminklus yra palikusi megalitinė Nuragių kultūra (1700 BC – 500 AD). Ši kultūra unikali megalitiniais kapais ir tik jai būdingais statinio – kūgio formos bokštais su apvaliomis patalpomis, įrengtomis viena virš kitos. Pasiekus aukščiausią šių bokštų statymo lygį, patalpos pradėtos jungti  spiraliniais laiptais. Tvirtovės, kurias sudarydavo tokie bokštai ir šalia jų išsidėsčiusios gyvenvietės, ir buvo vadinamos nuraghe. Visi šios kultūros statiniai statyti iš įvairaus dydžio  akmenų, nenaudojant jokios rišamosios medžiagos. Nuraghe konstrukcijų sudėtingumo laipsnis smarkiai variavo, matyt, priklausomai nuo paskirties ar svarbos – nuo vienišo bokšto iki taisyklingos tvirtovės su keliais bokštais kampuose, vidiniu kiemu ir vandens šuliniu.
Vėlyvesniais laikais sala priklausė nuo daugelio kultūrų įtakos, ėjo iš vienos valstybės rankų į kitas,  ir tik XIX a. viduryje Sardinija tapo sudedamąja Italijos dalimi. Dabar – viena iš dvidešimties Italijos provincijų.

Finalinė išvada: SARDINIJA YRA GERAI. 

;] PB


Komentarų (5)
1. 2008-03-08 09:31
 
kokios gražios nuotraukos!!! 
jei artimiausiom dienom skrydžiai nepabrangės, turbūt lėksiu ten.  
Norėjau dar vieną kitą klausimuką parašyti, bet susigriebiau, kad nepamenu, kokiu būdu čia užklydau, tai maža šansų, kad sugebėsiu dar grįžti ir atsakymus pasiskaityti
 
Dalia
2. 2008-04-04 00:09
 
aaahh... jau tampu tokia Sardinijos fane, kad vis paieskau, ar kiti lietuviai pamilsta sia Mano sala... heh :) o jus rimtai archeologija domites, studijuojat ar juokaudami save archeologais vadinat? nes cia tikrai yra, ka pamatyt... o mane trauke dar ir tai, kad ne daug kas ir pazista sia sala... daugiau traukia i pacia 'Italija'.. :) bet vasara cia nerealiii.... turiu omeny, VASARA, kuri prasideda siomis dienomis.. kai prie juros jau nusimeti maikele ir skrudini sonus... :) siemet studijuoju cia, Cagliari, ir tikrai mano meile, isiplieskus tik atvykus, neblesta ir tik labiau zaizaruoja! kiek dar turiu cia pamatyti!!!!...  
lekit lekit cia! i Cagliari ir Alghero skraidina Ryanair! :)
buona notte!
 
Margarita
3. 2008-04-04 10:17
 
:)  
mes patys rimchiausi archeologijos specialistai - ir cia nejuokais.  
Nors mano tyrimu sfera viduramziai, bet sardos nuragiai yra baisi jega! 
:zzz
 
PB
4. 2008-08-09 17:50
 
uch, as rugsejo men lekiu i Sardinija, tikiuosi idomi kelione bus po sia ispudinga sala. :zzz
 
Lina
5. 2009-02-03 14:26
 
Margarita,o ka tu studijuoji sicilijoje.Mes su draugu planuojam apsizvalgyti sardinijoje,nes jam ten siulo darba, o as noreciau mokytis.Kokios galimybes?Ko reikia ?>
 
JJ..

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 28 rugsėjo 2007 )
 
< Atgal   Kitas >