Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2009 06 19-27 Vaikų stovykla Čekijoje Spausdinti Siųsti el.paštu
Ketvirtadienis, 21 gegužės 2009


Kelionės pobūdis: pažintinis – sportinis, kiek daugiau dėmesio kreipiant laipiojimui uolomis. Norima skatinti kalnų turizmą vaikų tarpe. Važiuosim prie uolų kur bandysime žengti pirmuosius žingsnius alpinizmo praktikoje. Gyvensime palapinėse, valgysim žyginę košę - viską norima pateikti kuo arčiau žyginei atmosferai.

Aplankytos vietovės

Lenkija: Sokoliki uolų laipiojimo rajonas,
Čekija: Čekskij raj, Praha, Moravsky kras uolų laipiojimo rajonas.


 
Trečius metus organizuojam vaikams kelionę į kalnus. Gal greičiau į gamtą. Visa tai norim patekti kuo arčiau žyginės atmosferos. Bandom išmokti alpinistinės technikos. Vietoves parenkam kur galima būtu palaipioti uolomis. Atsižvelgiant į tai, kad kompanijos pagrindą sudaro tie patys vaikai, bandom keisti vietoves ir regionus. Šiais metais pasirinko Čekiją. Kaip ir vaikams, taip ir mums vadovams pasirinktas maršrutas nebuvo žinomas. Kažkiek rizikuojam, kažkiek slegia nežinomybė. Dėl to kartais susiduri su tam tikrais nesklandumais. Bet tai ir yra tikros, naujos kelionės privalumas. Iš kitos pusės žinomas maršrutas turi neatsiejamą privalomą prieš nežinomybę. Lengviau suplanuoti vaikų užimtumą. Tai ir įspūdžiai, ir nuovargis. Po geros dienos – vaikai daug ramesni.
Sulyginus keliavimą po Slovakiją ir Čekiją. Supratau, kad Slovakijoje veiklai su vaikais daugiau erdvės. Tai ir kalnai, kur galima padaryti puikius pasivaikščiojimus. Puikios uolos Sulovo uolų rajone, kur gali parinkti įkandamus maršrutus mažesniem ir didesniem.
Čekijoje aplankėm du uolų rajonus ir vieną Lenkijoje. Sokolikai Lenkijoje ir Českij raj, Moravskij kras Čekijoje.Uolos Sokolikuose panašios į kalnų masyvo uolas. Panašu į Tatrus, tik aukščiu nepasižymi. Maršrutai rimti, lengvų maršrutų nėra daug. Uolos stačios, dažnas maršrutas prasideda ir baigiasi neigiamu kampu. Neturint patirties uolų laipiojime tai tikrai buvo iššūkis. Mus pasitiko drėgnos uolos. Lietinga vasara. Išties maršrutai įdomus. Apsistoti geriausia kempinge Tabor „Pod Krzywa“. Mes ir apsistojome jame. Tiesa rasti jį mes sugebėjom tik ryte, kai buvo šviesu ir galėjom paklausti žmonių. Atvykę naktį apsistojome vienų kaimiečių kieme. Tikrai nesigaudžiau kaip ir kas. Tie kurie bandys surasti šį paslaptingą kempingą – gyvenvietėje Karpniki prie bažnyčios reikia sukti link Sakolikų kalvų. Jos puikia matosi, aišku diena. Nuorodos prasideda tik pasukus prie bažnyčios. Pasukus ir pravažiavus upelį iš principo reikia žvyruotu keliu važiuoti tiesiai. Kempingas nėra brangus, yra dušas ir kiti patogumai. Nuo kempingo iki uolinių maršrutų kelias nėra ilgas – penkiolika, dvidešimt minučių. Maršrutai nėra puikiai prakalti. Čia galima naudoti alpinistinę įrangą (frendus, zaklatkes ).Tinkamą, įveikiamą maršrutą su vaikais reikėjo ilgokai paieškoti. Mažesniem jie pasirodė per sudėtingi. Pasivaikščioti yra kur, takai nužymėti. Čia pametėm du vaikus, nėra taip daug. Dar trylika liko. Grįžtant du vaikai nubėgo į priekį ir pasuko ne tuo taku. Pajudėjo į priešingą pusę. Kai suprato, kad pasiklydo išėjo ant tako kur daugiau žmonių vaikšto ir kažkokiu būdu bandė aiškinti padėti. Stresas, ašaros. Žavu, kad nemokėdamos kalbos kažkokiu būdu išaiškino kas atsitiko ir, kad jos iš kempingo. Viskas išsisprendė nesunkiai. O pamoka bus. Nėra ko bėgti kai neatsimeni tako kuriuo atėjai.
Čekskij raj. Įdomus rajonas. Čia tikrai gražu pasivaikščioti. Miškas tamsus ir gražus. Kur staiga išdyksta statūs smiltainio stulpai. Pasivaikščiojimui mes pasirinkom Hruba Skala rajoną. Abejingas pamatytam grožiui likti negali. Laipiojom prie Mala Skala. Maršrutai lipami ir  vaikams. Viena problema – saugos taškai labai aukštai prasideda. Sunku įrengti ir bazę, kad butu saugu. Radom kelis saugius maršrutus. Čia vienintelė vieta šioje kelionėje kur vaikai galėjo atsiskleisti laipiojime. Mažieji ir pralipo. Šios uolos puikios laipiojimui dėl savo struktūros. Yra daug kišenių, uolos nėra slidžios. Neturint patirties, neišnaudojant kojų, kai lipimas vyksta pagrinde rankų pagalba – jos puikiai pateisino mūsų lūkesčius. Pasivaikščioti ir čia yra kur. Kempingų šiame rajone yra daug.
Moravsky kras. Rajonas pasižymi uolomis, urvais. Kas link urvų, kiek supratau – čia yra kur palandžioti. Urvų priskaičiuota iki 1100. Didžioji dauguma nėra atverta plačiajai visuomenei, gal tai ir gerai. Mes aplankėm Punkva urvą. Gal tai ir nebuvo pats gražiausias urvas, bet jis traukia visuomenę praplaukimu požemine upe. Dar vienas akcentas, tai pamatyti Macocha įgriuvą iš apačios. Giliausia įgriūva Centrinėje Europoje. Tai statistika, bet galiu užtikrinti, kad ir įspūdinga pamatytu vaizdu. Pats plaukimas požemine upe turi žavesio. Kažkiek primena kanalizacijos šachtą, bet smarvės jokios ir ramybė lydi plaukimo metu. Mus lydėjo sėkmė, kad pakliuvom negaišdami laiko. Lyjant lietui lankytojų nebuvo daug.  Paprastai čia iš anksto reikia rezervuotis vietas. Kitu atveju gali tekti ilgokai stumdytis eilėse.


Laipiojom dviejose vietose. Pirma pasirinkom Sloup uolinius maršrutus. Saulėta vietovė, prie visų maršrutų saulėta ir šilta ( jai gera diena ). Uolų struktūra primena Juros rajoną Lenkijoje. Maršrutai nėra lengvi, saugos taškai prasideda gan aukštai. Kartais pagalvoji ar verta lipti kokius septynis metrus iki pirmo taško, nors ir atrodo maršrutas įveikiamas. Buvo saulėta diena ( geriausia šios kelionės metu ), tai mes puikiai ją išnaudojom. Antra vieta kurioje mes laipiojom – Holštejn. Uolos randasi miške. Maršrutų yra įvairių pagal sudėtingumą. Vienas minusas, kad saulės nebūna. Esant lietingai vasarai uolos šlapios ir slidžios. Tai pasunkina lipimą. Vaikam laipiojimas nebuvo lengvas. Sunkiau su mažaisiais. Maršrutai per sunkūs ir užimti nėra labai kuo. Nebent savo iniciatyva palandžioti po urvus ir paslampinėti aplink uolas.Pasivaikščiojimui rajonas nėra labai įdomus. Uolos išsidėsčiusios labai koncentruotai ir nedideliais masyvais. Čia labiau įdomu koncentruotis tik uolineme laipiojime.
Apsistojome mes Sloup gyvenvietės kempinge. Kempingas nėra didelis, jaukus ir su visais reikiamai patogumais.
Keliavom dviem mikriukais. Mūsų buvo penkiolika vaikų ir trys vadovai.

SMS protokolas:
2009. 06. 19     18.45
Mes Vroclove. Lietus lyja ir neaišku ar nustos. Eilini kartą neįveikiau Varšuvos galvosūkio. Padanga pradūrėm. Judam toliau. Liko kaip ir nedaug.
Rolo sms

2009. 06. 20     9.30
Mes vietoj. Žaidimas lyja nelyja. Kol kas nelyja. Bandysim laipioti.
Rolo sms

2009. 06. 20    20.00
Uoliniai maršrutai sunkus su vaikais. Bet palaipiojom.
Rolo sms

2009. 06. 21    20.00
Aplankėm Českij raj. Viskas tvarkoj. Rytoj bandysim laipioti. Pakeliui mačiau uolas.
Rolo sms

2009. 06. 22    20.00
Pavyko palaipioti Českij raj. Diena nelijo. Vakarais būna lietaus. Rytoj į Prahą.
Rolo sms

2009. 06. 23   21.30
Žaidymas lyja nelyja. Praha paėmėm. Randamės MK. Tolimesnė programa priklausys nuo oro. Nepaisant oro viskas gerai.
Rolo sms

2009. 06. 24   9.00
Šiandien apsiniaukia. Vaikai vietoj. Varysim į urvus.
Rolo sms

2009. 06. 24   21.00
Urvą aplankėm per lietu, tai padėjo be problemų pakliūti. Kažkiek lietus gadina planus. Tikiuosi rytoj nelis ir mes ramiai palaipiosim.

Rolo SMS
2009. 06. 25   19.30
Pagaliau saulėta diena. Palaipiojom. Maršrutai nėra lengvi. Kam nepavyko laipioti užsiėmimą rado urvuose. Viskas gerai.
Rolo sms

Visi namuose. Įspūdžiai skirtingi. Pavargę ir pailsėję.Komentarų (4)
1. 2009-06-05 20:22
 
Grupe suformuota pilnai. Šiais metais daugiau kelionių vaikams neorganizuojam.
 
Rolas
2. 2009-07-01 14:28
 
Kada bus filmai, foto? :P
 
Marius
3. 2009-07-01 15:43
 
Laukiam nesulaukiam foto ir video..:)
 
Lina
4. 2009-07-01 19:19
 
Kita savaite sumontuosiu. Šia savaite nespėsiu. Penktadienį vėl į Slovakiją išmaunu. Pasistengsiu iki kito savaitgalio sumontuoti. Nepažadu, bet manau realu.
 
Rolas

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Trečiadienis, 12 vasario 2014 )
 
< Atgal   Kitas >