Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

Madeira, žygis levadomis. Spausdinti Siųsti el.paštu
Ketvirtadienis, 08 rugpjūčio 2019
Žygis levadomis per Madeiros salą.
Žalia ir visą laiką žydinti sala yra Atlanto vandenyne, 500 km nuo Maroko. Madeira nėra didelė, jos ilgis 60 km, o plotis 22 km, sala priklauso Portugalijai. Per visą Madeirą yra nusitęsęs kalnynas su aukščiausia 1860 m viršūne. Visus metus čia yra švelnus ir šiltas klimatas, jį formuoja šilta Golfo srovė. Žiemą vandens temperatūra apie +18 C, oro +16 C, vasarą +22 C, oro +26 C, čia nebūna labai karšta ar šalta. Saloje visą laiką – pavasaris.

Pico Areiro

Levada – arba kitaip akvedukas, vandens kanalas. Jų paskirtis – teikti vandenį į daržus, laukus, terasas, jais išraizgyta visa sala. Bendras levadų ilgis apie 2500 km, iš jų 50 km teka tuneliu. XXa. apie 70-uosius metus akvedukai tapo turistų pasivaikščiojimo takais.

Kelionės metu levadomis ir kalnų takeliais pereisime per salą, užlipsime į gražias viršūnes. Pereisime kelis tarpeklius, pasideginsime prie vandenyno, apžiūrėsime senovinius miestelius, paskanausime vietinio maisto ir vyno. Nakvosime kempinge, lauke ir viešbutukuose. Maistą gaminsime patys naudodami primusus.

Dėl kelionės rašyti:
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

Planuojamas maršrutas:

1 diena. Išskrendame iš Vilniaus (Kauno) per Londoną į Madeirą (Funchal). Vakare atskrendame į salą, apsistojame viešbutyje. Nakvojame mieste.

2 diena. Nusiperkame reikalingus daiktus, maistą, susikrauname kuprines, paliekame nereikalingus daiktus, jei turėsime ir išeiname į 6 dienų žygį levadomis ir kalnais. Autobusu arba taksi nuvažiuojame iki maršruto pradžios Ribeiro Frio ir iš čia pradedame žygį. Keliausime link levados Pico Ruivo, kirsime iš vieno slėnio į kita ilgiausiu tuneliu, kurio ilgis 3 km. Dienos kelionę baigsime ant levados Celdeirao Verde. Viena gražesnių vietų saloje.

3 diena. Keliausime levada Celdeirao Verde iki tako, vedančio link aukščiausios salos viršūnės – Pico Ruivo (1862 m). Po pietų išeisime pasivaikščioti pirmyn ir atgal link Pico Areiro (1818 m). Daktus paliksime kavinėje, keliausime be daiktų. Jei tik debesys ir oras leis, pamatysime gražiausią salos dalį.

4 diena. Eisime kalnų taku per kalnų viršukalnes (Pico da Lapa da Cadela, Pico das Eirinahas ir t. t.), aukštis apie 1600 m, iki Encumeada. Takas gražus, daug laiptelių, keliausime išdegusiu mišku. Kaip bebūtų keista, bet tai suteikia peizažui nepakartojamą reginį. Nakvynė laukinė, po tentais, maistą gaminsime patys.

5 diena. Eisime levadomis Rabacas, Bica da Cana, Paul iki Urze viešbučio ir jei bus vietų, ten nakvosime. Rabacas – labai siaura su ilgu tuneliu (dažnai būna nedidelių atkarpų su aukštu vandens lygiu, iki pautų). Levada de Paul veda pro urvus ir krioklius. Ilga diena, eisime daug, apie 7 val.

6 diena. Pernakvoję toliau keliaujame levadomis Risco, 25 Fontes ir Central da Ribeira da Janela. Pamatysime žalias terasas, krioklius. Teks pereiti kelis tunelius. Nakvynė Porto Moniz viešbutyje.

7 diena. Paliekame Porto Moniz ir einame palei šiaurinę pakrantę apleistu keliu iki Sao Vicente. Čia arba autobusu, arba taksi išvažiuojame į pietinę pakrantę ir apsistojame apartamentuose trims dienoms. Maistą galėsime gaminti patys arba mėgautis vietine virtuve.

8 diena. Pusdieniui išvažiuojame pasivaikščioti į Ponta De Sao Lourenco iškyšulį. Vakare grįžtame į savo apartamentus. Maistą galėsime gaminti patys arba mėgautis vietine virtuve.

9 diena. Dienos žygis link Pico Grande (1654 m). Užtruksime apie 5-ias valandas.

10 diena. Laisva diena. Funchalis. Turgus, vietinis maistas. Galimybė aplankyti botanikos sodą.

12 diena. Išskrendame į Vilnių/Kauną.

Praėjusios kelionės nuotraukos.


Daiktu sąrašas:

1. Kuprinė 50-60 l (kad tilptu į rankini lėktuvo bagažą)
2. Kilimėlis
3. Miegmaišis (komfortas +5 C)
4. Maišas kuprinės viduje, pakuoti daiktus treko metu, apsaugai nuo lietaus
5. Puodukas, lėkštė, šaukštas, peilis
6. Prožektorius
7. Higienos priemonės, rankšluostis
8. Striukė nuo lietaus
9. Asmeninė vaistinėle
10. Vienas šiltas megztinis
11. Vienas plonas megztinis.
12. Termo drabužiai
13. Marškiniai trumpom rankovėm
14. Ilgos kelnės dvejos. Greitai džiustančios, plonos.
15. Šortai
16. Apatiniai drabužiai, maudimosi kostiumas
17. Kojinės
18. Kepurė nuo saulės
19. Žygio batai
20. Basutės
21. Akiniai nuo saulės.Dar nėra nė vieno komentaro

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Pirmadienis, 18 gegužės 2020 )
 
< Atgal   Kitas >