Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2018 11 03 - 11 17 Reunionas. Kanjoningas Spausdinti Siųsti el.paštu
Pirmadienis, 22 rugpjūčio 2016
Reunjonas (pranc. La Réunion) – sala Indijos vandenyne, Prancūzijos užjūrio regionas. Salos skersmuo yra 50-70 km. Reunjonas yra maždaug 800 km į rytus nuo Madagaskaro ir kartu su Mauricijumi bei Rodrigeso salomis priklauso Maskarenų salų grupei. Saloje gyvena (785 000) daugiausia kreolų (45%), indų / madagaskariečių (25%), europiečių (20%), kinų (3%) ir visi jie turi Prancūzijos pasus. Sala didžiuojasi vaizdais į kalnus, ugnikalnius, didelis dėmėsys skiriamas žavingiems paplūdimiams, džiunglėms ir orchidėjoms. Reunjonas pagal teritoriją prilygsta Liuksemburgui- 2 512 km2. Salos sostinė yra Sen-Deni. Mieste gyvena apie 133 000 gyventojų.

Takamaka 1

Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Vida, Vytautas, Jolita, Vitalijus, Erikas, Lina, Kęstutis, Inga, Marius, Vytautas, Giedrius, Aurimas

Trou Blanc

Mūsų įveikti maršrutai:
1 Ravine la Faim 4 sudėtingumo kategorija;
2 Bras Piton 5 sudėtingumo kategorija;
3 Takamaka 1 5 sudėtingumo kategorija;
4 Riviere Ste Suzanne 3 sudėtingumo kategorija;
5 Ravine Blanche 5 sudėtingumo kategorija;
6 Canyon Dudu inferieur 5 sudėtingumo kategorija;
7 Trou Blanc 3 sudėtingumo kategorija;
8 Grand Galet 3 sudėtingumo kategorija;

Rolo foto čia:
Reunionas
Kanjoningas Reunjono saloje. Yra prakalta ir aprašyta apie 80 tarpeklių maršrutų. Tarpekliai pasižymi aukštai, net labai Ilgais nusileidimais. Esama nusileidimų (krioklių) su persikabinimais nuo 200 iki 300 metrų. Praktiškai visuose tarpekliuose reikalingos virvės netrumpesnės nei 60 m.
Bendra info:
 
Takamaka 1

Antra kelionė mūsų organizuojama į Reuniono salą. Jau žinant ko laukti, kas būdinga šiam kraštui. Keliavo 14 dalyviu komanda, trise antrą kartą. Turėjom aukštesnių sau tikslų, tiesa ne visai pavyko, pritrūko noro ir virvių. Iš šešių ilgųjų virvių, kurių ilgis nuo 60 m iki115 m, liko kelionės pabaigoje tik viena. Visas kitas sugadinome. Virvės čia dėvisi daug greičiau nei to norėtus. Naudojome ir apsaugas, bet jos padeda tik nusileidimo pradžioje. Paprastai viskas vyksta trinantis į olos atbraila maršruto viduje. Sala vulkaninės kilmės, uolos aštrios.

Ravine la Faim. Pirmas mūsų kelionės maršrutas. Sunkiai radom prisitraukimo taką, padėjo vietinis sodo darbuotojas. Toliau stačiu šlaitu keliavome į viršų. Užtrukome dvi valandas. Maršrutas nebuvo  vandeningas, virvės sekė viena paskui kitą. Nusileidimai vidutinio ilgio kaip Reuniono salai. Ilgiausias nusileidimas 54 m, o šiaip apie 30 m. Pirmai pažinčiai maršrutas buvo įdomus, nelabai sudėtingas. Užtrukome 4 val., atsitraukimas 15 min iki mašinų, trise plaukte Riviere du Mat nukeliavo tiesiai namo.
Bras Piton. Sudėtingiausias ir ilgiausias mūsų kelionės maršrutas. Prisitraukimas jau žinomu taku, užtrukome 50 min. Pradžia maršruto nesudėtinga, daug gražių ir saugių šuolių nuo 10 m iki 19 m, neilgų nusileidimų, daug baseinų (ilgiausias 50m), kuriuos teko įveikti plaukte. Po pietų priėjome sudėtingiausią maršruto vietą – 170 m krioklį. Laukė stočių paieška. Įveikinėdami šią kliūtį užtrukome ilgai. Neatitiko mūsų turimo aprašymo taškai. Teko paklaidžioti. Įveikinėdami paskutinę virvę užtrukome pasirinkdami teisingą sprendimą. Visur buvo aštrūs kampai, pavojingai pjaunantys virves. Padėjo susišnekėti racijos. Pasirinkome nusileidimą per srovę, taip tikėdamiesi mažiau pjauti virvę. Pasiteisino, tik temo. Įveikus paskutinius krioklius ir atsitraukinėjant sutemo visiškai. Reikėjo rasti pasitraukimo taką stačiu šlaitu. Dar blaškėmės, bandėme rasti, galų gale pasidavėme ir nutarėme praleisti naktį prie laužo laukiant šviesos. Ryte taką radome lengvai. Kaip sakoma, rytas už vakarą protingesnis.
Takamaka 1. Gražiausias, mano manymu, šioje kelionėje maršrutas. Anot legendos, jei maršruto pradžioje yra tekančio vandens, eiti pavojinga dėl aukšto vandens. Mums atkeliavus prie maršruto tekančio vandens nebuvo, tad mes ir pasileidome žemyn. Pirmas nusileidimas sausas 68 m. Sekantis krioklys mūsų laukė 130 m. Čia jau atsirado tekančio vandens. Krioklys su trim persisegimais stotyse. Nesudėtingas nusileidimas. Po jo atsirado tekančio vandens, kurio palaipsniui gan greitai daugėjo. Toliau laukė gražiausia maršruto dalis – 52 m krioklys uždarame tarpeklyje. Vandens jau buvo ženkliai daugiau. Atsirado sūkurinių vonių. Nusileidus buvo apėmęs jausmas, kad plauki jūra. Banguotumas įspūdingai didelis. Po to sekė atrakcionų parkas – šuoliukai ir čiuožyklos. Užtrukome 8 val. Pasitraukimai yra du. Vienas prieš paskutines dvi balas yra trumpesnis, bet mes jį praleidome, nors ir matėm turus. Bandėme dar pakilti prieš srovę, bet, deja, nepavyko. Teko pasirinkti ilgesnį pasitraukimo variantą nuo elektrinės užtvankos. Pasitraukimas 2,5 val. Prie mašinų buvome jau tamsoje .
Riviere Ste Suzanne. Išeiginė diena, trumpas laisvalaikio praleidimas. Užtrukome bendroje sumoje 3 val. Kažko išskirtinio negaliu pakomentuoti, trumpi nusileidimai iki 30 m, yra saugių šuoliukų.
Ravine Blanche. Visų labiausiai lauktas maršrutas, mes jį kartojome. Iš vakaro sužiūrėjome ir dar kartą išmatavome turimas virves, sustrategavome nusileidimo seką. Matuojant virves paaiškėjo, kad visos virvės prarado 10 procentų prieš tai buvusio ilgio. Tai buvo didelė staigmena. Pasirodo, statinė virvė traukiasi ir tikrai šlapia negrįžta į pradinį ilgį. Jau pernai buvau apkaltinęs maršrutų aprašymą, neatitiko tiesos turimos virvės, bet išmatuoti po laiko virves kažkaip nekilo mintis. Šiais metais vežiau ilgesnes, ilgiausia virvė buvo 115 m, kuri po permatavimo buvo 102. Po patampymo grįžo 105 m, bet ne daugiau.
Šį kartą pajudėjome brėkštant saulei. Penktą ryto. Judėjome sklandžiai ir per beveik keturias valandas buvome prie maršruto pradžios. Viską darėm kaip iš anksto buvome suplanavę, padarėme keletą nereikšmingų klaidų, bet jos bendram nusileidimo laikui įtakos neturėjo. Iki pietų sėkmingai buvome įveikę didįjį krioklį ir buvo likę, juokais šnekant, mažiukai – 29m, 82m, 85m, 80m. Be didesnių vargų įveikėme visą maršrutą. Visgi maršruto žinojimas labai gelbėja bendram nusileidimo laikui. Iki 18 val. visi buvome namie. Pernai namus pasiekėme jau su tamsa, 24 val. Ir šiais metais mūsų buvo 13, o pernai 9. Tiesa sakant, komandos patirtis daug lėmė.
Canyon Dudu inferieur. Maršrutas pasižymi aukštais nusileidimais, bet maršrutas nėra vandeningas.  Nėra sudėtingas, prakaltas puikiai. Aukščiausias nusileidimas 125m. Visi 14 maršrutą įveikėme per 6 val. Atsitraukimas 1,5 val. Takas nesunkiai randamas, tik labai status ir džiunglėmis. Toks šlapias išlipant esu buvęs tik Reuniono saloje. Nelijo, o maikę nors gręžk.
Trou Blanc. Antrą kartą keliavome šiuo maršrutu. Tai vienas linksmiausių salos maršrutų. Jau norėjosi pailsėti nuo virvių ir kabėjimo stotyse. Maršrutas vandeningas ir linksmas. Yra daug saugių čiuožyklų.
Grand Galet. Planavome eiti Bras Sec, bet oras pakoregavo mūsų planus. Lijo lietus, jau prie namų matėme ženkliai vandeningesnius krioklius Pasirinkome trumpesnį ir saugesnį maršrutą. Paskutinis krioklys vainikavo mūsų kelionę. Šimto atskirų krioklių vaizdinys vienoje vietoje. Sunku aprašyti vaizdą ir grožį, kuris matosi kabant ant virvių. Maršruto pabaigoje dar gavome gražių ir saugių šuoliukų.
Kaip ir pabaiga. Manau, dar grįšiu į šią salą. Čia galima keliauti dar ir dar kartą atrandant vis  naujus maršrutus. Reunionas unikalus savo aukštais kriokliais. Yra daug dviejų dienų maršrutų.Komentarų (13)
1. 2018-11-05 13:05
 
Pagaliau visi 14 vietoje. Vilniaus oro uoste gavom krikštą - 5iems mūsiškiams anuliavo bilietus, nors pirkti prieš pusmetį, nes buvo parduota daugiau bilietų, nei vietų lėktuve. Paskutinę akimirką lipant atsirado kaip tik 5 vietos ir stebuklo dėka įleido mūsiškius, už borto palikę užsieniečius.  
Toliau viskas sklandžiai. Įsikūrėme tame pačiame name. Vasara čia 8)
 
Rolas
2. 2018-11-05 14:39
 
Smagaus laiko ir kuo nuostabiausiu akimirku!
 
Asta Garnele
3. 2018-11-06 13:21
 
Ravine la Faim. Išvertus iš prancūzų kalbos reiškia alkis :zzz Iš viso užtrukome 6.30val. Nusileidimai faini, tik virves pjauna. Vieną praradome. Auka dievams, kad toliau sektųsi :)
 
Rolas
4. 2018-11-08 06:51
 
Na va, išlindo šįryt iš tarpeklio. Vakar ėjo Piton, užtruko 10val., tai po to išėjimo tamsoje nerado. Nakvojo ten susikūrę laužą. Sakė ne per šilčiausia, bet viskas gerai. O tarpeklis gražus ir vertas vargo :zzz Su gerais šuoliukais. Dabar valgo ir šiandien ilsėsis 8)
 
Šarūnė
5. 2018-11-08 18:33
 
Šiandien ilsėjosi. Ryt planuoja eiti Takamaka, jei vanduo geras, jei aukštas - rinksis kitą. Tarpeklis ilgas, bet žinomas atsitraukimas, tai linkime grįžti su šviesa :)
 
Šarūnė
6. 2018-11-09 17:06
 
Sėkmingai praėjo Takamaka 1. Labai gražus, fainas. Patenkinti. Su prisitraukimais, atsitraukimais užtruko 11.30val. Keliauja ilsėtis. Ryt planuoja trumpesnį :zzz
 
Šarūnė
7. 2018-11-09 19:38
 
Varo chebryte.
 
Marius
8. 2018-11-10 17:19
 
Jo, Mariau :zzz O ryt varys garsųjį Blancha, tą, kur mes 17val. užtrukom, su 300 didžiuoju nusileidimu. Turi tikslą - grįžti su šviesa :) Kelias žinomas, išbandyta, taip ir tebūnie!  
Šiandien praėjo Riviere Ste Suzanne. Iš viso užtruko 3val. Ir jiems čia vadinasi poilsio diena 8)
 
Šarūnė
9. 2018-11-11 15:24
 
Sėkmingai praėjo Blanchą. Iš viso užtruko 12.30val. gerokai pagerindami pernykštį laiką. Jau namie. Ryt poilsio diena 8)
 
Šarūnė
10. 2018-11-13 16:20
 
Pravarėm pagal laiką tarpeklį Dudu inferieur. 4 val 50 min., atsitraukimas 1val 30 min. Puikūs nusileidimai. Aukščiausias nusiledimas 120 m. Puikus laikas.  
Rolas
 
Šarūnė
11. 2018-11-14 12:24
 
Trau Blanc praėjome tarpekliu. Linksmas, daug čiuožyklų. Planavom po piet dar vieną, bet išlijo. Namai ir vynas. Laukiam rydienos. Keliausime Bras Sec.  
Rolas
 
Šarūnė
12. 2018-11-15 16:42
 
Lietus lyja. Šalia viskas plaukia. Pasirinkome kanjoningą saugų kitoje salos pusėje. Grang Galet maršrutą, aštuntas mūsų kelionėje ir paskutinis. Patiko. Rytoj į ugnikalnį ir namo. 
Rolas
 
Šarūnė
13. 2018-11-20 19:40
 
Ačiū kolektyvui už puikų laiką. Maršrutai sudėtingėja, o einančių daugėja. Jau rimtai varom ir faina, kad netingim.  
Varom toliau :)
 
Rolas

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 07 vasario 2019 )
 
< Atgal   Kitas >