Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2011 05 06 - 05 11 Morskoje Oko slėnis, Lenkija. Spausdinti Siųsti el.paštu
Pirmadienis, 02 gegužės 2011

  Tatrai

Šį pavasarį nusprendėm aplankyti Tatrus iš Lenkijos pusės. Rajonas dar nematytas ir netyrinėtas. Konkreti vieta – slėnis Rybiego potoku. O jai paprasčiau mus domino viršūnės šalia ežero Morskie Oko.

  


Dalyviai: Rolas, Tania, Saulius, Merūnas.

Prisitraukimas iki ežerų asfaltuotu keliu gan nuobodokas. Labai sunku pagauti malonumą einant keliu, kuriuo galėtum užvažiuoti mašina. Bet negalima. Mašiną palikom stovėjimo aikštelėje. Kaina pavasarį visai parai 20 zlotų. Įėjimas į parką 4 zlotai. Prisitraukimas nėra ilgas. Takas nestatus ir monotoniškas. Ežeras nėra aukštai, 1395 m. aukštyje. O šalia esančios viršūnės kaip ir Aukštuose Tatruose. Virš dviejų kilometrų. Iki maršruto pradžios reikia kažkiek paeiti, bet tikrai nėra nuobodu, netgi gražu ir labai. Šie du ežerai nepaprasto grožio. O aplinkui matomi kalnai gegužės mėnesį suteikia jiems nepaprastą jaukumą.

  Prisnigo

Pagal planą turėjome apsistoti kempinge, kuris beskaitinėjant buvo aptiktas. Deja jis buvo uždarytas. Gal ir gerai, nes sekančią dieną gerai prisnigo. Apsistojome namuke. Kaina 29 zlotai. Gultai, karštas dušas, atskira virtuvė ir sausi batai kitą rytą ištraukus iš džiovyklos. Kaina tikrai nepasirodė didelė. Buitis tvarkinga. Ir kas gerai gegužės mėnesį tai, kad nėra daug apsistojusių ilgesniam laikui su nakvinę. Vienui vieni name ir jokios eilės prie dušo. Kas planuos čia atvykti, tai noriu perspėti, kad virtuvėje nėra viriklių, yra tik elektrinis virdulys. Galvojant apie savo karštą maistą verta pasiimti primusą. O visą kitą tikrai puikiai. Yra ir valgykla, kur galima nusipirkti alaus. Norint galima ir pavalgyti. Kas link kempingo. Jis yra. Tik dirba jis vasara. Kainų nesiteiravome.

  Mnich, Moskoje Oko

Pirmą dieną pasivaikščiojom, apžiurėjom numatomą maršrutą į Mnich kalną. Iš vakaro planai buvo puikus. Maršrutas atrodė status, bet įveikiamas su galimybe jai kas pasitraukti. Bet išaušo sekančios dienos rytas ir viską sudėliojo į savo vietas. Prisnigo ir toliau snigo. Bendroje sumoje prisnigo apie 15 cm. Visą kas matomą apsnigta. Kadangi šalo, tai dar ir aplipo sniego sluoksniu. Aišku vaizdais mus palepino.Visą kas matoma balta. Ir kalnai, ir medžiai.

 

Išėjome kiek apstojus snigti. Kylant aukštyn pasirodžius saulei kažkiek ir pustė. Pasitiko tikra žiema. Snieginiu – uoliniu maršrutu mes užlipome ant Mnich kalno 2067m. Pagal UIAA 3-4 kategorijos maršrutas. Gal kiek sunkoka buvo daryti patikimus saugos taškus. Teko pasikapstyti sniege. Rankos ir kojos šalo. Kačių į šį maršrutą nepasiėmėme, kurios tikrai būtu pravertusios. Vasara jis tikrai nesukeltu jokių rūpesčių. O dabar viskas užsnigta ir aplipę sniegu.

  Mnich 

Gražus kalnas ir vaizdai nuo jo žvelgiant į prisirišusį sauga draugą nuostabūs. Nusileidimui taškai nuo šio kalno yra.

  Vychodry Mengusovsky

Trečias rytas. Išaušo puiki diena. Saulėta. Patraukėme į kitą pusę, link kito, jau užšalusio ežero. Priėjus prie jo nužiūrėjome maršrutą. Snieginiais kuluarais ir cirkais patraukėme link Kazalnica kalno 2159m. Kažkiek padvejoję dėl galimybių saugiai užlipti ant Vychodry Mengusovsky kalno 2410m, patraukėme link jo. Gąsdino lavininis pavojus. Tiesa sakant girdėjome lavinas, bet nematėme. Saulius nerimą išsklaidė ir mes patraukėme link tikslo. Lipome snieginiais kuluarais. Pralipimai statūs, kiek saugūs buvo sunku spręsti. Paskutinius 100 m. lipome su slenkančia sauga. Saugos taškus darėme kaip galėjome. Patikimumo jie didelio nekėlė, bet saugumo jausmo pridėjo. Vaizdai tikrai nuostabūs. Užsiropštėme pakankamai greitai. Stovėti ir šalti didelio noro nebuvo. Leidomės kitu maršrutu, kabindami virvę. Viso pakabinom penkias šešiasdešimtines virves. Besileidžiant pamatėme kitame šlaite laviną. Garsas buvo įspūdingas, bet vaizdas šiaip. Dar nesutemus pasiekėm chatą ir gavom alaus.

 Morskie Oko

Ketvirtą dieną patraukėme link namų.


Rajonas tikrai gražus. Vertas dėmesio. Vasara aprašomas kaip populiariausias lenkų tarpe laipiojimo rajonas. O šiuo metu laipiotojų tikrai nebuvo daug. O tai gerai. Ir chata tuščia. Alus tiesa sakant brangus. Bet ne gerti jo važiuojam.
Trumpai apie įspūdžius tiek.
Rolas
Komentarų (5)
1. 2011-05-04 20:31
 
Orai kaip ir ne kokie. Lyg ir sninga. Oro nepasirinksi, o planas toks.
 
Rolandas
2. 2011-05-06 17:55
 
Na ką, išvykstame. Gąsdinsim kalnus. O jie mus nepastoviais orais ir stačiomis sienomis.
 
Rolas
3. 2011-05-09 08:41
 
Važiavom ir nukalėm stirną. Mašiną aplamdė, bet atlenkėme. Šiandien žiema. Prisnigo apie 15 cm. Pustė, bet mes lipome. Ir ne persunkiausiu maršrutu užlipome į Mnich kalną.  
Rolandas, SMS gauta 2011 05 08.
 
Linas
4. 2011-05-11 09:29
 
Smagu buvo. Gražus slėnis, yra kur palaipioti ir pasivaikščioti. Manau dar grįšim tenai.
 
tania
5. 2011-05-19 09:37
 
Puikus kalnas, primena Fitz Roy.
 
Rasius

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 29 rugsėjo 2011 )
 
< Atgal   Kitas >