Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2012 10 13 - 27 Jordanija Spausdinti Siųsti el.paštu
Sekmadienis, 26 rugpjūčio 2012
 Wadi Hudeira

Dalyviai: Rolas, Kęstutis, Lina, Jolita, Milda, Mindaugas, Giedrė, Antanas, Raimundas, Lina, Raimundas, Rima

Nuortaukos čia:

Jordanija 2012 spalio 13 – spalio 27

 Wadi Rum

Dešimta kelionė į Jordaniją. Kaip ir nieko naujo, bet naujo ir kažko netikėto visada būna. Siurprizai iš pareigūnų pusės, netikėtumai, gamtos išdaigomis, vietinės šventės- visa tai nenuspėjamą, gal ir numatoma, bet niekada nežinai pasekmių.

 Wadi Ibn Hammad

Pirmas siurprizas. Gal ir numatomas, bet pasekmės buvo naujos. Kirtom sieną iš Izraelio pusės prie Elato į Akabą. Pati paprasčiausia procedūra kažkada buvo. Dabar kas link turistų važiuojančių grupe daugiau nei trys žmonės pasidarė sudėtinga ir iš anksto gerai apgalvota veiksmų pasienio zona. Kažkada atėmė virves. Dabar virves vežuosi ant savęs užsivyniojęs. Su virvėm kaip ir gerai gaunasi. Bet dabar grupė stringa. Grupei didesnei nei trys žmonės reikalingas gidas, kuris lydėtu visos kelionės metu. Pasirinkti tu negali, tu turi imti tą kuris pasienyje trinasi. Kitaip - atviras kelias atgal į Izraelį. Vienu žodžiu reketas. Negali nei spausti, nei ginčytis, reikia atsargiai ir apgalvotai elgtis. Vis gi teko imti gidą, kurio mes kaip ir neėmėm. Ko pasekoje reikėjo susimokėti už jo paslaugas, atsisakyti pirmos dienos prie Raudonosios jūros ( nes taip buvo suorganizuotas mums turas). Privalomai įbruko brangų transportą iki Rum kaimo. Tiek mes ir matėm tą gidą. Tai finansinis reketas. Kiek žinau kituose pasieniuose to nėra. Viskas daug paprasčiau. Mano manymu tai daugiau mažiau susiję su žydelių grupėmis. Kurios kerta būtent šiame pasienyje sieną. Paprastai jie juda link Wadi Rum ir tarpeklių.

 Wadi Ibn Hammad
 
Antras siurprizas. Audra ant Jebel Rum viršūnės. Ištikro tai buvo lietaus debesis. Kuris žaibavo, paskui save pakėlė vėją ir dulkes. Lietaus daug negavom, jis šonu praslinko. Nustebino tai, kad pakėlus ranką ir pirštu parodžius į viršūnę, kad liko ne daug, ėmė kažkas traškėti. Pagalvojau laikrodis užtrumpino. Bet visgi tai buvo elektros iškrova. Kažko nejutom, išskyrus garsą. Buvo įdomu ir keista. Gal ir gerai, kad nežinojom ką tai reiškia. Išgąsčio nepajutom, nes nežinojom kas tai per reiškinys. Tarp mūsų fiziko neatsirado, tai ir liko klaustukas.
Trečias siurprizas. Vėl susijęs su grupe. Petros pradžia, prieš bilietų patikrinimą mus pasigavo vietinis gidų koordinatorius. Ir pareiškė, kad grupėms vienoms vaikščioti ne saugu ir reikia imti vietinį gidą. Po du, po tris vaikščioti viskas tvarkoj, o grupė gali pasiklysti. Vienu žodžiu prisikniso ir nusekė kartu. Teko kažkuriam laikui išsiskirsit po du ir tris. Dar kažkurį laiką sekiojo, bet paliko su grasinimais apie didžiules bėdas ateityje. Taip, kad į Petrą reikia eiti po du ar tris. Taip ramiau.
Ketvirtas siurprizas. Išvykimo diena iš Jordanijos. Sužinome, kad dėl musulmonų didelės šventės centrinis pasienis neveikia. Reikia kirsti sieną šiauriniu pasieniu. Taip pailgėję mūsų kelias apie 200 km. Nepatogumas, bet gerai, kad bent kažkas dirba. Kitu atveju mūsų skrydžiai nuplauktu.
Kas naujo. Buvom įlindę į Wdai Hudeira tarpeklį. Viso maršruto, kuris mus domino ilgis 30 min į priekį ir atgal 30 min. Trumpas tarpeklio susiaurėjimas. Tikrai įspūdingas ir gražus. Primenantis Wadi Mujib apatinę tarpeklio dalį. Privažiavimas paprastas, nelabai nutolęs nuo civilizacijos. Bėda tik viena - daug šiukšlių. Jai nežiūrint į apačią tikrai gražu. Galu galia sunku ką nors pakeist, jie šiukšlių nemato. O mes kadangi nusprendėme jame nakvoti, teko padaryti šiukšlių apsirinkimo akciją.

 Wadi Hudeira Wadi Hudeira

Visą kitą jau ne pirmą kartą. Kažkokių naujovių ar pasikeitimų mepastebejau.
Buvom Wadi Rum dykumoje, ant Jebel Rum viršūnės, Petroje, Wadi Hasa tarpeklyje, Wadi Hudeira tarpeklyje, prie Negyvosios jūros, Wadi Karak tarpeklyje, Wadi Ibin Hammad tarpeklyje. Aplankėm Amaną ir Jeruzalę.
Orai. Buvo karšta. Gerokai virš +30 C. Ypač dykumoje. Į viršūnę lipant gelbėjo apniūkęs dangus. Lietaus tikimybė tarpekliuose buvo, bet kažkodėl nelijo. Vis kažkaip pasiseka. Išvykstant orai atvėso. Žiūrint į dangų atrodė, kad lietus tikrai bus per artimiausias dienas.

 Jebel RumKomentarų (8)
1. 2012-10-13 09:14
 
Prasideda jau dešimta mano kelionė į Jordaniją. O mūsų organizuota kelionė jau dvylikta. Šiandien per Kijevą skrisim į Tel Avivą.  
Matyt bus karštas ruduo. Bent jau prognozės tai žada.
 
Rolandas
2. 2012-10-14 18:44
 
Jau Jordanijoje, šiek tiek pasikeitė planai. Iškart išvažiavo į Wadi Rum kaimą. Tania.
 
Rolandas
3. 2012-10-19 11:27
 
Išlindom iš dykumos. Karštoka, pavėsi 30 laipsnių. Viskas ok. SMS gautas spalio 17. 
Šiandien turi nusileisti nuo viršūnės. 
Tania
 
Rolandas
4. 2012-10-19 15:53
 
Kalnas paimtas. Buvo audra, gavom lietaus. Kompanija puiki. Važiuojame į Petra. Orai įdomus ir karšta!
 
Rolandas
5. 2012-10-21 16:11
 
Aplankėm Petra. Buvo karšta. Rytoj į Hasa. SMS gautas spalio 20. 
Tania
 
Rolandas
6. 2012-10-23 13:12
 
Du tarpeklius įveikėme. Hudeira trumpas, bet gražus. Tiesa šiukšlinas, nes arti civilizacijos. Dabar link jūros.
 
Rolandas
7. 2012-10-23 19:58
 
Sėdim Karak tarpeklyje. Viskas pagal programą. Puikiai laikomės.
 
Rolandas
8. 2012-10-25 20:04
 
Žygis baigėsi. Viską sėkmingai įveikėm. Dabar Amane. Rytoj į Jeruzale.
 
Rolandas

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Sekmadienis, 16 gruodžio 2012 )
 
< Atgal   Kitas >