Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2013 Vietnamas Spausdinti Siųsti el.paštu
Šeštadienis, 14 gruodžio 2013

Pora savaičių Vietname ir pora dienų Kambodžoje.

 

Išlipus iš lėktuvo Hanojuje - tiesiu taikymu porai dienų į Ha Long įlanką.Deja, bet pirmą dieną dėl stipraus vėjo išplaukti nepavyko, teko nakvot krante. Ryte geram pusdieniui išplaukėm, pasiplaukiojom po įlanką, tame tarpe truputi su baidarėm, aplankėm urvus, pasimaudėm, grįžom tik apie antrą po pietų, o turim bilietus į naktinį traukinį iš Hanojaus į kalnus Vietnamo šiaurėje, į Sapą.
Teko pagreitintai lėkt su mašinėla į sostinę. Su lengvu stresu, bet visur spėjom. Naktis traukinyje, anksti ryte atsiradom Sapoje, nusiprausėm, pavalgėm ir devintą ryto jau sėdėjom ant dviračių. Išvarėm porai dienų (su nakvyne pas vietinius kaime) į MTB turą, pasivažinėjom po ryžių terasas, aplankėm etninių mažumų kaimus, dvi gražios dienos be rūpesčių "ką valgysim ir kur nakvosim",  tik pedalus mink. Pirma diena lengva, beveik visą laiką į apačią, antra - jau daugiau į viršų, gavom ir lietaus , ir rūko, bet šiaip šilta, smagu, pasimurkdėm po purvynus, pasidžiaugėm, palaužėm dviračius (pora simpleksų ir lenciūgą; būtumėt matę, kaip nustebo gidas, kai mes pasitaisėm nutrūkusią grandinę - teko padovanot instrumentą :), pavakary parvežė mus į Sapą, pernakvosim viešbutyje ir ryt ryte išeinam porai dienų į Fansipan kalną. Kalnas aukščiausias Indokinijoje, virš trijų kilometrų, tai pagal planą nakvosim stovykloje 2800 m aukštyje. Visą dieną veiksmas debesyje, lengvas lietutis, vaizdų nedaug, nakvynė sukaltoje pašiūrėje. Turistų pilna pašiūrė, maitinimas čia pat, tai naktį sumygus prasidėjo žiurkių pasirodymas. Kadangi gulėjau kraštinis, tai lipo ir per mane :) .Ryte anksčiau išėjom į viršūnę, pasifotkinom ir žemyn,  besileidžiant kokiom penkiom minutėm vėjas išvaikė debesis, tai kalnus kaip ir pamatėm :), nes šiaip abi dienos - debesyje.
 Vakare -  naktinis traukinys į Hanojų. Visa diena - susipažinimui su sostine, o vakare - vėl naktinis traukinys, tik šį kartą į pietus, į senąją Vietnamo sostine Huje. Vėl ekskursijos, apžiūrėjom ir Hują, ir apylinkes, ir ryte važiuojam dar piečiau. Pakeliui užsukom į Marmurinius kalnus, tai labai patiko, kaip krenta šviesa ant Budos statulos naturalioje oloje padarytoje šventykloje, jaučiasi, kad šventa vieta :). Toliau - gražus turistinis miestukas Hoi An, jūra, palmės, pasipliažinom nerealiai daug - pora valandų pavakary ir pora valandų iš ryto, nes nėr kada :) - mūsų laukia Kambodža. Tiesa, dar moteriškės pasisiuvo po suknelę iš šilko (čia privaloma pramoga Hoi Ane : ), mašinėlė nuvežė į Danango oro uostą, trumpas skrydis - ir mes Siem Riepe, Kamdožoje.
Nuo penkių ryto mes jau Angkor Wat šventyklose, atidirbom turbūt visas dvi pamainas, ir šventyklos, ir kaimas ant vandens prie didžiulio Tonle Sap ežero, ir vėl atgal į šventyklas, tai antrą dieną jau viso to nebereikėjo, galėjom sau leist visą dieną ant dviračių :).
Maždaug taip mes iškylavom :)
Turėjau fotiką :),
sukurpiau fotoreportažą, kaip visada per ilgą, na bet visada galite išjungt :)

 Nuotraukos čia

Pietryčių Azija - gerai, bet labai jau jaučiasi dolerio kultas, ko nepadarė amerikonų tankai - tą padarys doleris :)

GintarasKomentarų (1)
1. 2013-12-17 08:20
 
Puiki pliurzė! :)
 
Pq

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Pirmadienis, 27 sausio 2014 )
 
< Atgal   Kitas >