Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2017 10 30 - 11 12 Reunjonas Spausdinti Siųsti el.paštu
Pirmadienis, 30 spalio 2017

Reunjonas (pranc. La Réunion) – sala Indijos vandenyne, Prancūzijos užjūrio regionas. Salos skersmuo yra 50-70 km. Reunjonas yra maždaug 800 km į rytus nuo Madagaskaro ir kartu su Mauricijumi bei Rodrigeso salomis priklauso Maskarenų salų grupei. Saloje gyvena (785 000) daugiausia kreolų (45%), indų / madagaskariečių (25%), europiečių (20%), kinų (3%) ir visi jie turi Prancūzijos pasus. Sala didžiuojasi vaizdais į kalnus, ugnikalnius, didelis dėmėsys skiriamas žavingiems paplūdimiams, džiunglėms ir orchidėjoms. Reunjonas pagal teritoriją prilygsta Liuksemburgui- 2 512 km2. Salos sostinė yra Sen-Deni. Mieste gyvena apie 133 000 gyventojų.

  Ravine Blanche


Dalyviai: Rolas, Rimvydas, Edmundas, Šarūnė, Andrius K, Andrius Š, Jovita, Vida, Giedrius, Darius, Laimonas, Jurga, Andrius G, Rasa

Bras Rouge Median

Rolo nuotraukos čia:
Šarūnės foto čia:
Reunion iš viršaus
Remiantis istoriniais faktais, teigiama, kad sala buvo atrasta 1507 metais ir ją atrado portugalas Pedro Mascarenhas, kuris salą pavadino Apollonia. Bet 1640 metais salą užima Prancūzija ir pavadino Isle Bourbon. 1663 metais salą valdo prancūzų gubernatorius ir kolonijoje yra įvedama vergvaldystės sistema. Tik po Prancūzijos revoliucijos 1793 metais sala pervadinama į Reunjono salą. 1848 metais panaikinama vergvaldystė, o 1946 metais Reunjon tampa Prancūzijos departamentu - Département d'Outre-Mer. Skrydis į salą iš Paryžiaus su Air France (www.airfrance.com) Boeing B-777-300ER, paprastai trunka10 valandų.
Į salą galite atvykti, bet kuriuo metu. Bet gražiausias salos metas laikomas tarp gegužės ir lapkričio mėnesių. Vandens temperatūra nei vieną mėnesį nėra žemesnė nei 22 laipsniai
Sala didžiuojasi 700 km ilgio tinklų trasa, puikia kalnų upių katerių įranga, žvejyba, kalnų dviračių maršrutais, nedidelių lėktuvų ar sraigtasparnių ekskursijomis, žirgų žygiais, koralų ir nardymo rojais, vulkanu Piton de la Fournaise. St.Leu apylinkėse yra įžymiosios serfingo vietos.
Sala yra įsikūrusi daugiakultūrinėje aplinkoje, tačiau čia jaučiamas saugumas, politinis stabilumas, prancūzų kalbos vertinimas, pigus ir patogus viešasis transportas. Saloje gyvena daug tautų. Keista, bet visos tautos mielai švenčia įvairias šventes: afrikiečių, kinų naujuosius metus, Prancūzijos nacionalines šventes ir indėnų apeigas. Be to, čia didžiulis nacionalinio maisto pasirinkimas. Daugelyje Reunjonas miestų galima pamatyti prancūzų kolonijinio laikotarpio architektūros elementų.
Reunionas
Informacija čia:

Takamaka 3


Mūsų įveikti maršrutai.
Penkių valandų trekas prie ugnikalnio Piton De La Fournaise ( 2210m – 2620 m). Paskutinį kartą ugnikalnis išsiveržė 2007 m.
Trou Blanc, Rivière du Mat 3 SK. Prisitraukimas prie maršruto 40 min. , įveikimo laikas 4 val. , atsitraukimas 10 min. Aukščiausias nusileidimas 20 m. Sportiškas ir gražus.
Takamaka – 3. 5 SK. Prisitraukimas iki maršruto 45 min. , įveikimo laikas 5 val. , atsitraukimas 2 val. Aukščiausias nusileidimas 80 m. Gražus maršrutas, pasižymi aukštais nusileidimais ir įspūdingu atsitraukimu iš tarpeklio (1227 laipteliai į viršų).
Ravine Fleurs Jaunes. 4 SK. Pradžia nuo mašinų stovėjimo aikštelės, tarpeklio įveikimo laikas 6 val. , atsitraukimas 1,30 val. Mano nuomone, tai gražiausias mūsų kelionėje įveiktas maršrutas. Sportiškas ir džiuginantis nuostabiais vaizdais. Daug gražių nusileidimų. Aukščiausias iš jų - 99 m.
Riviere des Roches. 3 SK. Prisitraukimas 40 min. , maršruto įveikimo laikas 3 val. , atsitraukimas 10 min. Maršrutas, nereikalaujantis nusileidimų su virve. Visur galima nušokti, aukščiausias galimas šuolis 18 m. Maršrutas pasižymi dideliais vandens baseinais, kuriuos reikia įveikti plaukte. Ilgiausias baseinas 70 m. Labai smagus ir linksmas.
Ravine Blanche. 5 SK. Prisitraukimas 4 val, mes užtrukome 5,30 val. ( pasiklydome džiunglėse), tarpeklyje užtrukome 10 val. , keturias iš jų visiškoje tamsoje, atsitraukimas 1,30 val. Viso užtrukome 17 val. Įveikėme aukščiausią kada nors įveiktą mūsų krioklį, kurio ilgis 300 m ( 4 persikabinimai). Nakties tamsoje keliavome ir įveikėme 82 m, 86 m, 70 m krioklius. Tikrai vertas pagarbos maršrutas. Būtina turėti 115 m 2 virves.
Bras Rouqe Median. 3 SK. Prisitraukimas 40 min. , maršruto įveikimo laikas 4 val. , atsitraukimas 30 min. Aukščiausias nusileidimas 30 m. Spalvingiausias mūsų kelionės maršrutas, vizualiai skirtingas nuo kitų. Tikrai vertas dėmesio.

Kanjoningas Reunjono saloje. Yra prakalta ir aprašyta apie 80 tarpeklių maršrutų. Tarpekliai pasižymi aukštais, net labai nusileidimais. Esama nusileidimų (krioklių) su persikabinimais nuo 200 iki 300 m. Praktiškai visuose tarpekliuose reikalingos virvės 60 m ir ilgesnės. Spalis ir lapkričio pradžia kanjoningo veiklai tinkama. Kiek žinau, žiemą čia liūčių sezonas, gali būti aukštas vanduo.
Keturiolikos keliautojų grupė aplankė šią unikalią kanjoningu pasižyminčią salą. Mano patirtyje nėra tiek žinomų prakaltų maršrutų, kur krioklių aukštis daugiau nei 100 m. Kurie seka vienas po kito, sudarydami kartais 600 m bendrą matomumą žemyn. Maršrutai sudėtingi ir ilgi. Yra daug maršrutų, kur užtrunkama apie dvi paras. Sala maža, logistika paprasta. Priklauso Prancuzijai, keliai ir tvarka europietiška.
Pradžia buvo paprasta. Atėjo viena keliautoja ir pasakė – radau krioklių, kurių aukštis 300 m. Kaip manai? Pasidarė įdomu, pradėjau domėtis, taip atsirado Reuniono sala mūsų kelionių istorijoje.
Trou Blanc, Rivière du Mat 3 SK. Prisitraukimas prie maršruto 40 min. , įveikimo laikas 4 val. , atsitraukimas 10 min. Aukščiausias nusileidimas 20 m. Sportiškas ir gražus. Primenantis alpinį kanjoningo variantą, tik vanduo šiltas. Kriokliai vandeningi, daug atrakcijų – čiuožyklų ir šuolių. Norint linksmai praleisti laiką, verta apsilankyti.
Takamaka – 3. 5 SK. Prisitraukimas iki maršruto 45 min. , įveikimo laikas 5 val. , atsitraukimas 2 val. Aukščiausias nusileidimas 80 m. Gražus maršrutas, pasižymi aukštais nusileidimais ir įspūdingu atsitraukimu iš tarpeklio (1227 laipteliai į viršų). Nusileidimai seka vienas paskui kitą, jie vos trys, bet aukšti. Upė vandeninga. Čia jau buvo galima susipažinti su Reuniono kanjoningo specifika. Puikiai matosi panorama į tolį, kartais sunkiai galima įsivaizduoti tikrą nusileidimų aukštį. Paprastai išleidus tik virvę ir matant maišą apačioje supranti, koks tai aukštis. Šlaitai statūs ir apaugę vešlia augmenija, be tako tikrai pasitraukimas neįmanomas. Šiame maršrute tuo įsitikinome. Taką radome, nors jo reikėjo paieškoti. Keliaujant ir žiūrint į šalis tikrai nesinorėtų atsidurti bekelėje. Net taip keikiamus 1227 laiptelius, priimi kad tai dievo dovaną.
Ravine Fleurs Jaunes. 4 SK. Pradžia nuo mašinų stovėjimo aikštelės, tarpeklio įveikimo laikas 6 val. , atsitraukimas 1,30 val. Mano nuomone, tai gražiausias mūsų kelionėje įveiktas maršrutas. Sportiškas ir džiuginantis nuostabiais vaizdais. Daug gražių nusileidimų, kurie seka vienas po kito . Aukščiausias iš jų - 99 m.
Riviere des Roches. 3 SK. Prisitraukimas 40 min. , maršruto įveikimo laikas 3 val. , atsitraukimas 10 min. Maršrutas, nereikalaujantis nusileidimų su virve. Visur galima nušokti, aukščiausias galimas šuolis 18 m. Maršrutas pasižymi dideliais vandens baseinais, kuriuos reikia įveikti plaukte. Ilgiausias baseinas 70 m. Labai smagus ir linksmas. Upė vandeninga. Norint nesudėtingo maršruto, kur daug pasiplaukiojimo ir kitų atrakcijų – jis čia.
Ravine Blanche. 5 SK. Prisitraukimas 4 val, mes užtrukome 5,30 val. ( pasiklydome džiunglėse), tarpeklyje užtrukome 10 val. , keturias iš jų visiškoje tamsoje, atsitraukimas 1,30 val. Viso užtrukome 17 val. Įveikėme aukščiausią kada nors įveiktą mūsų krioklį, kurio ilgis 300 m ( 4 persikabinimai). Nakties tamsoje keliavome ir įveikėme 82 m, 86 m, 70 m krioklius. Tikrai vertas pagarbos maršrutas. Būtina turėti 115 m 2 virves.
Tai buvo rimčiausias mūsų kelionės maršrutas. Išėjome devyniese, kiti kaip ir nepanoro. Jau vien prisitraukimas pareikalavo ištvermės ir nepasiduoti. Tuo metu diena nėra ilga, norint laiku ir su šviesa viską padaryti , reikia viską daryti be klaidų ar minimaliai. Klaida buvo, praėjome posūkį link mūsų maršruto, papildomai teko keliauti dar pusantros valandos. Nebuvo lengva, takas džiunglėmis, slidus ir purvinas, pereinantis į aukštus šlaitus, kuriai reikėjo kabarotis. Išėjome šeštą ryto, maršrutą pradėjome apie dvyliktą dienos. Bandėm pietauti, tik kažkodėl nesivalgė. Manau nerimas labiau kankino už alkį. Pradžia maršruto nesudėtinga, daug neilgų nusileidimų. Tada išeinama ant balkono, kur atsiveria visas grožis reikalaujantis pagarbos ir atsargumo. Tiesa sakant senai buvo taip kankinęs nerimas žiūrint į apačią ir matant 600m vaizdą žemyn. Laukė 305 m krioklys su tarpinėmis stotimis, kurias reikėjo rasti. Klaidų negali būti, surasti stotis, prakabinti visą maršrutą. Klaida jau pirmoje virvėje buvo, neįvertinau uolos atbrailos kuri pažeidė virvę. Teko su žumaro pagalba lipti į viršų ir keisti virvę. Viską padarėme sėkmingai, bet praradome dar brangią valandą. Toliau viską darėm be klaidų, tik laikas ėjo link tamsos. Spėjome įveikti su šviesą 30m ir 82 m krioklius. Tada atėjo tamsa, nutarėm nelaukti ryto, o keliauti toliau su prožektoriais. Buvo likę du ne vientisi kriokliai su tarpiniais taškais. Viskas vyko daug lėčiau, bet kiek įmanoma saugiai. Žemę pasiekėme po dešimtos vakaro. Dar kažkiek paklaidžiojom kol radom taką link namų. Gerai, kad slėnio pabaigoje buvo mūsų namai. Vienuoliktą buvom namie. Nusikalę, bet laimingi ir gyvi.
Bras Rouqe Median. 3 SK. Prisitraukimas 40 min. , maršruto įveikimo laikas 4 val. , atsitraukimas 30 min. Aukščiausias nusileidimas 30 m. Spalvingiausias mūsų kelionės maršrutas, vizualiai skirtingas nuo kitų. Tikrai vertas dėmesio.Komentarų (15)
1. 2017-05-05 20:13
 
13 savanoriu šiam aukštam ir šlapiam reikalui jau pasiryžę. Turim bilietus. Vietų tikrai nėra :)
 
Rolas
2. 2017-10-29 16:46
 
Rytoj keliaujame link naujų iššūkių. Laukia rimti nusileidimai :) Linksma tikrai bus :grin
 
Rolas
3. 2017-10-29 20:42
 
Pritariu, rimtus nusileidimus įveiksime linksmai! R'n'R! :D
 
Rimvydas
4. 2017-11-01 18:24
 
Jau Reunione. Šiandiena patrekinom,užlipom ant vulkano. Ryt kanjoninsim. Čia vasara +25. Sala graži. Viskas gerai. Ryšio neturime. Tik bitės tel.veikia čia :)
 
Rolas
5. 2017-11-01 20:50
 
Gero laiko keliautojams!
 
Lauryna
6. 2017-11-02 16:47
 
Sėkmingai praėjome pirmą tarpeklį Trou Blanc. Gražus, vanduo pakankamai šiltas. Labai graži sala. Daug augmenijos, bananai auga pakelėse. Vakar visi treke nusikaitinome iki raudonumo, tai siandien vėsinomės. Giedrius pirmą kartą Rolo, o gal ir visoje, istorijoje tarpeklį praėjo su kojinėmis, nes užmiršo batus. Linksma ir šilta čia.
 
Šarūnė
7. 2017-11-03 18:30
 
Nesuprantu, kam šiais laikais reikalingi batai kanjoninge? :grin Jau seniai sukurtos kojinės, kurias avint galima bėgioti, laipioti uolomis, sportuoti vandenyje ir tt 8) ....Giedriau, bet ir jos atrodo labai juokingai :grin :grin :grin https://www.youtube.com/watch?v=scHCsN2CGp
 
Dalia
8. 2017-11-04 05:21
 
Praėjome nuostabaus grožio tarpeklį Takamaka 3. Kriokliai iš visų pusių sutekantys į vieną baseiną. Trys aukšti nusileidimai, iš kurių ir 101m. Fantastiškas jausmas - leidimasis ore šalia galingo krioklio. Šiandien keliaujame į kitą salos pusę.
 
Šarūnė
9. 2017-11-05 06:48
 
Dar vienas įspūdingas tarpeklis. Gražus su pabaigoje 99m nusileidimu ore. Aukščio suvokti neįmanoma, kol žvilgtelėjus į apačią nepamatai mažų spalvotų taškelių-žmonių. Įdomu, kad jau nebėra skirtumo ar leistis 30, ar 50, ar 100m. Po tarpeklių vis turime ir nemažiau įspūdingus kelių valandų atsitraukimus per kalnus. Vakar grįžome jau su tamsa, bet ir su daina :) Viskas labai gerai!
 
Šarūnė
10. 2017-11-05 17:49
 
Šiandien poilsio diena. Prie Indijos vandenyno maudynės. +30. Bananai, mangai, ananasai. Ryt vėl kanjoninam.
 
Šarūnė
11. 2017-11-06 13:34
 
Smagi diena. Prisiplaukiojome, prisišokinėjome tarpeklyje Riviere des Roches. Be virvių. Linksma, šilta ir gražu.
 
Šarūnė
12. 2017-11-08 08:43
 
Ypatinga diena - Ravine Blanche. Užtrukome 17val. 6val. prisitraukinėjome stačiais šlaitais džiunglėmis. Nusileidome ilgiausiu kriokliu 300m. Likusius nusileidimus 82, 66, 70m įveikėme jau su ciklopais tamsoje. Darni komanda, entuziazmas ir viskas įmanoma. Šiandien laisva diena ir poilsis! 8)
 
Šarūnė
13. 2017-11-09 19:49
 
Bras Rouge Median praėjome. Linksmas, nesudėtingas ir gražus. Toliau patvirtiname taisyklę, kai yra noras, viskas įmanoma - šį kartą Jovita kanjoną praėjo su basutėmis. Smagi kelionė, nuostabi kompanija. Ryt planuojame patrekinti.
 
Šarūnė
14. 2017-11-15 11:55
 
Kelionė buvo nuostabi, kompanija dar nuostabesnė, nuotykiai vienas po kito dar išnyra - kur mes ten kabėjom ir ant ko... kartais atsakymo net neverta žinoti :) Svarbiausia, kad buvo gerai! Ir linksmai! Rolas - pats geriausias vadas, su kuriuo saugu, kad ir į pasaulio kraštą. Ir kompanija verta vado. Žaviuosi visų stiprybe, jėga, drąsa ir ištverme. Turbūt todėl ir padarėm, rodos, neįmanoma. Ir kartu tiek prisijuokėm, ir galvas pravėdinom, o gamta nuostabi, kad kartais man atrodydavo, kad tokio grožio yra rojus  
:zzz Išskirtinė kelionė! 
Ačiū visiems!
 
Šarūnė
15. 2017-11-15 12:33
 
Verti pagarbos maršrutai :) Ačiū už pasitikėjimą 8)
 
Rolas

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Sekmadienis, 03 vasario 2019 )
 
< Atgal   Kitas >