Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2019 07 20 - 08 04 Ladak, Indija Spausdinti Siųsti el.paštu
Antradienis, 09 spalio 2018
Ladakas (Ladakh – “aukštų perėjų žemė”) – rečiausiai apgyvendintas istorinis kultūrinio Tibeto regionas Indijoje, traukiantis savo unikalia gamtos ir kultūros sinteze. Dauguma Ladako gyventojų yra tibetiečių palikuonys, todėl dažnai Ladakas dar vadinamas “mažuoju Tibetu”.

Leh

Dalyviai: Rolas, Alminda, Vidmantas, Jurgita, Giedra, Julija, Paulius, Remigijus, Jūratė
Rolo nuotraukos čia:
Jurgitos nuotraukos čia:
Laimos nuotraukos čia:
Julijos nuotraukos čia:

Šeštą kartą kelionė į Ladaką, kas kartą pasirenkant skirtingus maršrutus. Pirmą kartą kartoju tą patį treką, tik su nauju iššūkiu – planu užlipti į Kang Yaze II 6200m. Pasirinktas maršrutas – vienas populiariausių Ladake – Markha. Tačiau užlipti nepavyksta, kas jau darėsi aišku nuo pat pradžių. Šiais metais labai daug gilaus sniego viršūnėse. Vietomis pėdas praminti reikia iki pusiaujo. Iš esmės būtų įmanoma, bet tuo atveju reiktų skirti ženkliai daugiau laiko. O ir iki mūsų niekas dar nebuvo užlipę. Bendravome su bandžiusiais lipti ir ką tik nusileidusiais – ir iš kalbų, ir iš akių aiškiai supratome, kad tai labai sunku. O mūsų atveju su turima aklimatizacija tiesiog neįmanoma. Važiuojant trumpam laikui verta iš anksto įvertinti tų metų orus ir situaciją.


Patį maršrutą įvertinčiau kaip gražų ir įdomų. Yra kultūros, autentiškų vienuolynų, senovės palikimų. Tai visuomet žavi, jausmas, kad patiri ir pamatai tikresnį vietinį pasaulį, kur nėra civilizacijos, kur žmonės, rodosi, šiltesni ir natūralesni. Tačiau, kiek stebina pasaulinės tendencijos palietusios ir tuos kraštus – kaimai tuštėja, jaunų žmonių mažėja, jie keliasi į didmiesčius tikėdamiesi geresnio gyvenimo. Tai pajutau ir pats, palygindamas Ladaką su ankstesnėmis savo kelionėmis čia.


Pats maršrutas nesudėtingas. Labai tinkamas pirmam kartui Ladake, galima užlipti aukštai ir nusileisti poilsiui į mažesnį aukštį. Nors kai kam tai vis tiek tampa iššūkiu, tai tik dar kartą įrodo, koks svarbus judėjimas yra žmogui. Patartina prieš važiuojant į tokias keliones pabandyti ir Lietuvoje pavaikščioti bent jau 8 val. kad atsirastų suvokimas, ką reiškia tiesiog ėjimas tiek valandų.


Aukščiausia mūsų įveikta perėja kelionėje 5250m. Oras kelionės metu buvo nuostabus, nei karšta, nei šalta. Aplankėme net devynis vienuolynus. Pamatėme daug autentikos. Nusišypsojo sėkmė patekus į atokų vienuolyną sudalyvauti vietinėse pamaldos, pūdžoje. Jautėmės priimti, pagerbti, buvome pavaišinti, įtraukti į ritualus. Taip vienuolynai tampa gyvesniais, įdomesniais.


Turėjome vieną laisvą dieną. Vieni išvažiavo į religinę šventę. Tai seminaro tipo mokymai vietiniams. Kiti penkiese išvažiavome į raftingą – vienos dienos pramogą vandenyje. Per tris valandas įveikėme trisdešimt kilometrų. Šiais metais aukštas vanduo, tad teko išsimaudyti. Vieniems teko susidurti su savo baimėmis skęsti, nejaukumo jausmu vandens stichijoje. Šie potyriai apramino perdėtą pasitikėjimą ir davė susikaupimo. Toliau sekėsi puikiai. Gavome ir suvokėme gerą pamoka, kad į kiekvieną dalyką verta žiūrėti rimtai, nesvarbu, kad pramoga komercinė ir viskuo pasirūpinta – susitelkimas ir atsakomybė už savo veiksmus ir reakciją net kritinėse situacijose priklauso tik mums patiems.
Komentarų (7)
1. 2019-03-05 19:52
 
Sveiki, Rolai 
 
Domina ši kelionė, ar grupė jau suformuota?
 
Valdone
2. 2019-03-06 07:36
 
Aštuoniese su bilietais. Kelionė bus. Tris dar priimsiu į kelionę.
 
Rolas
3. 2019-03-30 08:32
 
Kolektyvas pilnas.
 
Rolas
4. 2019-07-22 11:13
 
Jau Delyje. Viskas sėkmingai, visi bagažai atskrido, kas iš patirties skrendant į Indiją yra labai džiugu :) Vieną dieną pasikinkę tuktukus pasikultūrino Delyje ir skrenda į Leh.
 
Šarūnė
5. 2019-07-22 16:04
 
Jau Lehe. Viskas gerai. Ryt lankys vienuolynus, o poryt jau trekas.
 
Šarūnė
6. 2019-07-27 08:35
 
Žygio metu ryšio nėra. Dabar keliauja 7-ių dienų treką. Lauksime kitą savaitę žinių :)
 
Šarūnė
7. 2019-07-31 17:22
 
Išėjo į civilizaciją. Visi gyvi ir sveiki. Į viršūnę nelipo, nes daug puraus sniego.
 
Šarūnė

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Trečiadienis, 25 rugsėjo 2019 )
 
< Atgal   Kitas >