Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2008 02 16-17 2-jų dienų žygis Biržai-Likėnai Spausdinti Siųsti el.paštu
Ketvirtadienis, 14 vasario 2008
Na va ir grįžome iš Biržų žygelis buvo nuostabus, daug pamatėme nuostabių dalykų, vienu žodžiu viskas pranoko lūkesčius, kaip ir priklauso per tokia svarbią šventę .

Oras puikus saulė švietė, šaltukas spaudė (termometras rodė -10). Atvažiavę į Biržus apžiūrėjome Biržų pilį , kuri restauruota ir labai gražiai atrodo. Astravo dvaras per kurį į Biržus per seniausią Lietuvoje dirbtinį Širvėnos ežerą nutiestas ilgiausias Lietuvoje medinis 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltas . Be to dar gražios Katalikų ir Evangelikų reformatų bažnyčios, per automobilio langą dar matėme ir siaurojo geležinkelio kompleksą. Prie paminklo Nepriklausomybės gynėjams stebėjome Lietuvos nepriklausomybės šventines iškilmes (va kokie mes patriotai).

Veliau stengėmės pavalgyti, kavinės dėl švenčių nedirba radome vieną smurglinę bet ten kampai apvemti ir be alaus nieko nėra, kitoje tik kiaulienos šašlykas, kurio įsivaizdinus Lena nevalgo, aš jau siūlau krautuvėje „užsitavarint“, bet čia Tanka irgi įsivaizdinus pasirodo „buterbrodų“ nevalgo... Teko paklausinėjus surasti valgykla kur už pigiai visi patenkinti buvo.

Toliau varėm su auto iki Karvės olos , atrodo ji įspūdingai į tą skylę po žeme nelindom. Rolas sako aš ne speleologas, na mes irgi ne speleologai tai ir nesupurvinom savo vertingų drabužių. Vidury laukų mašinos palikti nenorėjom, tai nusprendėm pavažiuot link Kirkilių karstinių ežerėlių , prie pagrindinio kelio netyčia aplankėme Geologų duobę atsivėrusią 2003 metais Visur aplinkui pilna senu karstinių įgriuvų. Kirkiliuose žmonės prūdų nekasa, nes jie patys atsiranda žemei įgriuvus, turbūt nejauku kai kieme įgriūva, matosi kad tie procesai vyksta ir šiandien. Kirkilių karstiniai ežerėliai labai neįprastai atrodo, su išraitytais krantais daugeliu pusiasaliu ir įlankų, jie susidarė iš daugelio smegduobių, jų ten Kirkiliuose priskaičiuota apie 200.

Sekantis objektas Likėnai , ten mes pas gerąja bobulytę palikome automobilį, Lena pavaišino jos šunelį traškučiais. Sužinojus, kad mes ruošiamės aplankyti Kirdonių karstines įgriuvas, toji močiutė mums papasakojo apie savo gimtinę Kirdonėliuose, kur pavasarį į kai kurias smegduobes vanduo bėga sukdamasis verpetais, kaip jaunystėje prie namo prasmego žemė.

Taigi palikę automobilį patraukėme per Likėnų parką , prie Likėnų šaltinio senas pavadinimas Smardonės šaltinis , beje ir Likėnai ankščiau buvo vadinami Smardonimis dėl nuo šaltinio ir Smardonės upelio kylančio kvapo. Parkas prižiūrimas, o šaltinis privertė visus išsižioti. Tai tikra upelė ištekanti iš po žemių, pirmas palyginimas į galvą atėjęs kaip Dūkštelė vasara. Šaltinyje plaukioja galybė ančių ir dvi gražuolės gulbės, kurios už bandelės gabaliuką gali papozuot. Vandens kvapas nekoks jaučiasi lyg siera trenktu.

Toliau už Likėnų Salomėjos šaltinis , jis irgi įspūdingas, bet tikrai nublanksta prieš Likėnų šaltinį. Kulniuojam toliau kaip buržujai pasispirdami lazdomis kurios tikrai padeda eiti sparčiau. Einam einam ir prieinam Kirdonių karstines įgriuvas, Kažkodėl jos ant gražios skulptūros pavadintos Jaronių karstine įgriuva, matyt tik ta viena pažymėta kur su vandeniu užpildyta nors aplinkui jų pilna, vienoje įgriuvoje matosi sugulusi žolė link dugno, o dugne skylė tai tikrai kaip močiutė pasakojo vanduo į ja gurmėjo.

Nakvojam čia pat paėję į miškelį. Miškas nerealus lapuočių aplinkui ąžuolai, uosiai ir įgriuvos įgriuvos, daugelis su vandeniu. Įsikūrėme tarp dviejų, džiaugdamiesi, kad galim įgriūti bemiegant. Lena tempė gumą iš paskutinių, nėjo gult, kadangi tai pirma jos nakvynė žiemą palapinėje, bet kur dings vis tiek ėjo ir kaip nekeista nesusalo...

Ryte oras subjuro, bet mes gi nepaisom nieko nebaisi mums ta šlapdriba. Taigi aplankėm Daudžgirių parką parkas apleistas pastatai apgriuvę tik sienos belikę, pakeliui radome siauruko bėgius pasinaudojome siauruko geležinkelio tiltu per Tatulos upę. Toliau Tanka gadina mūsų kojas lišnais kilometrais, bet mes to neužmiršim... pasiekiam Pabiržės parką, kuris visai nekaip atrodo ir dėl didelės mėšlo krūvos blogai kvepia. Pabiržės bažnyčia ir varpinė patiko ir iš arti ir iš tolo. Pora kilometrukų dar ir mes Likėnuose prie automobilio.

Tuo mus pažintinė kelionė nesibaigė, aplankėm šalia esanti Klausučių piliakalnį gero vaizdo nėra, bet įdomus, kadangi aplinkui plati pelkė, o priėjimas tik vienas ir plotas jo nemažas tik aukštis nedidelis alia sala apžėlusioje krūmais pelkėje.

Toliau Pasvalys su Žalsvuoju šaltiniu jis garsus savo gyliu kuris yra virš 20 m. ir dar ne iki galo ištyrinėtas.

Tai tiek. Dalyvavo Tanka, Rolas, Lena, Linas, ir karu grįžo, kur Biržietiško alaus pirkti rodė, bei į Žalsvąjį šaltinį žiūrėjo Violeta.

 

Per šventes i Biržus. Taigi pasiūlymas aplankyti biržų apylinkes.
Aplankome Biržų pilį , Karvės olą , Likėnų parką, Smardonės mineralinį šaltinį Kirdonių karstines įgriuvas, Daudžgirių parką, Pabiržės parką, Klausučių piliakalnį.
Išvykstam 7:00 nuo Karoliniškių Maksimos 2008 02 16 šeštadienį, grįžtam sekančią dieną.
Pakol-kas dalyvauja Rolas, Tanka, Lena, Linas.
Kas netingi dalyvaukit.
Kuo daugiau apie tas vietas skaitau tuo labiau norisi... ir pozemines upes ir urvai
Komentarų (8)
1. 2008-02-15 08:17
 
I xocetsia i kolitsia i mama ne velit... :cry
 
D.S.
2. 2008-02-15 14:29
 
Davai Dariau varom netormazi
 
Linas
3. 2008-02-18 10:02
 
;) respects! 
gerai kad jus tokie uzsispyre ir atidirbat kulturine programa netik uz dariu bet ir uz mane  
;]]]]]]] 
 
:p  
 
dabar tik fotkiu truksta
 
pb
4. 2008-02-18 10:56
 
Povke tikrai tavęs miške senai nemačiau o mums istoriko su savo žiniomis tikrai trūksta.
 
Linas
5. 2008-02-18 15:54
 
...o ka daryti - disertacija yra kaprizingas dalykas, pati gyvate nesiraso - tenka man kankintis  
;]]]] 
 
:grin  
 
gal sakau kada dukstele paplaukioti reiktu? 
gal vandens ten kada bus...
 
pb
6. 2008-02-26 22:57
 
neblogai ten Birzuose, o Zalsvajame saltinyje nenardet? visgi 21 m. gylio (reikejo lastus pasiimti :grin
 
Saras
7. 2008-03-14 22:56
 
jojo, Birzuose tikrai papklaukioti vertetu
 
buratinas
8. 2009-04-01 14:06
 
;)
 
54

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 05 birželio 2009 )
 
< Atgal   Kitas >