Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2007 09 27 - 10 15 Gruzija, Armėnija Spausdinti Siųsti el.paštu
Penktadienis, 19 spalio 2007
Klajonės Gruzijoje ir žvilgsnis į Armėniją

Ryga-Tbilisis lėktuvas lengvai pūptelėjęs ant šilto asfalto skubiai nuriedėjo į savo parkavimo aikštelę, kur iš atlapotų jo durų pabiro kalnų, vyno ir šašlykų ištroškusi minia. „Gamardžobat!“ – taip kiekvieną atvykėlį pasitinka saulėtos Gruzijos gyventojai. Saulėtos, dulkinos, šiukšlėm nusėtos, klajojančių karvių šalies žmonės, labai gerai prisimenantys siaubingą pilietinį karą, svarbiausia savo užduotimi mano esant savosios šalies liaupsinimą. Į klausimą „Ну как, нравитса у нас?“, turite nemirksėdami atsakyti: „Прекрасна...“. ;]Trys savaitės (Rugsėjo pabaiga - Spalio pradžia), tokia buvo mūsų kelionės trukmė. Sakysit - "Mažai!", kiti šauks – „Daug!“ ir visi bus teisūs. Tai per daug trumpas laikas pažinti šalį. Tačiau tai užtektinai, kad pamatytum, užuostum, paragautum ir paliestum atitinkamą kiekį objektų ir subjektų reikalingų susidaryti savo nuomonei. Subjektyvia mano nuomone – Gruzija yra nuostabi šalis su galbūt tik jai vienai būdingomis problemomis. Žmonės draugiški iki išprotėjimo, o politinė santvarka sukrečiančiai nestabili.

Vietinė valiuta „laris“. Vienas laris lygus 1,6 lito. Vidutinė pensija 30 La, mokytojas uždirba 120 La, o policininkas 1500 La. Tiesa, 70 procentų Gruzijos gyventojų – bedarbiai. Stebina? Skaičiai taip, tačiau realybėje visi skaičiai praranda prasmę. Ir penktas BMW, ir Volga, ir keturiasdešimties metų senumo taksi (geltonas IŽEVSKO moskvičiukas su žigulio varikliu), spjaudydamas dūmais jus vis tiek per visą miestą nuveš už 6 La.

Tbilisis didingas, bet neišdidus – nesigėdija purvo, dujų nuotėkio, griūnančio senamiesčio, įtraukto į pasaulinį UNESCO sąrašą, ir karą menančių daugiabučių (kuriuos okupavę pabėgėliai iš Abchazijos papuošė spalvinga džiūstančių skalbinių aureole). Sovietinę praeitį menantys fabrikai, kurių kaminai jau senai į dangų nespjaudo dūmų, stikliniai dangoraižiai, ankstyvaisiais viduramžiais kvepiančios cerkvės ir prezidento Sakašvilio rūmai (įtartinai primenantis Baltuosius rūmus Vašingtone) kerės Jūs visos kelionės metu. Visos kelionės metu, jei nesate užsikodavęs abstinentas Jus lydės ir malonus vyno kvapas panosėje, bei truputi apsiblaususi galva – tačiau priimkite tai kaip natūralią būseną. Kaukazas yra Kaukazas!

Užsiminus apie Kaukazą nuodėmė nepaminėti ir kalnų. Uf.. jie grąžūs... Kazbekas, Ušba ir tt ir panašiai... (kalniečiai supras ;] ). Šalia kalnų driekiasi tykūs kaimai ir begalės vynuogių plantacijų – vyndarystė čia tradiciškai turi baisiai gilias šaknis (Saperavi, Mukuzani, Tsinandali ir Kindzmarauli yra vos keli kaimai, kuriuose gaminamas puikus vynas (gruzinai aišku pasakytų: „Geriausias pasaulyje!“)).

Jūra. Taip ten ir jūra yra. Smėlio prie jos nėra, bet jei norėsit į neprietelių paleisti akmenį – tokį itin patogų pajūryje visuomet surasite po ranka. Vanduo šiltas. Ir nepatikėsit, konsiliumas vienbalsiai nusprendė, kad šiltas ir sūrus vanduo Juodojoje jūroje yra visiškai natūralus ir tai nėra vien šlapimas! Ne taip kaip Baltijos.. ;[

Reziumuojant: puikus paveldas, aukšti kalnai, švelni jūra, daug vyno ir draugiški žmonės Gruziją paverčia idealiu atostogų ar šiaip klajonių tikslu. Nepamirškim, kad ir kainos doram būrui lietuviui yra priimtinos! ;]

Tai čia apie Gruzija, o Armėnija (kuriai aplankyti antgamtiškos jėgos mums skyrė tik 1,5 dienos) yra visai visai netoli jos. ;]]]]] Aš ir pats iš pradžių nepatikėjau: tik 250 km, tai reiškia 6 h sausakimša maršrutke, 30 dolerių viza ir jūs jau Jerevane!

Nepostringaujant, šiai šaliai reikia atskiros 10-15 d. kelionės. Tai, ką teko pamatyti per 1 dieną, buvo panašu kaip vaikui duoti palaižyti ledinuką ir po to atimti. ;] Vizualiai Armėnija tvarkingesnė ir švaresnė už Gruziją. Derlingos žemės ieškojom, bet radom tik akmenų. Kultūros paveldo objektai išsibarstę plačiai po šalį, todėl modernioje sostinėje Jerevane užsibūti nerekomenduotina.

Apibendrinant reikėtų pastebėti, kad geriau 100 kartų pamatyti pačiam nei 1 kartą išgirsti. Įspūdžiai visuomet yra unikalūs ir nepakartojami, sutikti žmonės lieka širdyje amžiams, skanautų badridžanų kvapas dar nekart vaidensis, o papasakoti tai juodomis avelėmis baltoj lankoj be raudono vyno upelio – bergždžias reikalas!

Išvados: rekomenduojame.

Pastabos: visuomet pakelti tostą už šeimininkus.

Rekomendacija: pakelti dar vieną tostą už šeimininkus.

;]

PB’07


Apie Gruziją Wikipedijoje čia
Komentarų (8)
1. 2007-10-19 16:37
 
tikrai trumpai detalus, sakyciau lakoniskas pasakojimas, bet tai tik sviesioji Gruzijos puse, o kaip su tamsiomis jegomis? 
Beje Gruzija randasi 10-tuke oficialiame pavojingiausiu valstybiu sarase.
 
Geras
2. 2007-10-19 18:02
 
Nezinau kokiame sarase Gruzija "randasi", bet reali situacija salyje siuo metu pakankamai rami. Politines aistros zinoma verda aktyviai. Lapkricio 2 d. planuojamas didziulis opozicijos mitingas pries Sakasvili. Ar tai isisiubuos iki perversmo, bus matyti.  
Tiek Tbilisyje, tiek ir kituose miestuose kriminale padetis manyciau niekuo nesiskiria kad ir nuo Vilniaus - slampinedamas girtas nakti gali gauti i nosi, o gali ir negauti. Tiesa, nuo seno banditizmu garsejantis Svanetijos regijonas ir po siai dienai toks yra. Jei pamenat mazdaug pries menesi berods 12 ar 14 lietuviu turistu grupe "isrenge". Pasak vietiniu, siame kalnuotame regione ne tik zmones piktoki, bet dar ir visi nuo teisesaugos besislapstantys banditai ten prieglobsti randa. Zmones kalba, kad ir is rusijos bei cecenijos atklysta kriminalai, mat kalnuose nera jokiu sienu.  
Galbut galima prigalvoti ir dar ko nors baisaus, bet nematau prasmes. Didziausia nesekme musu kelioneje buvo tai, kad taksistas svelniai tariant apgavo ir vietoj 6 lariu teko moketi 8 (apie 13 litu). Bet tai juokinga. 
Mano subjektyvia nuomone, Gruzija niekuo nera pavojingesne uz daugeli pasaulio saliu, o isskirtinis zmoniu svetingumas ir paprastumas sia sali pavercia tikrai patraukliu taikiniu keliaujantiems.
 
PB
3. 2007-10-21 18:15
 
Nepasakyciau,kad dabartine Svanetija kazkuo iskirtinai baisesne.Juk ir pas mus buna,kad uzpuole keliuaninkam dviracius atima ar panasiai.Pries kelis metus kerojusio masinio banditizmo jau nera,bet kalnieciai visad lieka kalnieciais,tad kai policija ryte dukart sustabdo,l.jaukiai irgi nepasijauti:) 
 
"Tiesa, nuo seno banditizmu garsejantis Svanetijos regijonas ir po siai dienai toks yra.Jei pamenat mazdaug pries menesi berods 12 ar 14 lietuviu turistu grupe "isrenge".
 
-A-
4. 2007-12-05 23:55
 
ruosiames ten vykti bet is jusu pasakojimo informacijos 0. 
gaila kad sugaisto laiko tokio rasalo skaitymui 

crap
 
manifesto
5. 2007-12-06 07:22
 
skaitant rasineli neturekit iliuziju, kad tai technine ataskaita. norint gauti informacijos galima paklausti. Nepatikesit, bet ir bendravimas internetu gali buti ir kulturingas, ir naudingas.  
;] 
p.s. man visai negailajusu sugaisto laiko.  
:grin
 
PB
6. 2008-03-10 21:36
 
Jei kas ruosiasi vykti i sauletaja Gruzija, tai siek tiek info mes esam sudeje is buvusios keliones po Svanetija cia http://wiki.azuolas.org/kavkaz2007:start 
Dar straipsneli apie tai Keliones ir pramogos 2007 gruodzio men atspaude.
 
Briedis
7. 2008-05-31 16:22
 
Norėjau sužinoti, o kur glima įsigyti tą vizą už 30 dolerių?
 
Rūta
8. 2008-06-01 10:45
 
tiesiai ant sienos.  
pasienieciu/muitininku kioskelyje. 
uztrunka kokias 10-15 min.
 
pb

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 05 birželio 2009 )
 
< Atgal   Kitas >