Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2008 09 05-20 Prancūzijos Alpes! Spausdinti Siųsti el.paštu
Penktadienis, 05 rugsėjo 2008

                                                                Prancūzijos Alpes
                                                           Mont Blanc kalnų masyvas
                                                               
I Dalis
Hirondelles ketera – Grandess Jorasses – Dent du Geanttraversas

Image


Dalyviai
Tatjana Kutyriova
Šarunas Lapėnas
Mingailė Avulytė
Saulius Barauskas

 
Maršrutas 
I DALIS
Rugsėjo 5 (penktadienis)
Atskrendam i Milana 18:55. Važiuojam link kalnų (Courmayer). Pakeliui nusiperkam dujų. Apsistojam nakvynei apie ~1500 m.
Rugsėjo 6 (šeštadienis)
Surandam kur palikti daiktus. Judam iki bivouac Gervasutti ir nakvojame 2833 m.
Rugsėjo 7 (sekmadienis)
Pakylam iki balno Col de Horondelles ir arba ten nakvojam 3480 m, arba nusileidžiam iki Gervasutti ir ten nakvojam 2833 m.
Rugsėjo 8 (pirmadienis)
Nuo balno lipam Hirondelles ketera iki viršūnės 4208 m ir toliau traversuojam kiek įmanoma toliau. Nakvojame ~4000 m.
Čia paliekama maisto zabroskė šiaurinės sienos kopimui.
Rugsėjo 9 (antradienis)
Traversas iki bivouac E. Canzio, kur nakvojame 3825 m.
Rugsėjo 10 (trečiadienis)
Prisitraukimas prie Dent du Geant ir įkopimas į jį 4013 m.
Priklausomai nuo sveikatos, laiko ir t.t., leidžiamės link paliktų daiktų per Pointe Helbronner (ten keltuvas), arba nakvojam.
Rugsejo 11 - 13 (ketvirtadienis, penktadienis, šeštadienis)
Rezervas.
Rugsejo 13-14 (šeštadienis-sekmadienis)
Tania su Mingaile ryte išvažiuoja į Milaną iš kur skrenda namo.


                                              Trumpos Prancūzijos Alpių chronikos (2008-09-05/09-1).
                                             (Paremta tikrais faktais, dalyviai realus, maršrutas nerealus )

      Monblanas, Monblanas... Taip, pradžioje mes su Marina nusprendėm rudenį pasivaikščioti link Monblano, ramiai, nedidelėje kompanijoje, nu gal Šarui su Sauliui pasiūlysiu. Pasiūliau ... . Ir prasidėjo - koks Monblanas? Jokiu Monblanų, čia gi Alpės, nuostabių viršūnių įvairovė, vadinasi taip, štai jums pasirinkimui nedidelis sąrašiukas viršūnių, maršrutėlių. Kol mąstėm, Salius su Šaru nusprendė – Grandes Jorasses. Va tokios, kaip sakant, metamorfozės.
Toliau pasiruošimai, susirašinėjimai, komandos narių keitimai, ginčai, atsakomybių paskirstymas. Ir jau treniruotis į Tatrus per Jonines važiuoja susiformavusi komanda: Saulius, Šaras, Mingailė ir aš. Šauniai palajpojom, galvojau ant akmenų miegoti nepatogu, nieko panašaus. Po Gerlacho viršūnės traverso prasidėjusio nuo Nova Polianka apie 10 valandą ryto ir pasibaigusio antrą valandą nakties, kitame slėnyje prie Batizlovske pleso, nesvarbu buvo kur miegoti. Generalinė treniruotė praėjo gerai, pralipom ką suplanavom – puiku. Dabar Grandes Jorasses ir laiko dar yra, ir pabėgiosiu ir palaipiosiu ir t.t. Bet kaip visada darbai užgriuvo netikėtai, vėl gi buitis J, na nieko tokio, ne pirmą kartą.
Štai, pagaliau rugsėjo 5, 11.00 Vilniaus oro uostas. Kelione prasidėjo. Pamiršom iš Sauliaus rankinio bagažo išimti miltelius gėrimui ruošti, pasirodo darbuotojai retsykiais žiūri į ekranus. Galu gale su nedideliais nuostoliais (praradom apie 200 g miltelių, bet nepraradom Sauliaus) mes laukimo salėja. Skrendame su AirBaltic per Kopenhagą į Milaną. Kopenhagoje turim susitikti su Šarų, bet jau pasibaigė įlaipinimas į lėktuvą, o jo vis nėra, išalkės jis neskuba į lėktuvą, užsuka dar pasistiprinti kažkur. Skrendame į Milaną. Milane šilta ir drėgna, kaip šiltnamyje. Traukiam toliau. Mūsų maršrutą iki kalnų ir atgal suplanavo ir valdė Mingailė – RESPECT. Traukiniais nuvažiuojam iki Aostos, nedaug trūko iki Courmayeur miestelio, mūsų suplanuoto sustojimo. Bet jau vėlų, joks transportas ten nevažiuoja tik plėšikai taksistai už 80 eurų maloniai pasiūlė nuvežti (autobuso bilietas 5 eurai ten ir atgal). Nakvynė, pievelių aplinkui yra, bet jos laistomos, civilizacija. Saulius suranda pievelė už tvoros, ji atrodo sausa. J Atrodo, deja laistoma ir pakankamai intensyviai, tik jie tai slėpė ir pradėjo laistyti mus kažkur apie trečia nakties. Ką gi traukiniu stoti ant asfalto aišku kieta, bet užtat sausa. Ryte mūsų aiškiaregis Šaras pareiškė jautęs kad lis J.
Sekančią dieną apie 12.00 val. pasekėm Palud miestelį iš kurio kyla keltuvai iki Aiguille du Midi. Paliekame nereikalingus daiktus, visą krūvą. Kol įmanoma važiuojam, o įmanoma iki Lavachey, nei miestelis nei kaimas, pora pastatu. Iš ten prasidėjo mūsų maršrutas. Mūsų tikslas bivakas Gervassutti (2872 m), iki jo veda takas. Pasiklydom, pametėm taką ir ėjom „po priboram“ iš pradžių uolomis, paskui ledu. Iki pietų kol nelijo buvo visai smagu eiti,-lipti. Juokinga prisiminti, pradžioj bijojau sušlapinti batus. Kol atkeliavom iki bivako šlapia buvau iki apatiniu, o iš batų tiesiog išpyliau vandenį. Sunkoka aprašyti kaip mes lipom iki to namuko, bet pajutau, kad kažkur netoli ta riba, kai jau viskas „dzyn“, arti namuko ant uolų paslydau ir pamačiau kur turėčiau nulėkti – ne, dar ne „dzyn“ - tikrai toli. Na, kaip sakant, mes nežinom kur mūsų ribos, tą kartą ir nesužinojau. Apie 20.00 val. pasekėm bivaką, kokia laimė, sausos paklodės. Mingailė dar turi jėgų rūpintis kitais, gaunu iš jos karšto gėrimo ir maisto ir drebėdama (taip drebėjau, kad pavargau) po keturiomis antklodėmis bandau užmigti, o už lango tikra šik...
Išaušo puikus saulėtas rugsėjo 7 d. rytas. Dniovkė, viskas taip šlapia nors gręžk, daiktų džiovinimo diena. Daiktai iškabinti visur kur įmanoma ir rūpestingai vartaliojami, kad išdžiūtu. Iš bivako matosi maršrutas, bet kažkodėl nesinori žiūrėti į tą pusę, gal po pietų, dar pamiegam ramiai. Visi užsiėmė daiktų džiovinimu, namuko turinio studijavimu, miegam, valgom. Jau greit sutems, reikia studijoti maršrutą. Pagaliau su aprašymais, žemėlapiu, GPS pradedam studijoti. Nieko nesuprantanti, jaučiuosi ramiai, tik jų veidai nepatinka. Na tiekto, pažadėjus visus rytoj pamaitinti pusryčiais einu miegoti.
Rugsėjo 8 d. Atsikeliau apie 6.00 ryto, dar tamsu, bet jau pradeda švisti, gražus vaizdai. Pusryčiai suvalgyti, kuprės sukrautos, kažko tai nesinori iš namuko. Saulius pirmas nesunkiai rado praėjimą į ledyną. Pakankamai statu, dėl ledkirčių trukumo pirmas ryšis eina su ledkirčių paskutinis su lazdom. Taip sėkmingai vingiuodami tarp plyšių, retsykiais kabindami virves užlipam ant balno Col des Hirondelles 3480 m. Laikas apie 14 val. Oras puikus, vaizdai taip pat. Ruošiamės miegui, pirma šalta nakvynė. Neturint kastuvo ir puodukai su ledkirčiais tinka duobei kasti. Ypač gera Šaro lėkštė. Stovėti šalta, maršrutą studijuoti šalta, todėl kasam, kaip sakant „ot siuda i do obeda“. Virai nuėjo apžiūrėti maršrutą, sako kalnas nesigula, įsivaizduoju, kad negerai, kad nesigula, bet kaip tu jį paguldysi jai jis nesigula, kalnas gi. O mes su Mingale kasam, o ką daryti, šalta. Grizo vyrai, pakabino porą virvių, viskas tvarkoj, rytoj startuojam 5.00. Miegoti buvo šilta.
Rugsėjo 9 d. Sukrovėm daiktus ir į maršrutą. Statu, apsnigtos uolos, dėl ledkirčių stokos judam liečiau. Beveik visą laiką lyderis Saulius. Pradžioje lipam stačiu sniego  šlaitu, darom stotys. Iki pietų orai lepiną, po pietų atėjo š… (ir kas prašė). Chebritė eina gražiai, aš užstrigau vienoj vietoj. Apledijusios uolos, atkarpa neilga, mes su Mingaile žumaruojam. Mingaile greit užsiropščia į viršų, aš ne. Žinote, žumaruoti dinamine virve be kopėčių visiškai nepatiko. Kažkur per vidurį supratau, kad noriu atgal, bet neišeina „ni tuda ni siuda“, kabu, kvėpuoju, bandau nusiraminti. Pagaliau užlipau, širdingi kompanijos sveikinimai (matyt nesitikėjo manęs pamatyti), judam toliau. Pirmas Šaras. Traversiukas, Šarui respect, be turėklų neeičiau. Ir štai, užstrigom, ilgam. Pirmam lipti Sauliui. Ilgai žiuri, nagrinėja, dejuoja, pagaliau susikaupęs, sukrovus visą turimą įrangą pradeda lipti. Aš ne specialistas, bet ten atrodo sunku, labai sunku, trūksta įrangos. Startuoja Šaras, pakeliui išiminėja taškus ir perduoda viską Sauliui. Mes su Mingaile strateguotam žumaravimą, ir kai jau kažką sustrategavę, virš savęs išgirdom Saulių – viskas, leidžiamės, tolimesnė atkarpa ne mums, jau po 18 val., nespėjam, oras gesta vis labiau. Žemyn. Į viršų buvo pakabinta apie 11 virvių. Galvojau, kad šituo maršrutu atgal neįmanoma, bet mes nežinom savo ribų, pasirodo įmanoma. Kažkur 21 val. jau ant balno. Mūsų nuostoliai - 3 paliktos kilpos.
Kas galėjo pagalvoti, 3500 m aukštyje, naktį, nesninga, o lyja. Išradžių nedaug, arčiau ryto jau gerai. Taip gerai, kad pati guliu baloj, bet vis dar turiu minčių bent vieną pukės rankovę šsaugoti sausą. Viskas, nebegaliu, geriau pasėdėsiu ant batų, kol chebra prabus.
Rugsėjo 10 d., 6.00 ryto. Šaras su Saulium net knarkė, visai sąžinės neturi. Kitos mano atostogos Turkijoj, viskas, atsibodo. Sėdžiu kažkur Italijos Alpėse, 3500 m aukštyje, susivyniojusi į šlapią pukę ir miegmaišį ir svajoju apie Turkijos paplūdimius ir man negėda. Pagaliau kompanija prabudo, varom žemyn. Baisiausia sukrauti daiktus, bet ir šis veiksmas atliktas, žemyn. Tai lyja, tai dar labiau lyja. Einam senom pėdom. Apie 19 val. buvom Palud miestelyje. Gaunam viešbutuką, maistą. Ką tik grįžusį iš Monblano kompanija užsiėmė visą džiovyklą, bet mes šlapi ir pikti (truputi), stumiam jų daiktus, nėr čia ko, gyventi reikia draugiškai.
Kitą rytą Mingaile mus palieka, išvažiuoja pas draugę į Genuą, ten šilčiau. Likusiems bandau prastumti Monblaną, pavyko. Tik užlipti nepavyko, nes vėl gi blogas oras, lyja, rūkas, keltuvai neveikia. Ne Alpes, o Altajus kažkoks.
Su Mingaile skrendam namo, o vyrai lieka. Ir jiems pavyksta užlipti į Dent du Geant, bet tai jau ne mano istorija.
 
Autobusų tvarkaraštis www.savda.it
 
2008 11 01

Tania
Komentarų (27)
1. 2008-09-06 10:51
 
ale va prasau - tyliai, tyliai ir prisigalvojot dar kazko.. 
;]
 
Povilas
2. 2008-09-07 17:42
 
Matau Momblana :) Dabar Palud m., pakuojam kuprines, paliekam zabroskę ir išeinam link bivako. Oras šeip sau, bet nelyja. Matomumas geras. 
žinutė nuo Tatjanos.
 
Rolas
3. 2008-09-07 17:45
 
Dniovkė. Vakar pylė kaip iš kibiro, matomumo jokio, užbludijom biški, viskas permirkę. Šiandien saulė, masinis daiktų džiovinimas. 
Žinutė nuo Tatjanos.
 
Rolas
4. 2008-09-08 06:22
 
Oras geras.Rytoj lipam į balną, ledynas gerokai nutirpęs. Pastudijavom maršrutą ... Viskas gerai. 
Žinutė nuo Tatjanos. 
08.09.07
 
Rolas
5. 2008-09-08 21:55
 
Sėdim ant balno, oras geras. Maršrutas rimtas, vyrai nuėjo apžiūrėti ir virves pakabinti. Grįš, pasakys sprendimą. Poryt žada jau prastą orą. Kol kas nezinia, laukiam vyru. 
Su aklimatizacija viskas gerai.O masrutas kelia nerim. 
Nuspresta, lipam i GJ. Bandysim iveikti per diena. Kaip bus taip bus. 
Zinios nuo Tatjanos.
 
Rolas
6. 2008-09-09 20:34
 
Leidzemes zemyn. Deja :sigh .Sninga, uztruksim iki nakties. 
Del pkanu neaisku, nusileidus bus matyt! 
Zinios nuo Tatjanos
 
Rolas
7. 2008-09-10 21:49
 
Traukiam i civilizacija. Lyja pastoviai. Viskas slapia.  
Sedim La Palud miestelyje, geriam alu, nelyja - "krasota". 
Zinios nuo Tatjanos
 
Rolas
8. 2008-09-11 20:09
 
Rytoj planuojam kilti iki Agul du Midi ir lipti i Momblana. Kalnuose lyja! 
Zinios nuo Tatjanos.
 
Rolas
9. 2008-09-12 10:11
 
Jo.. prasta ora uzsake :eek Linkiu graziu vaizdu nuo Mont Blanc!
 
Rasius
10. 2008-09-12 10:41
 
kol kas vaizdai nekokie... www.chamonix.net/english/webcam/midi_arete.htm
 
horizontas
11. 2008-09-12 20:18
 
Nesekme, del blogo oro nekelia iki Agul. Sulipom iki Danties. Pavelavom i keltuva apacion.Nakvosim stancijoj. 
Tatjana
 
Rolas
12. 2008-09-12 20:22
 
Be manes ner gero oro, Rolas stebi o as dambreliu buriu taigi kita karta jamkit mus
 
Linas
13. 2008-09-12 21:18
 
:grin ir mane jamkit, as galiu bent racionaliais moskliniais argumentais pameginti perkalbeti "sikna"... 
tikiu, kad dubliuojant lino dambrele ir abstraguota moksla galima silaukti tikrai gero rezultato! 
8)
 
pb
14. 2008-09-13 21:14
 
Poryt planuojam praeiti traversa is Dent du Geant puses, tikimes per 4 dienas. 
Saras 
Tatjana ir Mingaile rytoj parskrenda i Vilniu.
 
Rolas
15. 2008-09-14 12:12
 
Orai taisosi ir žadavis gerėti... Uolos šlapios, todėl maršrutus galim rinktis tik iš pietinės pusės. Kadangi orai neleido pirmą savaite įveikti planuoto traverso, nusprendėm tai padaryti dabar. Šį kartą iš Dent du Geant pusės į GJ. Nusileidimą planuojame klasikiniu maršrutu, kuriuo pirmą kartą buvo įlipta į GJ. Šiandien pakilome į 3375 m. aukštį. Rytoj 05.00 ryto išeiname į maršrutą. Sveikata gera. Linkėjimai visiems. 
Saulius ir Šaras
 
Rolas
16. 2008-09-14 20:05
 
Hehe, nepraranda optimizmo :) Tak derzhat' !
 
Rasius
17. 2008-09-14 20:14
 
tesiama nesekmiu virine. mes su Mingaile pargrizom, a vat musu kupres nusprende likti Milane, gal be musu lips :)?. O seip viskas ZB :).
 
tania
18. 2008-09-15 12:11
 
Laukiam siokio tokio pasaskojimo, bent pirmuju ispudziu
 
Linas
19. 2008-09-15 12:58
 
bus
 
tania
20. 2008-09-15 21:00
 
Dantis iveiktas.Jau pavalgemir einam miegoti.Miegam tesiog po dantim. 
Saras ir Saulius
 
Rolas
21. 2008-09-16 18:41
 
Mes paemem abi danties virsunes . Jau valgyti padarem, temperatura minus septyni, tuoj eisim ketera. Saule. 
valanda 07.56 
Saulius ir Saras
 
Rolas
22. 2008-09-17 12:18
 
2008-09-17. Zinute nuo Saro. Mes Canzio namelyje ilsimes. Vakar ji pasiekem tik 23 val., rytoj gal lipsim i virsine, dar galvojam. Saule, stiprus ledinis vejas ant keteros. Linkejimai Saras ir Saulius.
 
tania
23. 2008-09-17 18:41
 
Laikom kumscius
 
Linas
24. 2008-09-17 20:11
 
Zynute nuo Sauliaus. Siandien nusileido iki Grand Joras bivaco, toliau nelips, genda oras. Ryt planuoja nusileisti i civilizacija.
 
tania
25. 2008-09-21 11:51
 
2008-09-17. gavom nuo Mingailes oru prognozes, zadejo kita diena kritulius, krintancia temperatura iki minus 10 laipsniu ir nesilpnejanti veja, todel apziureje marsruto matoma dali ir ivertine nematoma, nusprendem leistis zemyn. nes esamos oro salygos jau buvo netoli musu galimybiu ribos, o oru ryskus blogejimas sudarytu daug rimtu problemu. marsruto likusi dalis buvo pagal musu vertinimus gan rimta, tikrai rimta, sudetinga ir reikalaujanti daug laiko, jegu ir gero oro. mes nebuvom net isitikine, kad nuo Canzio namelio per diena galetume pasiekti GJ virsune del marsruto ilgumo ir sudetingumo, tad butu teke nakvoti dar auksciau (apie 4000 m.)kazkur ant keteros ir tikriausiai nedalipus virsunes. nakvyne prie danties (irgi kazkur virs 3800m.) gerom oro salygom buvo salta ir vistiek ateme jegu. pakartoti blogesnem ir l. blogom oro salygom nesinorejo tikrai. ant keteros istisai pute stiprus ledinis vejas. visa diena praleidziant tokiose salygose nori nenori, situacijai atsiliepia. 
poilsio diena, Canzio namelyje apie 11-12 val. sviete saule, bet prie stipraus vejo ir minusines temperaturos fotografuojant rankos nusaldavo kapitaliai per minute .  
laiko trukumas irgi buvo svarbus faktorius, nes nusileidimas nuo GJ virsunes yra labai ilgas ir tikrai sudetingas. mes tam buvome pasiruose techniskai (papildoma iranga), bet realiai butume nespeje nusileisti per viena diena, o krituliu situacija butu rimtai gadinusi reikalus. 
kol mes Canzio namelyje valgem pusrycius ir as fotografavau, tai ant GJ keteros pusia dienos vyko intencyvus gelbejimo darbai, malunsparnis tai issodindavo, tai surinkdavo zmones (gelbetojus) ant virsunes, kazka (zmones) nukeldinejo nuo keteros, kuria mes planavome leistis, kazko jieskojo ledyne, per kuri mes ir nusileidom. 
vienu zodziu, paimti virsune buvo realu, nors buvo ryskus laiko trukumas, kad speti Milane i lektuva, bet mes labai apsidziaugem kita diena, kad nusprendem leistis zemyn, nes jau pries pietus dideliu greiciu judantys debesys aptrauke virsune ir musu paskutine nakvojimo vieta, o veliau ir visai aptemo, trumpai sakant - tikrai blogas oras ir dar stipresnis vejas. Sekancia diena buvo dar blogesnis vaizdas, visi kalnai buvo aptraukti tamsiu debesu ir apacioje lijo. tokiomis salygomis daryti ilga sudetinga nusileidima tikrai nesinorejo, ne tai , kad nesinorejo, bet butu alinanciai pavojinga. 
taip, kad as skaitau, kad pasielgem labai teisingai. labai padejo Mingailes siunciamos oro prognozes, jeigu ne jos, tai jau buvom nutare kabinti pirmas virves nuo Canzio link virsunes, butu buves juodas reikalas.
 
Saras
26. 2008-09-21 15:53
 
:upset  
ale yra reikalu jums ten... 
o siaip tai - bus tu virsuniu , ne karo metas  
:)
 
pb
27. 2008-09-21 21:22
 
sveiki sugrize
 
Linas

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 05 birželio 2009 )
 
< Atgal   Kitas >