Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2017 07 15 - 30 Ladakh Spausdinti Siųsti el.paštu
Pirmadienis, 05 rugsėjo 2016
Ladakas (Ladakh – “aukštų perėjų žemė”) – rečiausiai apgyvendintas istorinis kultūrinio Tibeto regionas Indijoje, traukiantis savo unikalia gamtos ir kultūros sinteze. Dauguma Ladako gyventojų yra tibetiečių palikuonys, todėl dažnai Ladakas dar vadinamas “mažuoju Tibetu”.

                          

Dalyviai: Rolas, Nerijus, Agnė, Birutė, Dalia, Evelina, Rytis, Dalia, Vytenis, Jurgita, GintarėRolo nuotraukos čia:


Tai penkta mano kelionė Indijoje – Ladake. Pamačiau skirtingas regiono vietas, ėjome skirtingais trekais. Natūraliai atsiranda noras įvertinti ir išrinkti gražiausius ir didžiausią įspūdį palikusius.
Mano nuomone, vienas sėkmingiausių pasirinkimų – Markha trekas. Visų pirma, dėl nevarginančio prisitraukimo iki treko pradžios. Startas nuo Spituk vienuolyno. Pirmoji perėja – pirmasis aukštis pasiekiamas nesunkiai – 4870m Ganda La. Tuomet nakvynei nusileidžiame iki pakankamai žemai esančios stovyklavietės, kurios aukštis 3400m. Tai tampa gera aklimatizacija pačioje treko pradžioje. Pats maršrutas labai vaizdingas, kontrastingas, greitai keičiasi, žavi snieguotos ir aukštos viršūnės. Tikrai verta dėmesio. Toliau einame Markha upės slėniu, aukštis įgyjamas palaipsniui ir per gan per ilgą laikotarpį. Todėl žygis nėra varginantis, o vaizdai įspūdingi. Tai pat įdomus ir kultūriškai – daug fortų, veikiančių vienuolynų. Tai labai praturtina kelionę, leidžia patirti unikalios vietos autentiškumą, iš arčiau pažvelgti į paslaptingą budistinę kultūrą, jos ritualus ir kerinčia dvasia pulsuojančią aplinką. Šio maršruto eigoje matosi šiašiatūkstantukai, esantys Zanskaro kalnagūbryje. Iš vienos pusės matosi Stok Kangri, o iš kitos Kang Yaze kalno keturios viršūnės, kurių aukštis virš 6km. Slėnis siauras, labai vaizdingas, vaizdai keičiasi akimirksniu ir kas kartą žavi savo unikalumu ir grožiu. Paskutinis akcentas – aukščiausia perėja Gongmaru La 5200m. Iš čia atsiveria vaizdai į Zanskaro kalnagūbrį ir Induso slėnį, už kurio stūgso Karakorum kalnai – viena aukščiausių pasaulyje kalnų sistemų, besitęsianti Ladake, Pakistane ir Kinjoje. Nusileidus į civilizaciją lengvai pasiekiamas Lekh – 3500m aukštyje įsikūrusi Ladako sostinė.

Trekas yra lankomas, turbūt daugiausia sutiktų keliautojų buvo būtent jame. Ir tai natūralu, nes maršrutas labai patogus logistiškai, nedaug nutolęs nuo Lekh, lengvai pasiekiamas ir lengvai pasitraukiamas. Visos nakvynės einant šiuo maršrutu yra kempinguose, kurie gan puikiai įrengti, o svarbiausia, galima gauti dieviškų malonumų po dienos žygio – Coca colos ir alaus. Paprastai visi jie įsikūrę prie upės, tad maudynės garantuotos, jei tik yra noro, o oras dosnus saule ir šiluma. 

Visi mano praeiti Ladako maršrutai turi savo žavesio, kai kurie yra atokiau nuo civilizacijos ir tenka sugaišti daugiau laiko logistikai. Bet vienareikšmiškai tai yra ypatingas regionas, su įspūdinga gamta, mistiškumu dvelkiančia budistine kultūra, kurią dar nepaliestą civilizacijos galima pajausti iš labai arti. Komentarų (9)
1. 2016-11-06 17:40
 
Vieną keliautoją tikrai turit.
 
Birutė
2. 2016-11-08 10:11
 
Kontaktų neturiu. :roll
 
Rolas
3. 2016-12-13 14:10
 
Gal būtų galima Ladakho kelionę pradėti savaitę vėliau ? Ar jau čia galutinė, nepajudinama data ?
 
Ieva
4. 2016-12-14 09:01
 
Jai ir keisis laikas tai tik priklausomai nuo skrydžių. Kitu atveju tektu stumdyti ir kitų kelionių laiką.
 
Rolas
5. 2017-07-16 08:43
 
Delyje. Kuprinės visos. Jau gerai. Keliausim link Manalio.
 
Rolas
6. 2017-07-17 00:45
 
Judam, viskas puikiai. Važiuojam lengvai apsvaigę nuo miego ir karščio. Rytoj laukia aukštis.
 
Rolas
7. 2017-07-17 09:46
 
Kalnuose. Ryšys dar yra. Keliaujame, ant kelio nuošliaužos. Iki Leh dar toli.
 
Rolas
8. 2017-07-26 15:11
 
Nusileidom iš kalnų, visą laiką buvo puikus oras. Kolektyvas super. Trekas, tiesą sakant, vienas gražesnių iš buvusių žygių Ladake. Kaip diena, taip naujiena, stebino vaizdais, pakliuvom vienuolyne į pamaldas. Vienu žodžiu, sekėsi.  
Kol kas viskas puikiai. Dabar dvi dienas kultūrinsimės. Lankysim vienuolynus. Na ir lauksim sėkmingo skrydžio į Delį.
 
Rolas
9. 2017-07-29 08:13
 
Delyje. Atskridome. Viskas tvarkoje.
 
Rolas

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Trečiadienis, 24 sausio 2018 )
 
< Atgal   Kitas >