Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2010 10 09 - 24 Jordanija Spausdinti Siųsti el.paštu
Penktadienis, 17 rugsėjo 2010


                                          Ruduo 2010 Jordanijoje

 Jordan

Skrydis į Amman nebuvo pats prasčiausias pasirinkimas. Patogumas jau tas, kad nereikia belstis per kelias valstybes. Laikas tauposi.
Orai pasitiko Wadi Rum ne perkarščiavusi. Tikėjausi, kad bus karščiau. Jau vien žinia iš Žygeivių, kad jie vos kojų nepakratė nuo karščio, gauta prieš dvi savaites. Bet visada malonu kai kažkas nutinka kitaip nei tikiesi. Dykuma vietoje. Turistų nėra daug, jai žinai kur reikia vaikščioti. Kažkiek buvo keistoka, kad krūmai labai jau žaliai atrodė. Daug žalesni nei pavasarį. Bet ko nebūna. Į Jebel Rum mūsų lipo 14 žmonių. Prie kopimo dar prisidėjo mano draugas su savo dviem draugais. Sėkmingai sulipom. Vandens aišku reikėjo pasiimti daugiau nei pavasari. Tikrai ne prošal būtu buvę kokie 4,5 l. Bet nenutroškom.Šį rudenį praėjome tris tarpeklius. Wadi Feid, Wadi Karak, Wadi Hasa. Wadi Karak naujas, dar nematytas tarpeklis. Tikrai vertas keliautojo dėmesio. Nėra ilgas, vienos dienos maršrutas. Ėjimas siauru tarpekliu, Kadangi saulės nėra daug, tai ir džiunglių apačioje nėra. Tai palengvina ėjimą. Tiesa ir išplatėjimu beveik nėra. Pradžia ir galas kur platesnis slėnis. Po to viskas gražu ir gera. Du nusileidimai su virvėmis. Jie pakopiniai. – 10 m, 10 m, 25 m. Paskutinio nusileidimo (25 m) nusileidimo bazė įrengta gan aukštai, atimanti dar papildomai 8 m virves. Mes leidomės dviem surištom 50 m virvėmis, kitu atveju pakaktu vienos 60 m virvės. Antras nusileidimas su virvėmis nėra ilgas. 10m ir 15m. Rasti tarpeklį nėra sunku. Išėjimas gan varginantis. Tiesa sakant keliais prieina prie pat išėjimo iš gražiausios tarpeklio dalies. Viena problema, kad ten nėra transporto. Nieks nevažiuoja. Tai mes ir prašutinom 8 km kepinant saulei ir musių draugijoje. Gerai butu, kad pasitiktu koks vairuotojas iš anksto susitarus.
Aplankėm Raudonąją ir Negyvąją jūrą. Negyvoji jūra dar neišdžiuvo.


                            
 Įvykis kurio nebuvo galima nuspėti.

Tiesa sakant sunku ką nors ir paaiškinti. Jautiesi sveikas ir energijos pakankama viskam,. judi, planuoji, ir va, staiga tau dūris į pilvo ertmę. Sukausto skausmas, priežastis – nežinia.Pradžioje bandžiau gerti vaistus,tačiau skausmas dar niekados nepatirtas,dar niekados nejaustas, neapleidžia. Matai iš bendražygių veidų, kad viskas blogai.Visa tai įvyko Wadi Hasa tarpeklyje 14,30. Ėjome gražiausia tarpeklio dalimi,tai fiziškai nesunkus etapas, daug maudynių, vanduo šiltas. Bet štai mane pakirto skausmas ir baigėsi visas grožis. Prasidėjo gelbėjimo operacija. Bandžiau pats priimti sprendimus, bet kolektyvas matydamas komplikuotą situaciją, pats sprendė, bandydamas kviestis gelbėjimo tarnybą – medikus, malūnsparnį. Susisiekti mums pavyko, tiksliai apibūdinom kur esame. Gelbėtojų prašymas buvo sukurti laužą. Mes supratome tai kaip ženklą malūnsparniui. Deja. Buvo mestos tik gyvosios jėgos,ir netgi didesnės negu reikia mūsų gelbėti. Reikalas tas, kad jie gelbėjo grupę, o ne susirgusį žmogų. Pirmas gelbėtojas pasirodė apie 02.00 nakties, kažkur iš kalnų, jis turėjo tik prožektorių ir sunkiai gaudantį ryšį mobilųjį telefoną, be to nešnekėjo angliškai. Gelbėtojas atrodė susirūpinęs,atrodė, kad jis atsiųstas nustatyti tikslios ligonio buvimo vietos. Vėliau, iš viršaus žemyn, upe atslinko dar penki gelbėtojai. Susirūpinimas pirmojo veide akimirksniu dingo, atsirado nuotaika, o mūsų žinios prasiplėtė tuo, kad mediko nebus ir reiks pačiam išeiti iš tarpeklio iki transporto, diskusijos buvo beviltiškos. Jie gelbėjo pasiklydusią grupę, kurioje vienas sunegalavo. Gelbėtojų nuotaikos buvo geros,jie atliko sunkiąją darbo dalį – pasiklydusią grupę rado,o mums buvo liūdna nes visai kitaip įsivaizdavome gelbėjimo darbus.
Prasidėjus pakartotiniems priepuoliams, nutarėm judėti dar neprašvitus, iki to laiko dar atėjo du gelbėtojai. Fizinės jėgos buvo daug, tik naudos iš to mažai: nešti niekas manęs negalėjo, nebuvo ir su kuo. Mažais žingsniukais prisiverčiau eiti, gulėti ir kratytis iš skausmo tikrai negalėjau sau leisti. Tai buvo didelis išbandymas. Grupės gelbėtojai palikti neketino: pasiklydot, tai judam visi kartu. Jų tvarką komentuoti yra  beprasmiška. Gelbėtojai savotiškai stengėsi atlikti savo darbą, jų akyse matėsi pagalbos ženklai. Gal tik ne to iš jų tikėjausi.
Per tris valandas mes išėjome. Sveikam žmogui tai tikrai nėra didelis atstumas, mane puikiai lydėjo du gelbėtojai, kontroliavo kiekvieną žingsnį.
Prie visos šios gelbėjimo operacijos daugiausia prisidėjo mano bendražygiai. Nenoriu kažko asmeniškai išskirti, tikrai jutau stiprią pagalbą iš visų. Rašydamas šiuos žodžius sunkiai sulaikau ašaras. Tai tikrai buvo sunkus išbandymas visiems.
09.00 mus pasitiko ant baltojo tarpeklio viršaus. Gelbėtojų privažiavę dar daugiau. Kai kas bando iš viršaus fotografuoti. Kiti demonstratyviai pozuoja sunkų gelbėtojų darbą,bet
visai nepikta. Guodžia žinia, kad jau dabar kažkaip nuveš pas gydytojus. Taip mes ir dingstam dulkinam kalnų kelyje. Kas kur: kas į gelbėtojų nuovadą, kas į karinę ligoninę.
Nežinau kelintą valandą man buvo nustatyta diagnozė, bet ji skambėjo taip – plyšo dvylikapirštė žarna. Operavo tikrai jau vakare. Galu gale narkozė ir skausmai baigėsi.
Ligoninė. Tai mano pirmas rimtesnis apsilankymas tokio tipo įstaigoje. Klausimas. Ar galėjau pasikliauti arabų medikais? Galu gale variantų nebuvo. O iš kitos pusės- taip. Visur žmonės ir visur tas pats,o kaip jau pasiseks, čia jau toks gyvenimas.
Guldamas po skalpeliu, nemasčiau. Atsibudęs pas save kūne aptikau daug žarnelių su kaupiamaisiais skysčiais, maišeliais. Pirmą dieną dar mąsčiau, kaip čia išskridus su visais, bet jėgos į vakarą apleido ir aš likau tęsti gydimo. Grupė išvyko.
Ligoninės vidus. Švarą jie prižiūri kaip armijoje. Ryte koridorius ir palatos plaukia. Tiesa sakant reikia bristi ir būna slidu. Bet švaru. Dėmesys pastovus, net kartais vargindavo. Kartais visai nebūdavo. Tikėtina, kad pati operacija pavyko sėkmingai. Toliau laukimas. Pastovus rytinis patikrinimas. Komisija iš daug žmonių. Jie visi buvo uniformuoti. Susirūpinimas, patarimai ir pastovus tvirtinimas, kad man gerėja. Tą aš ir pats jutau. Tik va. Lašantis kateteris galu gale baigėsi, o jį atjungti nėra kam. Tada atverdavau plačiai palatos duris ir prašydavau prieiti. Pamatęs tai, sumurmėdavo su šypsena ok, pakabindavo kitą ir vėl dingdavo. Gal taip ir turi būti.
Aiškinimas, kad reikia laikyti dietos. Nuo ko vėl reikia pradėti maitintis. Tai va gavau pirmuosius pietus po operacijos. Čia po keturių dienų. Ir jie tikrai skaniai atrodė. Kepta vištos šlaunelė, virti ryžiai su prieskoniais ir rauginti agurkai. Kas priklauso aš gavau, o ar galiu valgyti – čia jau man spręsti. Kaip ir ne. O valgyti noriu.
Pagaliau paleido iš ligoninės. Draudimas aišku yra gerai. Bet grynieji pinigai galingesni. Pervedimais jie nelabai dar tiki. Matosi iš veido išraiškų, kad man namuose reiks su draudimu aiškintis. O čia reikia mokėti. Visas gydimas man kainavo 1200 eurai.
Jordaniečiai tikrai geri žmonės. Jai jie kažkaip ir kitaip supranta padėtį. Savotiškai ieško sprendimų. Bet nuoširdumo ir paprastumo iš jų neatimsi.
Viskas ten gerai.
Mintys parašytos dar būnant ligoninėje.
Rolas

Dalyviai: Rolas, Justas, Julija, Aistė, Gintautas, Giedrius, Liutauras,Birutė, Marius, Vadim, Jurgita.Komentarų (42)
1. 2010-09-30 23:40
 
Sėkmės kitame pasaulyje :)
 
Prancas
2. 2010-10-05 20:29
 
Jau grįžo lietuvaičių kompanija iš Jordanijos. Jie buvo rugsėjo pabaigoje. Žygeiviai sulipo į Jebel Rum viršūnę. Tiesa sakant buvo labai karšta ir didelis trūkumas vandens. Dėl šitų priežasčių nusileido vos gyvi (tokią gavau žinutę). Praėjo jie dar Wadi Hidan tarpeklį. Viskas gerai ir sėkmingai. Pagavo juos draustinio apsauga. Kažkas juos matė ir pranešė. Jie jų laukė, naktinio pasivaikščiojimo jiems neteko daryti. Bauda 65 JD.
 
Rolas
3. 2010-10-08 21:39
 
Sėkmės Aistei ir Gintui. Lauksim įspūdžių ir nuotraukų iš povestuvinės kelionės ;)
 
Asta ir Arnas
4. 2010-10-09 08:34
 
Dar povestuvinių kelionių neteko organizuoti. Vaizdai kaip vaizdai. O su nakvynės vietomis reiks pasistengti. :roll  
Kaip ir oras geras. Lėktuvai skris. Šiandien į kelionę. :zzz
 
Rolas
5. 2010-10-10 07:57
 
mes Akaboje. Pusryčiaujam. Varysim prie Raudonosios jūros stebėti žuvičių. Kol kas nekaršta.
 
Rolas
6. 2010-10-11 10:45
 
Mes Wadi Rum kaime. Viskas gerai. Išeinam į dykumą.
 
Rolas
7. 2010-10-11 20:31
 
linkėjimai visiem!bučkis Julijai ir Justui!!!
 
juste puste
8. 2010-10-12 14:33
 
Siunčiu bučkį Aistei ir Gintui, visiems nuoširdžiausi linkėjimai iš Lietuvos. Ištvermės Jums ir sveikatos...
 
Kristina
9. 2010-10-12 18:42
 
LT pradėjom šildymo sezoną!vyyyyyy!!!visgi ne taip šilta, kaip pas jus dykumoj...laukiam žinių kaip gerai jums ten buvo :zzz  
P.S. Julija, laikykis! ;)
 
juste puste
10. 2010-10-13 13:51
 
Dykumą praėjome. Nebuvo karšta. Kolektyvas puikus, eina puikiai. Neabejingi grožiui.
 
Rolas
11. 2010-10-14 11:04
 
Julija, veeeeeeeeeey, mylim tave, ir Justą truputį :) Laukiam saujos raudono smėlio :)
 
Lina
12. 2010-10-14 15:12
 
2010.10.13 
Sveiki pagaliau pasiekeme civilizacija. Einant beveik likome be vandens. Vadas Rolas pas beduinus gavo vandens neisdziuvome. Ritoj jamsime virsune. Linkejimai mano seimai. Viskas nuostabu.  
Giedrius
 
Giedrius
13. 2010-10-15 18:07
 
o nakvyne viesbutyje :zzz
 
juste puste
14. 2010-10-16 08:57
 
Kažko nėra žinių iš nusileidusių iš viršūnės...
 
Kristina
15. 2010-10-16 09:20
 
2010-10-15, 13.00 Nulipom nuo kalno. Viskas puikiai ir laiku. Dabar laukiam transporto. Važiuosim į Petrą.
 
Rolas
16. 2010-10-16 09:21
 
Jie dabar Petroi, kulturinasi
 
tania
17. 2010-10-16 10:52
 
Mes Petroje. Chebra tusinasi. orai ganėtinai kaista. jau tikrai šilta. 
bet šiaip viskas gerai. rytoj maunam į Wadi Feid tarpekli. ten kažkiek 
atsigaivinsim. 
Wadi Rum pasisekė, kad nebuvo baisiai karsta. dykumoje tikrai tas 
gelbėjo. aišku neapsėjom be vandens pajiešku. beduinu stovykloje nieko 
nebuvo, tai mes savavališkai prisipylėm 20 l vandens ir dingom. tai 
gyvybiškai svarbus momentas, dievai mums atleis. Jebel Rum į kopimą 
išėjome 14. prisidėjo dar trys lietuvaičiai. spėjom viską laiku. kaime 
buvome antros dienos 12.00. karščio didelio nepajutome, o vakaras buvo 
maloniai šiltas. 
kainos kažkiek kyla. i Wadi Rum įvažiavimas pabrango iki 5 JD. kiek 
kainuos Petra dar nežinau, chebra dar negrįžo. 
trumpai tiek.
 
Rolas
18. 2010-10-16 22:21
 
ech prisiminimai iš Jordanijos dar tokie švieži, kaip ten buvo gerai... Bet Rolai tu geriau grįžk, bo Etiopija laukia :-)
 
Rasa
19. 2010-10-18 07:26
 
Sveiki virsune paimta mes ja iveikeme... Vakar jau vakarienevome Petroje. Siandien Rolas visus 6 ryto pazadino ir isvijo i senaja Petra. Tai ka pamaciau ir patyriau pranoko visus mano lukescius. Vadas Rolas tikras Vadas... Si kelione tai grazus sapnas. Giedrius
 
Giedrius
20. 2010-10-19 10:39
 
Virgi, malacius, laukiam foto ;)
 
aSa
21. 2010-10-19 14:13
 
Išėjom iš wadi Feid. Važiuojame link Negyvosios jūros. Po to wadi Karak. Viskas puikiai.
 
Rolas
22. 2010-10-19 21:15
 
Mes Karak tarpeklyje. Kažkuo panašus į Assal, bent pradžia.
 
Rolas
23. 2010-10-20 21:08
 
Karak tarpeklis vertas dėmesio. Gražus ir siauras. Važiuojam į Hasą tarpeklį.
 
Rolas
24. 2010-10-22 10:43
 
Įdomu būtų sužinoti, kokia ten pas jus oro temperatūra. Nes šiąnakt Lietuvoje iškrito pirmas sniegas... :eek  
Sėkmės visiems besiruošiantiems grįžti, apkabinimas Aistei ir Ginteliui :) , iki.
 
Kristina
25. 2010-10-23 08:36
 
Gerbiamieji, vadas-ligoninėje paskutinėmis žiniomis. nežinau kas jam atsitiko...
 
Kristina
26. 2010-10-23 09:09
 
jam geriau, padare operacija ir dabar laukiu žyniu kada ji paleis. visi kiti Amane.
 
tania
27. 2010-10-23 15:02
 
Kas nuskriaudė mūsų visų vadą? :sigh
 
wyciokas
28. 2010-10-23 15:43
 
Rolas grįš trečiadienį, visi kiti rytoj. Širdingai visiems ačiū už rupestį!
 
tania
29. 2010-10-23 15:53
 
Labai laukiame visu sveiku griztanciu! Justai Julka pasiilgome!
 
Indre
30. 2010-10-24 13:32
 
chebra sėkmingai parskrido. o rolą važiuosiu trečiadienį pasitikti. susiskambinau, jaučiasi neblogai, pažadėjo gyventi.
 
tania
31. 2010-10-24 16:37
 
Nu va, kas čia dabar? :eek Gerai, kad pažadėjo. Parašykit kas ten atsitiko.
 
Vytenis
32. 2010-10-24 17:57
 
pasirodo pas ji opa buvo, atsivėrė, reikėjo staigiai operuoti. dabar viskas ok, jaučiasi geriau ir labai nori namo.
 
tania
33. 2010-10-25 19:44
 
nu rolai....negazdink tu cia musu....tikiuosi be dideliu pastangu pavyks gryst... laikykis...tanka tu irgi....
 
rimante
34. 2010-10-25 20:41
 
Opa dalykas rimtas. Gerai, kad ir arabai rimtai į rimtą reikalą pažiūrėjo. :)
 
Vytenis
35. 2010-10-26 13:37
 
Deja, bet arabai i Rolo gelbėjimą pažiūrėjo labai neatsakingai :( 
Laimės dalykas, kad viskas taip baigėsi.
 
Liutauras
36. 2010-10-26 16:46
 
Gal tuo metu jie svarbesniu reikalu turėjo? Pavyzdžiui kokia nors bombą gamino? :)
 
Vytenis
37. 2010-10-27 11:09
 
Aš jau namie. Pilvas prapjautas, bet psichika sveika.  
Čia daug pasakoti. Bet viskas bus gerai. Rūkimas kenkia sveikatai.
 
Rolas
38. 2010-10-27 13:33
 
Rolai, nerūkyk, dūmai pro kiaurą pilvą išeis :) 
O jei rimtai, tai sveik ir toliau būk vadu visiems.
 
wyciokas
39. 2010-10-28 09:23
 
:) taigi - svarbiausia sveikata, bo ką męs su skylėtapiliu Rolu turėtumėm veikt?
 
pb
40. 2010-10-28 23:41
 
Nepergyvenkit, apžiūrėjau tą sulopytą pilvą užsiūta tvirtai. Skelbiu kad išgyvens, o siūlės įspūdingos. Ir džiugu, kad jis sveiksta!!!
 
Linas
41. 2010-10-29 12:16
 
Sveik Rolai, ir laikykis! Taip, rūkyt blogai!
 
Kelionės ir pramogos
42. 2010-11-19 23:15
 
Rolai, geras filmukas! :)
 
Saras L.

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 30 birželio 2016 )
 
< Atgal   Kitas >