Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2013 07 Bornholm Spausdinti Siųsti el.paštu
Pirmadienis, 30 rugsėjo 2013
Trumpai - praleidom beveik savaitę - šeštadienį į pavakarę atvažiavom ir kitą šeštadienį ryte išplaukėm. Su orais pasisekė - turėjom lietų tik 3 val. vieną dieną, visą kitą laiką labai komfortabili temperatūra -apie +20C, saulėta arba debesuota, bet minti dviratį buvo gerai. Buvom nuo rugpjūčio 15, pagal visas jų kainas, tai jau ne sezonas :) (kempinguose dažniausiai neimdavo pinigų už palapinę, bet už vaikus reik mokėti, nėra taip kad iki 5 ar 3 metų vaikai nemokami)

Bornholm
Nuvažiavom nedaug - apie 140 km, daug vaikščiojom pėsčiomis, nes buvo lankytinų vietų, kur su dviračiais arba neprivažiuosi arba draudžiama.
Viename kempinge naktį kažkoks žvėrelis suvalgė praimtą pakelį meduolių. Kitą vakarą gyvūnas suįžūlėjo ir atėjo kai mes dar nemiegojom, užlindo tarp mūsų daiktų - tai buvo ežiukas. Vėliau atitempė "podružkę" ir prie palapinės tupėjo 2 ežiai :)
Kitoje vietoje tarp akmenų matėme ūdrą (ar kažkokį panašų gyvūną), ji mums stebint atnešdavo iš jūros žuvį ir suėsdavo. Laukuose pilna zuikių, dar matėm stirnas, gyvates ir parsivežėm 6 erkes. Apart erkių viskas buvo gera atrakcija vaikams :)
Kempingai labai įvairūs, bet visi tvarkingi su labai gerom žaidimų aikštelėm, kai kur buvo batutai, mini golfas, minami keturračiai dviračiai.
Bornholme yra 2 vokiečių statyti bunkeriai, pavyko atrasti tik 1. Praktiškai jokios informacijos nėra.   Eina koridorius ratu, viduryje kažkas, kur tikriausiai turėjo stovėti šaunamasis ginklas, o už  aptvertos sienos yra didžiulės neapšviestos patalpos, kur visiškai tamsu, nieko nesimato, daugybė praėjimų, bet vidun nelipom - kad yra daug dūrų pasimatė tik nufotografavus su blykste, žibintuvėlio pajėgumo tai didžiulei patalpai ryškiai neužteko :)
Aplankėm 2 muziejus. Vienas - senų automobilių, jame daugybe mašinų pagamintų 1910-1920 metais. Taip pat daug visokios senos technikos - radijo imtuvų, magnetofonų, telefonų ir net žaislų.
Kitas buvo daug įspūdingesnis - Natur Bornholm muziejus. Ten beveik viską galimą čiupinėti, maigyti, krapštyti. Žodžiu toks labai teisingas muziejus, vaikai visur landžioja, viską bando. Iš pradžių žiūri 10 minučių filmą ( ant laaabai didelio užlenkto ekrano, su drebėjimo efektais - kai kažkas griūna, kėdės vibruoja) kaip atrodė sala prieš 10 000, 100 000, kelis milijonus ir t.t. metų. O po to eini per ekspozicines sales ir grįžti į dabartį. Parodoma kaip žemės plokštės juda  (galima stumdyti rankena ir matyti kaip atsiranda kalnai), kokie buvo gyvūnai ir kaip atrodo fosilijos, stovi maišas ir parašyta, kad būtent tiek (50 kg) suvalgo vienas stumbras per dieną ( ir visi stumdo ir bando pakelti), ledynmetis pavaizduotas tuneliu su apledijusiais  puslankiais ( visi  vaikai juos čiupinėja ir cypia), stovi didelis akmuo su fosilijų atspaudais, guli krūva kreidelių ir popieriaus - vaikai deda popierių ir brūžina su kreidutėm. Traukinukų trasa, kur traukinukai su saulės baterijom ir juda, kei į juos pašvieti su lemputėm. Bet smagiausia tai elektromobilių trasa - kad mašinytė pradėtų važiuoti, reikią įmesti žetoną, o žetoną vaikai turi užsidirbti. Stovi aparatas su step-treniruokliu, vaikas turi minti pėdas, kol pasieks tam tikrą išnaudotos energijos lygį, tada iškrenta žetonas ir gali pora minučių važinėti, po to sugrįžta ir vėl mina :) Daug visokių kitų atrakcijų, po 2 val. vos iškrapštėm saviškius, kitaip būtų ten visą dieną :)))))
Kas labai nustebino - tai kainos. Viena ledų pavalgymas apsieidavo apie 70 Lt... Muziejus kainavo apie 200 Lt (tas Natur), bet jis tikrai vertas. Maisto ir viso kito kainos irgi didelės, maždaug trigubai, nei Lietuvoje.
Dviračių takai superiniai, jei tako nėra, tai 1 kelio metras yra apribotas kaip dviračių takas ir tokiais keliais irgi pravarėm nemažai ir buvo visiškai saugu dėl Glebo, kuris minė pats.
Šiaip labai gera vieta atostogoms, ypač su vaikais, atstumai nedideli, tik vieną dieną turėjom 42 km maratoną, visom kitom važiavom nedaug, neskubėjom, grožėjomės apylinkėmis.
Tiek aprašymo,
ju

Nuotraukos čiaDar nėra nė vieno komentaro

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Pirmadienis, 30 rugsėjo 2013 )
 
< Atgal   Kitas >