Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2008 06 21-24 Joninės Aukštuosiuose Tatruose Spausdinti Siųsti el.paštu
Ketvirtadienis, 19 birželio 2008

      Atėjo Joninės, taigi turim keturias laisvas dienas. Susiruošėm aštuoniese: Saulius, Mingailė, Tatjana, Šarūnas, Natalija, Raimundas, Jelena ir aišku aš (Linas). Šarą paėmėm Varšuvos oro uoste, ir visi sėkmingai nusigavom iki Tatranska Polianka kaimelį Aukštųjų Tatrų papėdėje.

Palikę automobilius patraukėme link kalnų viešbučio Sliezky dom, ėjome apie 2 val. Lena, Raimis, Nataša liko viešbutyje, o mes patraukėme su visu svoriu kopti Sauliaus numatytu maršrutu. Kaip visad mes lengvų kelių neieškom, radom turbūt sunkiausią... Lipom į Gerlach(2655) viršūnę pereidami Gerrlachovsky štit ketera su visomis viršūnėmis pakeliui. Per parą pakilome 2500 m aukščio, ir iš tikro tai jautėsi, man pavyzdžiui pasireiškė linksmumu ir tankesniu kvėpavimu kitiems kaip prisipažino irgi jautėsi. Ėjome dviem ryšiais pirmas ryšys tai Saulius su Mingaile, antras ryšys Šaras, Tanka, ir Linas. Visur viskas buvo musų jėgoms, bet į maršrutą išėjus per pietus ir dar naktį nemiegojus leidžiantis nuo viršūnės jau žarnos pradėjo lyst per šonkaulius lauk. Be to ir leidomės jau sutemus. Stojom nakvynės prie Batizovske pleso ežero, šiokioje tokioje akmeningoje pievelėje. Mingailė dar virė sriubą, mes visi išsišiepę laukėm, užsrėbę sriubos sumigom kaip musės žiemą, prašydami dievu, kad nelytu, nes palapinių net neturėjome.

Ryte pabudome saulei spiginant, kol visi kėlėsi aš nubėgau Lenos parsivesti, ji jau artėjo taku link mūsų, sulaksčiau per valandžiukę, mūsiškiau jau beveik susiruošę, jie šiandien eina atskirai ryšiais Saulius su Mingaile ir Šaras su Tatjana, o aš su Lena paprastesniu maršrutu bet į ta pačią Batizovsky viršūnę (2456). Iš pradžių man ėjosi labai sunkiai kas 100 m vis poilsiauju, jėgų nėra nieko nesuprantu, bet vėliau pavalgius batareikos pasikrovė ir mano nuostabai mes su Lena jau viršūnėje, ten pašūkaujame mūsiškių, bet niekas nieko neatsako, taigi pažiūrėję į vakarėjančią saulę leidžiamės. Nusileidome irgi greitai, atsisukę jau slėnyje matome kaip mūsiškiai stovi viršūnėje, dar pašūkaujame vieni kitiems ir temstant pasiekiame stovyklą. Pagal žibintuvėlių (ciklopų) judėjimą reguliuoju vakarienės virimo procesą. Visi laimingi einame gult. Ten pat prie Batizovsky ežeriuko.

Atsikėlę ir pavalgę visi einame į kitą -Velickos slėnį ten prie Sliezky dom. Sauliaus komanda varo vėl sudėtingais maršrutais kišenes prisikišę chemijos ir svajodami apie lašinius, net Šaras prisipažino, kad nori šašlyko, bet nevalia visi bando energetini maistą... Mums Saulius pasiūlo lipti į šalimais esančią Kvetnicova veža (2432) viršūnę tipo nesudėtinga, mes aišku patikime ir Sliezky dom bare prisigėrę limonado varom į tą kalną, iš pat pradžių suprantu kad tai nėra labai lengvas kopimas, prisitraukimas artimas užtat stačios sienos aukštos, sudėtingi statūs žolės šlaitai, nėra kur įsikibti, uolos nugludintos lavinų, neturint ko įkišt į plyšį sunku, daug kur gelbsti kabliukas, dar vadinamas „dangaus pirštu“, jį naudojau pirma kartą nors tampausi pastoviai, bet naudoti niekad nedrįsdavau, dabar teko, nes kilpų žemesnėje kalno dalyje kabinti nebuvo kur. Taip ir kopėme visą dieną, aukščiau ėjosi geriau sienos kad ir stačios kartais vertikalios, bet yra kur įsikabinti ir kilpas užkabinti, kiek virvių pakabinau vienas dievas žino, beveik visas maršrutas. Likus iki viršūnės mažiau kaip 100 m (2348) nusprendžiau leistis, nes jau leidosi saulė. Buvo labai gaila kadangi lipimas buvo nebesudėtingas, bet geriau neužlipti negu leistis nuo kalno naktį ypač su nepatyrusiu partneriu. Dvi virves dar nusileidom šviesoje dar dvi temstant, paskui sutrumpinęs virve iki 10 m slenkančia sauga kartais saugant per akmenį nuleidinėjau Leną, vienoje vietoje užsirovėm ant sienos gerai kad užteko dvigubos virvės.

Taip mes nusigavom iki Sliezky dom 1 nakties. Galvojom pasiimsim daiktus arba pernakvosim, bet įėję į vestibiulį supratome kad recepcijoje nieko nėra, skambinome šūkavome, barškinome į visas duris, dainavome, daužėme į langus, grojome, bet nieko tik kameros žiūri į mus. Po valandos apsiraminę nusprendėme miegoti ant suoliukų vestibiulyje. Aš po galva šalmą pasikišęs, Lena virvę. 4:45 ryto pasirodė virėjai. Pradėjo rinktis turistai, manęs du kart klausia ar aš kartais ne gidas jų belaukiantis, aš tik purtau galvą. 5:00 ir pidryla iš recepcijos toks su žiedais ir auskarais ir dar užpakali vingiuoja, na vienu žodžiu seksualinė mažuma. Atgauname kuprinę, pas virėjus gauname virtų sosiskų ir varome pas saviškius. O tie miega svoločiai, bet teisybė yra juos kramtė visą naktį moškės su uodais. Radome pas juos ir Raimį su Nataša. Visus prikėlėm ir į kelią, apačioje pardėje Lena įsigyja šalmą, taigi iškepiau jau nauja turistą-alpinistą, Raimis irgi įsigijo rimtus batus manau Natašos nuopelnas. Taigi mūsų gretos auga. Toliau Lenkija, trešnės braškės, susukti viduriai ir namai.

LinasKomentarų (18)
1. 2008-06-19 19:16
 
o kur Raimis? Nataša neskriausk vyro! 
Rolas
 
rolas
2. 2008-06-25 12:14
 
Na va grįžom... Prisilaipiojom genomiškai dar ir dabar visus raumenis skauda.
 
Linas
3. 2008-06-28 12:26
 
Sveiki,  
Daznai zygiuoju Tatruose, bet vaikstau tik turistiniais marsrutais. Noreciau "kelti kvalifikacija" - eiti i turistinius/alpinistinius zygius, bet neturiu nei komandos, nei irangos, nei patirties. Iranga galecau isigyti, bet patirti ir komanda isigyti sunkiau. Gal su jumis galima butu kada nors prie progos pakeliauti...? :)
 
Remigijus
4. 2008-06-30 16:30
 
Šiaip mes su visais susipažįstame keliaudami po gimtąjį kraštą, kartu treniruojamės , kaip sakoma apsitriname apsiuostome. Ir tik tada važiuojam į tolimesnes sudėtingesnes keliones. Gal palik kontaktus ar šiaip patriūbyk dažniau tai ir prisijungsi prie mūsų veiklos. Jei nori greito proceso kreipkis į Montismagiją, jie organizuoja kursus ir įvairias išvykas už protingus pinigus. Dar panašia KSC veikla užsiima bet kažkaip jų tinklapio nebeliko.
 
Linas
5. 2008-06-30 17:34
 
Jo, buvo Extreeminis zygelis, gilu ispudi paliko ir kopimai, ju sudetingumas ir fizine apkrova. Tik keistas vienas dalykas, kad gryzus nebesapnavau visa savaite, kad kabu ant sienos ir atsibudus nakti nesizvalgau ar sauga yra.
 
Saras
6. 2008-06-30 17:42
 
neuzilgo atsiusiu ir nuotrauku albuma is sios isvykos, tik reikia dar apkarpyti
 
Saras
7. 2008-07-03 17:58
 
Jau jau ruošiame ataskaitėle :) 
Jei viskas bus ok, šia savaitę įdėsim ir techninį aprašymą...
 
Saulius
9. 2008-07-09 20:50
 
Idomu uz ka moketi? Argi ten mokamos virsunes.
 
tania
10. 2008-07-09 21:10
 
Mokėti mes nemokėjome, nes mūsiškiai turėjo tuos UIAA alpinistų pažymėjimus tai tipo mums buvo galima lipti be gido. Be to mes nieko ir neklausėm. 
O lipom Veličke sedlo, toliau ketera pakeliui įlipant į visas viršūnes.
 
Linas
11. 2008-07-10 08:58
 
versunes mokamas tik su ju gidu ,ei neturite UIAA pažimejmus, klausti ne reikia, bet nusileidus malunstparniui arba ikopiant vietiniu gelbetoji teks aiskintis :) kas toke :) 
 
o tos UIAA Andrius Smirnovas lig tai gali isduoti ?
 
Igoris
12. 2008-07-22 21:54
   
Sarunas
13. 2008-07-31 16:48
 
is nuotrauku atrodo viskas labai grazu ir lygtais nesudetinga 
(apart 1m. ilgio kuprine ant peciu). bet zinoma, tai apgaulingas ispudis. na, tiesiog pagarba.
 
giedre
14. 2008-08-04 07:49
 
UIAA pazymejimus isduoda Saulius Vilius (Lietuvos alpinistu sajunga)
 
Saulius
15. 2008-08-04 23:03
 
turbut viskas is nuotrauku atrodo lyg tai nesudetinga nes kreivu veido israisku nesimato, bet tai apgaulingas ispudis, visos nuotraukos su kreivais nuo sunkumo veidas ne buvo idetos, o kur buvo dar sunkiau, tai buvo neimanoma fotografuoti..., Tanios paklausk...
 
Sarunas
16. 2008-12-07 02:17
 
o cia joniniu filmukas  
http://www.youtube.com/watch?v=SZ5D6K5s5lc
 
Saras L.
17. 2008-12-07 02:20
 
oi sumaisiau, tas buvo is Matterhorno 
cia filmukas is joniniu: 
http://www.youtube.com/watch?v=YbGc8hrlSQo
 
Saras L.
18. 2008-12-17 17:53
 
Pagal taisykles, jeigu norima laipioti Tatruose is viso..., tai visiems reikia tureti National UIAA Club nario alpinisto pazymejimus su savim visa laika, uzsenieciam + pasa ir netgi klubo ID kortele. Neturint UIAA pazymejimo galima laipioti tik su UIAGM gidu.
 
Saras L.

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 06 vasario 2009 )
 
< Atgal   Kitas >