Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2008 05 01 Ilgasis savaitgalis Juroj (Lenkija) Spausdinti Siųsti el.paštu
Penktadienis, 25 balandžio 2008
Važiuojam mes į Lenkiją Juros parką, bet ne prie jūros, nes iki artimiausios jūros koks 800 km bus. Kelionėn išsiruošėme vėlai vakare, pajudėjom dviem mašinom. Juros parką pasiekėme be nuotykių ryte. Kempinge nustebino lietuvių gausa, jaučiausi kaip per kokį sąskrydį dar tarybiniais laikais.

Jura

Nuotraukos čia

Sauliui sukomandavus, mes nemiegoję ir neėdę griebiam įrangą ir bėgom ant uolų, uolos geros truputi šlapiuos nuo ryto rasos, bet saulei pradžiovinus lipti labai smagu. Lipant uola nejaučiam nei alkio nei nuovargio, bet nulipus valgom Saulių... Taip prasitrynėme iki pietų.

Viskas labai smagu, bet kai prisirinko lipikų, tai kaip skruzdžių ar kokiam Akropolyje. Po pietų ėjom žiūrėti pilies irgi ant uolos, nuėjome gražu, Saulius kaip visad tiesiai į pilį įsikorė ir per kitą pusę nusileido.

Sekančią dieną į uolas vėl, Mano dukra sustreikavo tipo nelipsiu na ir nelipo... Prakiurksojo į mus bežiūrėdama, paauglystė kvailystė ir tiek. Tiesą Saulius tipo ėjo ieškoti kito lipimo maršruto, tai radau bemieganti saulutėje ...

Po pietų Saulius, Tanka, Rolas ir Nataša liko laipiot, o mes likusieji ėjom žiūrėti tolimesnių uolų. Lena iš mūsų paėmė žemėlapį, tipo mes su Saša pasivysime vėliau. Aišku be žemėlapio mes nugrybavome ir nepataikėme į uolas, o mūsų kompanionės pasirodo irgi žiūri į knygą ir mato špygą taigi uolų nerado, bet rado ežerus. Iki to laiko ir Sauliaus kompanija prisilaipiojo, taigi Tankos vedini visgi nuėjom prie tų uolų. O ten gražu, bet irgi tas pats skruzdėlynas tik tenai jau lenkai kaba.

Trečia dieną mano mergos su Vadimu išlėkė į Krokuvą, Veličką pasikultūrinti, o mes likom laipioti aš asmeniškai antroje trasoje persistengiau ir „užkaliau“ rankas, durnas jausmas, tik išmasažuoji po minutės kitos jos vėl akmeninės ir taip prasikankinau iki pietų, užtat visus saugojau... Vakare buvom mielaširdingai pakviesti speleologų kuriuos pažįsta Rita apžiūrėti urvų kurių čia begalė, mes su Sauliumi ir Nataša ir aišku Čeburyla iškart sutikom, o va Tanka su Rolandu ne tipo bijo išsipurvint...

Urvuose visai gerai pastoviai slapia purvina, baisu užstrigti, šliaužėme mes tokiu tuneliuku po žeme, jausmas ne koks ypač posūkiuose kai įstringi reikia pasisukt teisingai, kad pralįstum. Vakarui užteko ir tiek. Grįžus sužinom kad Saša išsisuko koją, guli palapinėje dejuoja...

Ryte lyja, taigi mes vėl į urvus. Šį kartą įkalbame dar Tatjaną, kol patyrę speleologai kabina urve virves, mes nubėgam į vakarykštį urvą, ten išlandžiojam kur tik galim. Grįžę prie urvo su virvėmis eilėje randame 5 lenkus, jie mums siūlo kartu su jais lysti į šalia esantį, mes aiskų sutinkame, vėl kova su kaustrofobija, siauros skylės ir laipioijimas uolomis iš vidaus, bet mes gi lengvų kelių neieškom... Dar lipam į urvą kur virves pakabino speleologai iš Kauno, bet čia tik žumaravimas dideliame ir giliame šulinyje. Lenkai pasiūlo dar nulėkti į kitą vietą esančią už 50 km, mes kaip visad sutinkame išskyrus Tanka, kodėl ji nevažiavo mes nesuprantam ir suprasti nenorim. O tie urvai gražesni ir įdomesni, aš su lenkų vadu dėl stambesnių gabaritų įlindome į vieną urvą, kuris jungiasi su kitu urvu siaura žema ir ilga landa, Saulius dievagojosi, kad irgi turbūt nepratilps, bet kaip Nataša su Rita pasakojo, kad šliaužė taip greitai ir niekas pavyt negalėjo. Aš tuo tarpu su dviem lenkais lindome gilyn, iškvepi orą ir prasispraudi į kitą salę, lenkai pakabino virves, paaiškino kad lysti atsargiai landos gale šulinys, kaip ten atsargiai kad aš du kart bandžiau niekaip nepratelpu. Čeburylai gerai pakabinau ant turėklo ir čiuožia, o man niekaip užpakalis nepratelpa. Lenkas siūlo lysk galva į priekį, na aš taip mėginu iškvėpiau orą rankas sukišu į plyšį kojom įsispyriau į uola drabužiai plyšo bet aš prasispraudžiau, išlendi tiesiai į šulinį kokių 5 m skersmens ir 10 – 15 gylio laikydamasis už stalaktitų traversuoju iki akmeninio tilto ir viskas belieka leistis į šulinį, ale kaip reiks grįžt... Viskas čia gražu. Grįžau kažkodėl labai lengvai, matyt iš baimės suliesėjau. Na dar lindome į gilų ir didžiulį urvą, kur Lenkų speleologai švenčia naujuosius metus. Urvas tikrai gilus salės milžiniškos, teko leistis lipt uolom (aš žumaravau nes nesaugiai saugančiu lenku nepasitikėjau) šliaužti vėl leistis virvėm ištisas labirintas. Grįžom jau sutemus, daiktai supakuoti, miegot nieks neduoda, sukišo į mašinas ir namo...

Linas



Nenumaldomai artėja ilgasis sąvaitgalis. Mes svarstėm kur važiuot ką pamatyt, bet čia kaip visad isikiša Tanka ir visą svarstymą sugadina. Taigis pasirodo važiuojame į "Jura" Lenkijoje, kadangi tenai nebuvom nežinom, visi labai patenkinti sutinkam.



Važiuoja Tatjana, Rolandas, Linas, Lena, Povilė (Lino dukra), Nataša (Lenos dukra), Saša (Lenos sūnus)
Vadimas, Julka, Saulius 1 + Saulius 2 turbūt irgi važiuoja kur jie dėsis, kaip suprantu Šaras irgi laižosi, a kiti ? Ką darot?

Pagooglines radau biški infos, apie tai, čia nukopijavau iš Ąžuolo tikiuos i snukį negausiu:
Čia tas tinklalapis : http://wiki.azuolas.org/climbing:lenkija_jura

Jura (Lenkija)

Taigi, kas ta Jura? Jura tai toks regionas Lenkijoje (tarp Czestochovos ir Krokuvos), kuris susiformavo Juros periodo metu (iš čia ir pavadinimas). Rajonas nemenkas (jei gerai pamenu, tai 100 km ant 40 km kazkur toks plotas), jame daug uolų ir beje urvų (šita sužinojau neseniai). Yra Šiaurinė Jura ir Pietinė. Uolų aukštis nėra didelis (vidurkis yra apie 15-18 m, bet yra keletas išimčių, kur uolos siekia 70-80 m). Uolos tipas yra kalkakmenis (t.y., tas pats kas Sloupe).

Podlesice

Tai berods didžiausias laipiojimo rajonas Juroje (trasų apie 500) ir netoli kiti laipiojimo rajonai (pvz., vienas populiariausių laipiojimo rajonų Rzedkowice (300 maršrutų) yra už 30 min pėsčiomis ar 5 min mašina). Podlesice yra dar gerai ir tuo, kad ten yra „climbing shop'as“, kur galima įsigyti maršrutų knygą; bei kempas su dušu.

Maršrutai

  • jura.zip: Keletas Juros maršrutų (laikinai įdėtų)

Kaip nuvažiuoti

Galutinis tikslas yra Podlesice . Iki jos važiuojama tokiu maršrutu: Kaunas - Varšuva - Czestochowa - Siewierz - Zawiercie - Podlesice

Zawiercie galima išsiimti grynųjų iš bankomato, bei apsipirkti maisto. Maisto parduotuvių (1,5) yra ir Podlesice, bet pasirinkimas mažesnis.

Paprastai važiuojama iki Czestochowos, už jos yra miškų. Ten kur nors stojama ir pamiegama iki ryto (kelios valandos miego yra geriau, nei iš vis be miego). Kitas variantas, stoti kažkur už Varšuvos, pamiegoti ir anksčiau atsikėlus, patraukti toliau. Styra, jūs berods taip darėt, gal gali/turi ką pridurt?

Grįžti geriau ne pro Zawiercie/Siewerz. Čia darbo dienom neretai būna kamščiai.

Keletas nuotrauku rastu:







Komentarų (8)
1. 2008-05-06 09:49
 
Jooo turejom gera laika...visi grizo laimingi ir kazko ismoke :)  
O kai kas dar ir i urvus lindo :)
 
Julius
2. 2008-05-08 21:23
 
atrodo buvo linksma. is tos laimes pamursau ir telefono pin koda. telefonas uzsiblokavo. paprase puk kodo. kurio gyvenime nezinojau. o atgal vaziuojant, kai reikejo susimoketi uz kura, pasirodo ir korteles koda pamirsau. gerai, kad draugai turejo korteles su pinigais. smegeneles issiplove.
 
Rolas
3. 2008-05-09 08:13
 
:grin  
vo cia tai geras, rolai - sensti - skleroze tau jau ar ka?!  
:p
 
pb
4. 2008-05-09 15:11
 
Sveiki :)  
Kuo šilčiausi linkėjimai visai grupei, ypač Natašai, Linui, Sauliui nuo mus lydėjusio ( tadien į penkis urvus) lenko Krzysztof.
 
Rita
5. 2008-05-09 18:42
 
beje, keletas anekdotų speleo tematika : 
http://www.speleo.lt/index.php?id=88
 
Rita
6. 2008-05-09 20:54
 
cia gerai pailsejom vadinasi. kai smegenys isvalomos nuo nereikalingos informacijos. bet kartais ir geri failai issitrina.
 
Rolas
7. 2008-05-12 16:55
 
cia Rolai del nusileidimo tuo virviu liftu tau isbyrejo kai kurie skaiciai is galvos. reikejo pleistro pasiimti... :x
 
Saras
8. 2008-05-12 17:06
 
Na geri kadrai is urvu!!!!!!!!!!!!! :eek
 
Saras

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:



Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Šeštadienis, 01 vasario 2014 )
 
< Atgal   Kitas >