Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

2007 09 14-16 maratonas EKO Lietuva 2007 Spausdinti Siųsti el.paštu
Trečiadienis, 29 rugpjūčio 2007
Taisyklės

(Paskutinis pakeitimas rugpjūčio 14 d.)

Varžybos: Eko Maratonas 2007
Laikas: 2007 m. rugsėjo 14-16 d.
Vietovė: Lietuva, Kauno regionas
Organizatoriai: Lietuvos keliautojų sąjungą ir Všį „Turizmo akademija“ dendradarbiaujant su “IK Adventure Company”
Oficiali varžybų internetinė svetainė – www.turistas.lt
Oficialios kalbos: Lietuvių ir Anglų


1. Trasa ir punktai

1.1. Nuotykių varžybos Eko Maratonas 2007 (toliau varžybos) susideda iš keletos etapų, kurie turi būti įveikti iš eilės teisėjų nustatyta tvarka. Atsižymint trasoje išdestytuose punktuose. Pagrindinės užduotys – važiavimas dviračiu, ėjimas pėsčiomis ir plaukimas. Bet kuriame punkte gali būti pateiktos papildomos užduotys, kurios atliekamos laikantis teisėjų pateiktų taisyklių, Bendras trasos ilgis: ~180 km.

1.2. Dviračių etapas. Dalyviai privalo laikytis kelių eismo taisyklių važiuojant bendrojo naudojimo keliais. Visi komandos nariai privalo būti su šalmais. Važiuojant tamsiu paros metu privalo būti įjungtas galinis raudonos šviesos žibintas. Įveikus dviračių etapą, dviračius privaloma surakinti dviratinėmis sbynomis ir pastatyti į organizatorių pažymėtą zoną. Tai atlikus komanda gali dalyvauti kitame etape. Prie dviračių galima palikti tik pritvirtintus dviračių priedus (gėrimo butelis, žibintai, žemėlapio laikiklis, spidometras), pompa, įrankių komplektas tam skirtoje dėžutėje ir atsarginė kamera.

1.3. Irklavimo etapas. Laivais ir irklais aprūpina organizatoriai. Komanda pati pasirūpina gelbėjimosi liemenėmis. Visiems privaloma dėvėti gelbėjimosi liemenes irklavimio metu! Visa komanda turi būti kartu laive jei nenurodoma kitaip. Jei laiva tenka perkelti (pernešti) per sausumą, draudžiama jį vilkti žeme!

1.4. Kontroliniai punktai daugumoje bus gerai matomose vietose ir bus pastebimi mažiausiai iš 15 m atstumo. Ši taisyklė negalioja kontroliniams punktams, kurie bus specialiai paslėpti ir reikalaus paieškos - griuvėsiai, duobės ir pan. Geriasniam matomumui nakty bus panaudoti atšvaitai. Kontrolinio punkto pavyzdys bus starto vietoje prie registracijos stalo.

2. Komanda

2.1. Komandą sudaro trys nariai. Komandos skirstomos į vyrų, moterų ir mišrias. Dalyvių amžius starto dieną – 18 metų ir vyresni. Visi registruoti komandos nariai startuoja ir finiša pasiekti turi kartu. Komandos narių pakeitimas prieš Varžybas galimas tik su organizatorių leidimu.

2.2. Komandų registracija ir dalyvavimo mokestis mokamas iki 2007 m. Rugsėjo 10 d. Komandos registravimui reikia užpildyti ir išsiūsti registracijos formą bei sumokėti dalyvavimo mokestį. Registracijos patvirtinimas ir sąskaitos revizitai bus išsiūsti visiems pareiškėjams.

2.3. Dalyvio mokestis 165 Eurų iki rugpjūčio 31 d., 195 Eurų po rugpjūčio 31 d.

2.4. Į dalyvio mokestį įskaičiuota: inventoriaus nuoma (laivas, irklai, virvė ir pan.), starto numeriai, žemėlapiai, SPORTident kortelė, galima avarinė-medicininė pirmoji pagalba, transportas iki finišo diskvalifikacijos/pasitraukimo atveju, dušas po finišo, pietūs po finišo, prizai ir diplomai visiems nediskvalifikuotiems dalyviams, kitos organizatorių išlaidos.

2.5. Jei užsiregistravusi komanda nusprendžia pasitraukti iš dalyvavimo Varžybose, komandai grąžinama 50% dalyvavimo mokesčio, jei apie pasitraukimą pranešama iki rugpjūčio 31 d. Pranešus po rugpjūčio 31 d. dalyvavimo mokestis negražinamas

2.6. Inventorius aprašytas dalyje “Komandos inventorius” yra būtinas ir komanda juo turi apsirūpinti. Be šio inventoriaus komandai nebus leista dalyvauti. Inventoriaus patikrinimas gali būti atliktas betkuriame trasos kontroliniame punkte.

3. Startas

3.1. Starto vieta bus paskelbta 2007 m. rugsėjo 10 d. Komandos į starto vieta atvyksta viešuoju arba nuosavu transportu. Apytikslė starto vieta – Kauno apylinkės, Lietuva.

3.2. Komandų registracija starto vietoje rugsėjo 14 d. nuo 16.00 iki 20.00 val. Komandų vadovų susitikimas vyks 20:00 val. Registracijos metu komandos atstovas (vadovas) gaus Varžybų kelio knygą ir starto numerius, kurie privalomi dėvėti virš visų rūbų visų varžybų metu. Ši taisyklė taip pat galioja ir plaukimo rungtyje. Už šios taisyklės nesilaikyma skiriama po 1 (vieną) baudos valandą už kiekvieną pažeidimą, kuri pridedama prie komandos finišo laiko. SportIdent identifikacijos korteles organizatoriai pritvirtins kiekvienam (!) koandos nariui prie riešo. (Riešo raištis yra plastikinis. Tvirtas ir atsparus vandeniui.).

3.3. Startas bendras visoms komandoms ir visoms klasėms 22.00 val. Komanods į starto koridorių privalo atvykti su visu inventoriumi iki 21.40 val.

3.4. Starto koridoriuje komanda gauna pirmo etapo žemėlapį (neapsaugotą nuo vandens!). Komanda negali išeiti iš strato koridoriaus iki bendro starto.

3.5. Vėluojančiai komandai bus leista startuoti iki 24.00 val, bet laikas bus skaičiojamas nuo bendro starto pradžios.

4. Varžybos

4.1. Komanda turi laikytis kartu varžybu metu matomumo ribose ir atstumas tarp komandos narių negali viršyti 100m. Dviračiai ir laivas, jei naudojami etape taip pat privalo būti komandos matomumo ribose. Už šios taisyklės nesilaikyma skiriama po 1 (vieną) baudos valandą už kiekvieną pažeidimą, kuri pridedama prie komandos finišo laiko. Vieno ar kelių komandos narių nebuvimas ilgą laiką varžybų metu bus laikomas taisyklių sulaužymu ir komanda gali būti diskvalifikuota.

4.2. Kontroliniai punktai ir jų tipai:

4.2.1. Komanda, įveikusi etapą gauna informaciją apie sekančio etapo kontrolinius punktus. Yra dviejų rušių kontroliniai punktai – maršruto kontroliniai punktai (checkpoints) (KP/CP) ir slaptieji kontroliniai punktai (hidden checkpoints) (SP/HP).

4.2.2. Maršruto kontroliniai punktai yra pažymėti žemėlapyje.

4.2.3. Slaptieji kontroliniai punktai nėra pažymėti žemėlapyje. Jeigu žemėlapyje yra pažymėtas privalomas maršrutas (upė, ežeras, kelias ar kt. pažymėtas taškine raudona linija) arba komanda gauna kelio knygutę orientavimuisi pagal legendą (duodamos kryptys, orientyrai ir distancijos) tai reiškia, kad toje kelio dalyje galite rasti slaptų kontrolinių punktų. Komanda privalo laikytis kaip galima arčiau nurodyto maršruto (apie 10 metrų ribose).

4.3. Komanda privalo atsižymėti kiekviename kontroliniame punkte kortelėje.
Už kiekvieno slapto kontrolinio punkto (SP) praleidimą, komandai skiriama 1 (viena) valanda baudos, kuri bus pridedama prie bendro komandos laiko, praleisto trasoje. Komanda gali būti diskvalifikuota, jei neatsižymi daugiau nei 2 (dejuose) slaptuose kontroliniuose punktuose.
Komanda, neatsižymėjusi maršruto kontroliniame punkte (KP) gali būti diskvalifikuota arba gauti 2 (dvi) valandas, kurios bus pridedamos prie bendro komandos laiko, praleisto trasoje. Sprendimą priims teisėjai.
Teisėjai bus visoje varžybų trasoje. Teisėjas turi teisę diskvalifikuoti komandą, jei ji pažeidžia varžybų taisykles (pvz: naudojimasis bet kokia kita transporto priemone, kuri neaprašyta varžybų taisyklėse, kontrolinių punktų sunaikinimas ar paslėpimas ir kt.). Pamesta kontrolinių punktų atžymų kortelė reiškia komandos diskvalifikacija!

4.4. Kiekvienas komandos narys asmeniškai sprendžia apie savo galimybę dalyvauti/finišuoti varžybose. Po konsultacijų su kvalifikuotais medikais, organizatoriai turi teisę bet kuriai komandai neleisti startuoti arba tęsti varžybas.
Jei yra būtinybė, komandos nariai privalo suteikti pirmają pagalbą savo komandos nariui ! Jei komanda negali tęsti varžybų – gali mobiliuoju telefonu pagalbos numeriu susisiekti su organizatoriais.

4.5. Jei kita komanda pakliuvo į kritinę situaciją ir prašo pagalbos kitų komandų, privaloma padėti jai. Tokiu atveju padėjusiai komandai, pagalbos suteikimui sugaištas laikas, teiėjų ir liudininkų patvirtinimu bus išskaičiuotas ir bendro komandos laiko, sugaišto trasoje.

4.6. Įvairias papildomų komunikacijos priemonių ( pvz: mobilus telefonas, radio ryšio stotelės ir kt.), GPS įrangos ir kitokių papildomų kartografinių priemonių, kurių nedavė organizatoriai naudojimas griežtai draugdžiamas. Komanda, naudojanti tokias priemones tuojau pat diskvalifikuojama.

4.7. Bet kokia pašalinė pagalba (masito pristatymas, nakvynės vietos organizavimas ir kt.) yra draudžiama. Komanda, pasinaudojusi pašaline pagalba tuojau pat diskvalifikuojama. Išimtis – komanda gali padėti kitai komandai.

4.8. Trasoje draudžiama palikti įrangą, kuri yra aprašoma kaip "Komandos įranga" taip pat jokių šiukšlių ir kt. likučių (maistas, medikamentiniai ir įrangod įpakavimai, higienos priemonės, kitokia įranga, drabužiai ir jų dalys ir kt.). Griežtai draudžiama kurti laužus miškuose ir kitose tam neskirtose vietose.

4.9. Trasoje yra numatytos galimybės įveikti sutrumpintus etapus. Komandos turi teisę įveikti sutrumpintą trasos variantą ir gauti baudų už nepilnai įveiką etapą. Neįveikto etapo laikas paskaičiuojamas taip: geriausias etapo laikas x 2 + 2 val.

5. Finišas

5.1. Finišo juosta yra starto/finišo zonoje. Po finišo juostos kirtimo, komanda teisėjams pateikia kontrolinių punktų atžymos kortelę ir pateikia visą įrangą, aprašytą "Komandos įranga" sąraše.

5.2. Kontrolinis finišavimo laikas 36 valandos. Galutinis finišavimo laikas yra 2007-09-16, 10.00 val. Po kontrolinio laiko komandos, esančios trasoje, pasinaudodamos pagalbos mobiliuoju telefonu, privalo susisiekti su organizatoriais mobiliuoju telefonu pagalbos numeriu ir informuoti apie savo buvimo vietą . Organizatoriai patars kokiu keliu geriau pasiekti finišą. Kontroliniai punktai atžymėti po šio laiko nebus vertinami. Neįveikti etapai bus priskaičiuoti pagal formulę, pateiktą 4.9 taisyklių punkte.

5.3. Po finišo arba pasitraukus iš varžybų ankščiau, komanda privalo teisėjams grąžinti SportIdent korteles.

6. Prizai ir apdovanojimo ceremonija

6.1. . Kiekvienoje grupėje apdovanojamos trys pirmosios komandos. Apdovanojimų ceremonija vyks 2007-09-16, 12.00 val. Visos pilnai trasą įveikusios ir nediskvalifikuotos komandos gaus sertifikatus, liudijančius komandos dalyvavimą Varžybose.

6.2. Apeliacijos pateikiamos ne vėliau kaip valandą po komandos finišo. Apeliacijas/paaiškinimus teisėjai priima tik iš vieno komandos nario (komandos kapitono).

7. Taisyklių pasikeitimai

7.1. Organizatoriai pasileika teisę keisti varžybų taisykles apie tai pranešdami komandų kapitonams. Sprendžiant ginčus varžybose naudojamos taisyklės anglų kalba.
PRIVALOMA Komandos įranga (inventorius)

Raudonas „mirgsiukas” dviračiui

3 vnt.
Dviratis
3 vnt.

Dviračio kompiuteris

1 vnt.

Sertifikuotas dviratinis arba alpinistinis šalmas

3 vnt.

Dviračių remonto komplektas

1 vnt.

Dviratinė spyna *

1 vnt.

Mobilus telefonas (pakrautas)

1 vnt.
Kompasas
3 vnt.

Rašymo priemonė (gerai rašanti – markeris,tušinukas)

1 vnt.
Kuprinė
3 vnt.

Prožektoriukas (tvirtinamas ant galvos arba rankinis)

3 vnt.

Alpinistinė virvė (min. diametras 8 mm, min. ilgis 20 m)

1 vnt.

Miegmaišis arba apklotą (min dydis 150x210 cm)

3 vnt.
Gertuvė (min. talpa 1,5 l)
3 vnt.

Peilis (sulankstomas arba dėkle)

1 vnt.
Žiebtuvėlis
2 vnt.

Pirmos pagalbos vaistinėlė **

1 vnt.


* Turėtų surakinti visus tris dviračius drauge.
** Sterilus bintas (1 pak.), nuskausminamieji vaistai (pvz. Paracetamolis, 1 pak.)

REKOMENDUOJAMA

Vandeniui atsparus įdėklas žemėlapiui

1 vnt.

Atsarginės baterijos prožektoriams

3 pak.

Neperšlampamas maišas inventoriui, rūbams, maistui

1 vnt.

Maisto trims žmonėms

3 vnt.

Gerai limpančios lipnios juostos

1 pak.

Miltelių energetiniams gėrimams gaminti

3 pak.

http://www.turistas.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=353
Komentarų (1)
1. 2007-09-13 15:08
 
na bet ir starto kainos!!! apie 500 lituokliu....uztai LT komanda tik viena ir ta remiama sponsoriu:))) shtai jums ir atsakymas del komandu skaiciaus...
 
stbdis

Parašykite komentarą
Jūsų vardas:
Komentaras:Apsaugos nuo spamo kodas:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

Atnaujinta ( Penktadienis, 28 rugsėjo 2007 )
 
< Atgal   Kitas >