Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2008 08 15-17 Estija. Saremo salos. Spausdinti Siųsti el.paštu
Penktadienis, 19 rugsėjo 2008

Estija. Dviračiais po Saremos salyną.

 

Naktinis važiavimas link Estijos. Taip norėjom sutaupyti laiko. Išvažiavom kaip galėjom pabėgti nuo darbų. Važiavom dviem mašinom. Linas išvažiavo žymiai vėliau. Ir prie Panevėžio apsigraibęs suprato, kad paso neturi. Dabar neaišku kiek jo reikia, bet vis vien nutarė grįžti atgal ir pasiimti pasą. Tą naktį taip ir nesusitikom. Mūsų trijulė sugriuvo miegoti nedatraukę iki Pernu. O Linas vis gi datraukė iki Virtsu.

Image

 

Ryte susirinkom visi prie kelto. Keltas plaukia kas valandą. Nuo 01.00 iki 05.00 keltas neplaukia. Kaina žmogui su dviračiu 50 estiškų kronų.  Persikėlėm į Muhu salą. Mašinų nėra daug. Oras puikus. Tai džiugina. Sala įdomi ir savo gamta ir lankytinais objektais. Aišku daugiau laiko reikėtu skirti šiai salai nei mes. Aplankėm pagrindinius. Pirmas sustojimas – Liva bažnyčia. Verta stabtelėti. Architektūriniu požiūriu gal ir niekuo ypatinga, bet paprastumu maloniai nuteikia. Toliau pajudėjom link etnografinio kaimo Koguva. Senas kaimas, bandoma išlaikyti seno kaimo įvaizdį. Stogai šiaudiniai, tvoros sudėtos iš akmenų. Tai sukuria tikrai gerą reginį. Malūnai, budingi tik šiom salom yra bent keli. Kaime gyvena žmonės, yra ir muziejus. Bet tai ne Rumšiškės.

 Image

Per supiltą pylimą atmynėme į Saremą salą. Pasukome link Orissaare miestelio.Tik mažąją dalį šios salos pagriebėme. Važiavome link kelto į Hiumą salą. Pirmas aplankytas objektas – pilies griuvėsiai. Nieko ypatingo. Gal tik gražus vaizdas į jūros pusę. Kitas tikrai vertas dėmesio objektas Karja bažnyčia. Viduramžiais statytos bažnyčios čia visos vertos dėmesio. Savotiškai man jos primena pilaites. Paprastumu ir savo balta spalva jos užburia. Pasukome link Angla vėjo malūnų muziejaus. Kažkada čia jų natūraliai stovėjo dar daugiau. Kas išliko tas išliko. Malantis po salą jų dar daug išliko. Tarp Leisi ir Pammana apsistojome nakvynei. Čia įrengtos stovyklavietės ant jūros kranto. Bent jau mums esant žmonių nebuvo. Šiandien sumynėme 90 km.

Keltas iš Heltermaa į Rohukula.  Šis keltas plaukioja rečiau, kas dvi valandas. Pirmas išplaukia 06.30, paskutinis 22.30, naktį neplaukia. Kelto kaina 50 estiškų kronų.

Kaip ir pagrindinė šios programos dalis buvo numatyta - Hiuma sala. Oras nuo ryto mus pasitiko prastas. Dar iš ryto lijo nestipriai, o po pietų visai įsilijo. Tai labai numušė entuziazmą kur nors lysti ir kažką sužinoti. Išlindus iš miško prie jūros buvo labai nemalonu ir šalta. Bet aplink sala vis vien nutarėm važiuoti. Pirmas objektas į kurį mes nusitaikėm – Kopu švyturys. Tai vienas seniausių švyturių prie Baltijos jūros. Kuris pastatytas šešiolikto amžiaus pradžioje. Aukštis 36,2 metrai. Vėl gi daugiau pilis nei švyturys. Galingai atrodo. Apžiūrėję pajudėjom miško keliuku, kuris buvo pažymėtas kaip dviračių takas.  Tolimesnį maršrutą bandėm laikyti šalia jūros, kurios visai nematėm. Rasti parduotuvę šioje saloje nėra paprasta. Gal jų ir yra, bet šalia kelio mes nematėm. Maisto užsipirkom Kardla miestelyje. Lietus nepaliaujamai pylė, o mes mynėm pedalus. Bandėm užmesti akį, tik į tai kas matėsi nenutolus nuo kelio. Pasidomėjus ir pavarsčius lankstinukus apie salą susidaro įspūdis, kad čia tikrai yra ką pamatyti iš gamtos įdomybių. Deja mes to nedarėm, o tik mynėm pedalus. Noras buvo priartėti kuo arčiau kelto, kuris plukdė į žemyną. Apsistojome nakvynei tiesiog miške, baisiai jau merginos reikalavo laužo. Šlapia ir šalta buvo. Linas atvažiavus pasigedo peilio. Kurį mes palikom užkandžiaudami autobusų stotelėje. Nepaisant to, kad jau buvom nuvažiavę 120 km, Linas visgi ryžosi bandyti laimę ir važiuoti palikto peilio. Rezultate jis peili rado ir dar sumynė 30 km.

  Image

Rytas visai nesaulėtas, bet nelyja. Iki kelto buvo likę 8 km. Jis išplaukia iš Heltermaa miestelio. Keltas plaukia kas dvi valandas, naktį neplaukia, pirmas keltas 06.30. Kaina 60 Estisku kronų. Kas link keltų plaukimo grafiko, patariu pasiimti lankstinuką jau pirmame kelte apie visus šio salyno keltus. Ten nurodyta visi laikai.

Mes išplaukėme 08.30., žemyne buvom po pusantros valandos. Aplankėm Haapsalu miestelį. Jis vertas dėmesio. Įspūdinga pilis ir senamiestis. Kaip tik pataikėm į mugę. Užsibuvome!

Pati durniausia maršruto dalis. Reikėjo traukti link mašinų. Mes jas palikom Virtsu miestelyje. O iki jo apie 100 km. Tikrai buvo neapgalvotas žingsnis. Kaip ir tikslas – salynas. O prie ko tas žemynas – nežinau. Bet šaukštai po pietų ir reikia minti pedalus. Viso maršruto dalyje stabtelėjom dviejose vietose. Prie bažnyčios, kur įspūdį didelį palieka aplinkui bažnyčia dideliais, akmeniniais kryžiais. Ir prie kažkokio lauko – pievos. Kuri priklauso Matsalu nacionaliniam parkui. Pieva kaip pieva, labai jau lygi. Kažkada turbūt jūra buvo. Bet prie jau esamo klimato atšilimo, greitu laiku jūra atgal pasiims. Mes buvom liudininkai dar esamos pievos!

 Image

Nedamynėm mes tų kilometrų. Likus dar 30 km, nutarėm tranzuoti. Kaip ir vakaras artėjo, o dar į Vilnių reikia važiuoti. Sunkokai estukai stoja. Jau buvo man kilusi mintis važiuoti su dviračiu palikus merginas prie daiktų. Bet Natašos paslaptingų sugebėjimų dėka, pavyko sutranzuoti ir merginos nuvarė parvaryti mašinų.

Toliau viskas gerai. Ilgas kelias namo. Vidurnaktį mes Vilnių pasiekėm!

Vis gi neverta kartoti mūsų maršruto. Pasirinkti reikia vieną salą ir joje gerai praleisti laiką. Pažiūrėti tikrai yra ką. Saaremaa saloje gerai sustačius maršrutą, reikia 7 - 8 dienų. Čia kartu su Muhu sala. O Hiiumaa salai reikia skirti kokias tris dienas.

 Nuoraukos čia

Rolas

Žygio dalyviai : Rolas, Tatjana, Natalija, Linas, Lėna.
Komentarų (5)
1. 2008-10-23 20:16
 
jooo, tai kaip cia buvo, kad tik viena peili teturejot? (rolai, tu kuris turi visada visa naudinga inventoriu?); na o tavo kolega linui is vis "komplimentai"-pasivazinejo ir su masina ir dviraciu daugiausia uz visus!  
jooo, o kad lis visa diena, tai suprantama,kad buvo sunku numatyti... bet ar gi pirma karta? 
na zinia, kad tokio tipo pasivazinejimai,daznai islieka atminty labiau, uz kokia nors super gerai suorganizuota ir pasisekusia isvyka..
 
giedre
2. 2008-11-07 12:10
 
Super, man patiko sis aprasymas :) Vaziuosiu ir as siandien su savo draugu i ta sala. Tikekimes, oras bus geras ir nelis :)  
Gryzusi butinai aprasysiu savo ispudzius :)
 
Erika
3. 2009-08-15 11:18
 
Planuoju kelione is Vilniaus i Saremo salas, bet kazkaip net nezinau ar apsimoka vaziuoti. O jura? yra kur pasideginti?
 
lina
4. 2010-09-09 19:33
 
pasidegint jei geras oras galima mangu pliaze, nes ten ramu pliaciukas siauras aplinhui laukai, tad tarkim su vaiku cia vieta idijaliausia.o mes patys maudemes lehtmos pliaze jis labiau tinka su dviraziais , nes yra sutvarkyti ploteliai miske labai arti kranto. yra saslykines stalai, suolai, galima palapines pasistatyti.zmoniu aplinkui irgi nedaug. visi labai mandagus ir nepalieka prisiukslintu vietu. daiktus galima tiesiog palikti ir iseiti, nes niekas ju tikrai nepavogs.yra priejuros aikstele masinai pasistatyti. persirengimo kabinos matosi tik yvaziavus.ten pat netoli yra ir konteineliai.tiesiog pasaka. 8)
 
Saule
5. 2010-09-09 19:34
 
pasidegint jei geras oras galima mangu pliaze, nes ten ramu pliaciukas siauras aplinhui laukai, tad tarkim su vaiku cia vieta idijaliausia.o mes patys maudemes lehtmos pliaze jis labiau tinka su dviraziais , nes yra sutvarkyti ploteliai miske labai arti kranto. yra saslykines stalai, suolai, galima palapines pasistatyti.zmoniu aplinkui irgi nedaug. visi labai mandagus ir nepalieka prisiukslintu vietu. daiktus galima tiesiog palikti ir iseiti, nes niekas ju tikrai nepavogs.yra priejuros aikstele masinai pasistatyti. persirengimo kabinos matosi tik yvaziavus.ten pat netoli yra ir konteineliai.tiesiog pasaka. 8)
 
Saule

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Šeštadienis, 01 vasario 2014 )
 
< Atgal   Kitas >