Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2014 04 12 - 04 27 Marokas Spausdinti Siųsti el.paštu
Ketvirtadienis, 08 gegužės 2014

Senoviniai Maroko miestai, Aukštasis Atlasas (M'Goun kalnynas, Taghia tarpeklis), Atlanto vandenyno pakrantė.Kelionės laikas buvo pasirinktas per Velykas. Pirmoji staigmena – skrydžių kainos šiam laikotarpiui link Maroko gerokai mus nuliūdino. Nepriklausomai iš kokio miesto būtume pirkę bilietus link Maroko, jie buvo brangūs. Rezultate bilietų kainos šiais metais gerokai buvo didesnės nei bet kada.
  
Nuotraukos Rolo čia
Nuotraukos Rapolo čia

Pirmoji kelionės dalis – Aukštieji Atlaso kalnai (M‘Goun masyvas). Šiais metais nutariau keliauti iš Zawtat Ahancal per aukštutinį plokštikalnį link Taghia, toliau link Jebel Timghazipe masyvo pro Aqqa ir Tissalmit kaimus ir baigiant kelionę Zawiat Ahancal. Maršrutas vykęs, ganėtinai įvairus, kasdien matydavom naujus vaizdus, įdomūs berberų kaimai. Maršruto aukštis nuo 1800 iki 3500 m. Nukeliavome apie 80 km. Su orais kalnuose šiais metais pasisekė, visos dienos buvo saulėtos, nebuvo stiprių vėjų ir visai šilta dieną ir naktį. Mus lydėjo keturi arkliai ir keturi jų varovai. Visas reikalas kiek arklių, tiek jų savininkų. O niekas žmonos, arklio ir pypkės neskolina. Kalnų maršrutą dėliojo ir vedė jau gerai pažįstamas Achmedas. Kuriuo po šios kelionės dar labiau pasitikiu. Žino savo apylinkes, vaikščioti nebijo ir netingi. Tik pirmą žygio dieną mažokai gavosi valandų eiti, nelabai ką sugalvojome nuveikti atėję per pietus. Užteko pasiskusti ir mes gavome ko norim – kitomis dienomis keliavome kaip reikia. Tikrai rekomenduoju šį žmogų.

 
Vandenyno pakrantė. Keliavome tris dienas nuo Sidi Kaouki iki Cap Tafelney žvejų kaimelio. Pajudėjome link maršruto pradžios su nerimu, pylė lietus kaip iš kibiro. Bet planas yra planas. Išlipus iš grand taksi debesys prasisklaidė, išlindo saulė, kaip ir viskas susitvarkė. Pajudėjome pakrante, prisikalbinom šį syki du šunis. Tiesą sakant mes jų kompaniją matėm tik pirmą žygio dieną. Įprastoje mūsų stovykloje prie upelio, kažkur tolumoje buvo stipri liūtis, kuri mūsų upelį pavertė galinga – purvina upe. Likom be geriamo vandens. Už kokio kilometro yra kaimas, link jo nutarėm suvaikščioti vandens, ten mūsų šuniukai ir liko. Manau geriau maitina. Tokie potvyniai šiuose kraštuose išskirtiniai. Užtenka gero lietaus ir kadangi upių slėniai statūs, sausi ir padengti storu dulkių sluoksniu, į kuriuos paprastai vanduo nesusigeria, o subėga į upės vagą. Vandens debetas padidėja dešimtimis kartų, paversdama nekaltą upeliuką viską griaunančia stichine nelaime. Mes kadangi buvome saugiai įsikūrę, tai stebėjomės išskirtiniu reginiu.
 


Dar vienas pastebėjimas lyginant su pernai metais – potvyniai ir atoslūgiai. Šiais metais jie nebuvo tokie įspūdingi lyginant su pernai matytais vaizdais. Jie buvo, midijų mes prisirinkdavom, bet stebėtis kaip įspūdingu reginiu neteko. Pernai vandenynas atsitraukdavo kelis šimtus metrų, palikdamas po savęs nuostabius uolėtus krantus ir su begale jūros gerybių. Pagal savo patirtį ir pastebėjimus, manau, kad tai susiję su mėnulio faze. Didžiausi atoslūgiai pastebėti prieš pilnatį ir jos metu. Šiais metais pilnatis mus lydėjo kalnuose.
Nukeliauti iki žvejų kaimo pakrante vėl nepavyko. Paskutinio iškyšulio nepavyko apeiti pakrante, vėl teko kilti stačiu ir spygliuotais augalais apaugusiu šlaitu. Dar šiek tiek nepatogumo pridėjo stiprus šoninis vėjas. Čia kažkiek vėl išsibalansavo kolektyvas kaip ir pernai. Netikėtumai ir nepatogumai tokie jau yra, bet tik taip atrandami nauji keliai. Ne visada tai būna patys lengviausi keliai.

Essaouira

Miestai. Essaouira malonus ir jaukus miestas, jame pilna europietiškos ir arabiškos kultūros. Puikiai ten leidžiasi laikas. Puikus uostas su savo žvejų šurmuliu, svarbu tik pataikyti kai žvejai iškrauna savo pagautą žuvį. Prie visos puikios atmosferos dar prisideda kirų šurmulys ir jų pastovi palyda. Befilmuojant ir fotografuojant buvau pažymėtas net keturis kartus.
Fez. Įdomus miestas, daug senų pastatų, įdomus amatininkų rajonas, smirdantis ir nepaliekantis nieko abejingu – odos apdirbimo fabrikas. Įdomu išeiti ir už medinos sienų, yra įdomių ir senų pastatų, puikiai sutvarkyti ir žali parkai. Tik neleidžiama užlipti ant žalios žolės. Prižiūrėtojai tuoj pat pataisys bet kokį žingsnį neteisinga kryptimi. Mieste šurmulio kaip ir daug, bet nėra įkyrus.
Marrakech. Tikras arabiškas miestas. Tiesa sakant niekaip aš jo neperprantu. Per daug šurmulio.Dalyviai: Rolas, Daiva, Vidas, Rita, Kristina, Reda, Ramunė, Rapolas, Viktorija, DanutėKomentarų (6)
1. 2014-04-11 20:09
 
Prasideda kelionė po Maroką. Kai kas jau rytoj palieka nanus, bet kokiu atvėju renkamės Marakeše.
 
Rolas
2. 2014-04-22 18:32
 
Palikom kalnus apsiniaukusius, nors prieš tai švietė saulė. Judam link vandenyno. Viskas puiku. 2014 04 20, Rolas.
 
tania
3. 2014-04-23 20:26
 
Baigėm žygį palei vandenyną. Dabar važiuojame į Essauaeira. Nebuvo dideliu atoslūgių, užtat matėme dideli vandens potvynį upelyje. Viskas gerai. 2014 04 23, Rolas.
 
tania
4. 2014-04-24 13:32
 
Kulturinames Essauaeiroje. Zygiai baigesi. 2014 04 24, Rolas.
 
tania
5. 2014-04-29 05:42
 
Kelionės pabaiga. Šiais metais kalnuose buvo šilta, vėl mus lydėjo kalnuose nuostabus arklių varovas - Achmedas. Nebijo vaikščioti ir netingi. Gražų maršrutą praėjome kalnuose. Oras buvo puikus. Prie vandenyno saulėta, bet vėjuota. Kultūra su savo šurmuliu ir turgumi. Viskas kaip ir puikiai. 
Ačiu kolektyvui už puikią nuotaika. :)
 
Rolas
6. 2014-04-30 13:58
 
Kokie pažįstami vaizdai... :)
 
Ina

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 02 sausio 2015 )
 
< Atgal   Kitas >