Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2019 03 30 - 04 10 Omanas Spausdinti Siųsti el.paštu
Antradienis, 09 spalio 2018
Omano Sultonatas (Omanas) – valstybė pietvakarinėje Azijos dalyje, Artimuosiuose Rytuose. Ribojasi su Jungtiniais Arabų Emiratais šiaurės vakaruose, Saudo Arabija vakaruose, Jemenu pietvakariuose, taip pat su Arabijos jūra pietuose ir rytuose bei Persijos įlanka šiaurės rytuose. Šalis saugi ir draugiška.

Wadi Tiwi

Dalyviai: Rolas, Andrius, Vykintas, Eugenijus, Mantas, Audrius, Gintaras, Remigijus, Saulius, Mindaugas

Rolo nuotraukos čia:
Sauliaus nuotraukos čia:
 
Wadi Shab.
 Pramoginis tarpeklis, trumpas ir labai gražus, ypač vandens atspalviu. Po nemiegotos nakties - pirmasis mūsų vizitas. Pradžioje pasipila klausimai, kodėl mes čia einame. O po maudynių uždarame kalnų baseine atsakymas tampa savaime aiškus ir visi lieka patenkinti. Pirmi šuoliai, gražiu akis džiuginanti aplinka, lengvas prisitraukimas ir atsitraukimas.
Po pietų pradedame organizuoti mūsų užmetimą link Wadi Tiwi maršruto pradžios. Atstumas apie 80 km, tad taupant laiką visai apsimoka surasti vežėjus iš šono. Šį kartą vairuotojų paieškos pradžia – Sooee kaime. Randame nesunkiai, pasiteisina taisyklė, kad visi arabai vairuoja, o jei ir ne, tai būtinai suras, kas vairuoja. Susitariame, kad mūsų tikslas – mašina nuvažiuoti iki Umq Bir kaimo. Nuvažiuojame gerokai pigiau nei prieš metus, bet paskutiniųjų 8 km visgi neužveža, tad tenka padaryti pirmą rimtesnį kojų apšilimą. Nakvynei kuriamės jau tamsoje.
Wadi Tiwi.
Dviejų dienų maršrutas. Nusimato daug gražaus plaukiojimo smaragdiniuose vandens telkiniuose. Vanduo šiltas. Daug tankios augmenijos. Aukščiausias nusileidimas su virve 20 m. Bendras plaukimo atstumas apie 3,5km, ilgiausia bala 350 metrų.
Kelionę tarpekliu pradedame vos prašvitus. Laipiojimo ir plaukimo pamokos. Tai vienas gražesnių maršrutų Omane. Jaučiamės izoliuoti nuo aplinkinio pasaulio, o pasitraukimas tik vienas – žemyn upe iki pirmo kaimo. Šiais metais dar kartą įvertinau pernykštį Vytauto pasitraukimą su sulaužyta koja. Būnant sveikam – tai sunkiai suvokiama, net man pačiam, realiai mačiusiam šią situaciją. Paaiškinimas vienintelis – noras gyventi yra visagalis ir kartais peržengiantis loginio proto ribas.
Prisiplaukiojame. Pasiteisina trumpi hidro kostiumai. Tikrai nešalta. Išlendame dar su šviesa ir sėkmingai apsistojame prie mano pamėgto paplūdimio šalia Fins gyvenvietės. Norint ir turint galimybes čia galima smagiai pažvejoti.
Wadi Taab.
Ketvirtos sudėtingumo kategorijos maršrutas, su aukščiausiu 55 m nusileidimu. Daug gražaus plaukiojimo šiltame skaidriame vandenyje. Kategorinis išlipimas iš upės slėnio iki kelio. Maršrutas įvairiapusiškai įdomus.
Wahiba smėlynai – dykuma.
Pasigrožime įspūdingomis ugningo smėlio spalvos kopomis. Čia praleidžiame naktį ir rytą kol nepradeda varginti karštis. Puikus rytas, gražios kopos ir judame link Wadi Bani Kahlid viršutinio tarpeklio. Nuostabios maudynės, vanduo labai šiltas. Mėgaujamės natūraliu gamtos dovanojamu žuvelių SPA kojoms.
Šį kartą pataikome per valstybinę šventę, daug žmonių ir neleidžia maudytis dėvint trumpus, mums įprastus maudymosi kostiumus. Pajuntame nuovargį nuo arabiško dėmesio.
Wadi Bani Kahlid apatinis maršrutas.
Techniškai nesudėtingas, yra gražių vietų ir porą aukštų šuoliukų. Maršrutas tikrai nėra vertas atskiros dienos, smagiausia pasivaikščioti vieną valandą į apačią ir sugrįžti atgal prie mašinų.
Snake tarpeklis - Wadi Bani Awf. Tarpeklis nėra techniškai sudėtingas, pasižymi išskirtiniu grožiu su daugybe natūralių vandens baseinų, kuriuos supa milžiniškos uolos. Vanduo tarpeklyje šiltas. Mano manymu, po trečio apsilankymo įvertinčiau kaip gražiausią Omano kanjoningo maršrutą.
Šį kartą greitai prabėgame, vyrai gaudo saulės spindulius, nors tikrai nebuvo šalta. Greitai įveikiame maršrutą ir jau po pietų pajudame link aukščiausio Omano taško – Jebel Shams. Turime tikslą – nusileisti maršruto  Wadi al Nakhr pradžia ir įveikti du pirmus krioklius. Su pirmuoju mums sekasi, randame taškus, užtenka virvių. Antrasis pasirodo per aukštas, neužtenka turimos 100 m virvės. Nusileidimą tęsiame via ferratos maršrutu. Pasimaudome, apžiūrime 385 m nusileidimą, mano žiniomis – tai aukščiausias vientisas nusileidimas su neigiamu kampu. Tad reiktų turėti atitinkamas virves. Aprašyme minima galimybė nusileisti šonu naudojant 50 m virves. Tiesa ta, kad neradome pradžios ir taškų. Kol kas tikrai nežinau kaip tai galima padaryti. Atgal užlipame prakaltu via ferratos maršrutu. Jis saugus ir gerai padarytas.Komentarų (14)
1. 2018-12-31 09:59
 
Sveiki, kokia būtų orientacinė kaina? Kokia tokimybė, kad kelionė įvyks?
 
Ausra
2. 2019-01-04 09:09
 
Vietu yra, kelionė bus. Parašykit nurodytu el pašto adresu.
 
Rolas
3. 2019-01-27 20:30
 
Vietų nėra. Arabiškai pas arabus - 10 vyrų ir nei vienos :grin
 
Rolas
4. 2019-03-30 08:31
 
Pradedam kelionę vyriškai :roll
 
Rolas
5. 2019-03-31 22:17
 
Jau Omane. Pradėjo kelionę nuo Wadi Shab tarpeklio. Dabar vietinių vežami juda link Wadi Tiwi. Ryt lauks ilgi plaukiojmai :)
 
Šarūnė
6. 2019-04-01 20:45
 
Sauliaus, Audriaus ir Remigijaus žmonos linki visiems sekmės
 
Aistė
7. 2019-04-01 21:47
 
Gerai, linkėjimai bus perduoti :) Praėjo ilgąjį plaukiamąjį tarpeklį, vakaroja ir nakvoja prie jūros. Pavargo :zzz  
 
Dar galite sekti ir www.kanjoningas.lt / kelionių įspūdžiai / Omanas
 
Šarūnė
8. 2019-04-02 20:33
 
Antra maršruto diena. Išlindo iš Wadi Taab. Viskas puikiai. Keliauja toliau link Wadi Bani Halyd.
 
Šarūnė
9. 2019-04-04 13:01
 
Keliauja apatiniu Wadi Ibin Hamad tarpekliu. Nusimato plaukimo ir aukštų šuoliukų. Saulė šviečia.  
Rolas sako - viskas puikiai. Kompanija nusiteikusi varyti - tai ir varo 8)
 
Šarūnė
10. 2019-04-04 16:46
 
Atvykom į dykuma. Karštis 39 laipsniai. Kaip ir visai nešalta. Įveiktas šlapias maršrutas šiaip sau. Nenustebino kažkuo. Rytoj planas pasitikti saulę dykumoje ir keliauti link Snake maršruto.  
Rolas
 
Šarūnė
11. 2019-04-06 08:06
 
Nizvoje, senojoje sostinėje. Važiuojam link Snake tarpeklio. Rytoj plauksim, šiandien kaistam.  
Rolas
 
Šarūnė
12. 2019-04-06 21:42
 
Snake tarpeklį įveikė gana greitai. Dabar juda link aukščiausio Omano taško - Jebel Shams.
 
Šarūnė
13. 2019-04-07 17:45
 
Nusileidome iki via ferratos virvėmis. Pusiau kanjoningu, pusiau via ferratos trasa. Užlipome atgal via ferratos trasa. Neradome kanjoningo trasoje taškų, bet sėkmingai sugrįžome. Liko kultūra. 
 
Rolas
 
Šarūnė
14. 2019-04-08 12:33
 
Kultūra. Pradedam nuo viešbučio. Auklėjamoji programa baigėsi. Nei vienas nepraleido ir neišsisuko nuo programos dalies 8)  
 
Rolas
 
Šarūnė

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Trečiadienis, 05 vasario 2020 )
 
< Atgal   Kitas >